• 1569
  kendisinin yerine sözleşme bitime 1 sene kalan oyuncular listesi. acaba kiralık ve opsiyonla birini kapatabilir miyiz diye düşünüyorum. takımında mutsuz olan ve şampiyonlar liginde forma giymek isteyen birinin aklını çelsek ne güzel olur.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...id=0&yt0=Göster

  ben soaresi istiyorum geçen sene 500 bine kiralandı. ama burada kilit nokta satın alma opsiyonu ya da iki senelik kiralık. yoksa linnesi oynatalım.
 • 1571
  geç de olsa form tutacağını düşünüyorum. ayrıca takım bu kadar savruk oynuyorken bek performansları da aldatıcı olabilir. orta sahadan yeterli desteği göremez, önündeki oyuncu rakip takımın bekini kovalamazsa özellikle bu yaştaki oyuncudaki defolar daha çok ortaya çıkar.

  daha genç dinamik beklere ihtiyacımız tabi ki aşikar ancak takım savunmamızı geliştirmezsek, orda genç bir oyuncu da olsa sorun yaşayacak. mariano geriden oyun kurulumu için elimizdeki değerli oyunculardan birisi, özellikle feghouli ile birlikte bir kaç hafta sonra performansını değerlendirmek lazım.
 • 1572
  bu adama kafayı takmış taraftarımız, anlam veremiyorum. kaleci ile beraber savunmadaki beş kişiden sadece marcao ve mariano ile çıkabilirken, bu şımarıklık nedir.
  yuto bir şekilde yırtıyor, luyindama'ya laf edilemez, muslera kutsal. kimse de umurumda değil, ben takımımın çıkarına bakarım. bu adam gitsin, linnes'le oynarız diyenler, linnes'i de alındığında yere göre koyamıyordu çünkü işleyen sistemin, iyi bir parçasıydı. bu mu linnes diyenlerle doluydu ortalık. mariano şu sistemsizlikte değerli bir parça, yerine de koyabileceğin kimse yok.

  galatasaray takımında oyuncu sadece savunma yaptığı için oynayamaz, oynamamalı.
  anadolu takımımıyız biz. topla ilişkisi iyi olmayan kimseyi yakıştaramam bu saatten sonra bu kulübe, buna kaleci de dahil.

  mariano çoğu pozisyonda doğru pozisyon alması ile atağı engelliyor, topun oraya atılmasını önlüyor, bunu gören az. illa gidip kayarak topu taca atması lazım tabi değerli olması için. boşa enerji harcayıp, takımı da geri koşturtması gerek. o zaman kötü olmazdı.

  düzenin iyi olmazsa, hatta sistem takımı olmazsan, organizasyon kuramıyorsan, seri'yi de, mariano'yu da, babel'i de harcarsın.

  ülkenin en büyük problemlerinden biri; verimliliğe bakan yok, boş işler, ortalıkta boş boş koşturanlar, şov yapanlar baş tacı.
 • 1576
  şu dakikadan sonra mariano'dan daha iyi bir sağ bek bulabileceğimizi düşünmüyorum.

  yaşlandığı için fiziki özelliklerini kaybetmiş durumda, tabiki klaslığı kalıcı. şampiyonlar liginde elek olacak orası, bu çok net.

  mariano ile sözleşme uzatmak da fantazi olur. emre utkucan 1 sezon çalışıp 1 sağ bek bulsun artık
 • 1577
  (bkz: 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı)

  maçın daha 10. ve 30. saniyelerinde aynı hatalı pası atıp topu kaybetmemize neden olmuş.

  yaşı nedeniyle fiziken zorlandığına sonuna kadar katılıyorum ancak daha 30 saniyede 2 hatalı pas atan oyuncunun konsantrasyonu da yerlerdedir.

  kendini toplayıp bizi bu sene de götüreceğine inanıyorum ligde en azından.

  olay hatalı pas yapması değil aynı hatayı ilk 30 saniyede tekrarlayacak kadar düşük konsantrasyonda oynaması. yoksa bu pas hatası olur başka hata olur farketmez.
 • 1578
  geçtiğimiz sezon 30 maç 5 asist yaptı. bu sezon iki resmi maçta banko 90'ar dakika görev yaptı. adamın eleştirilmesi; ''hatalı pas yapmış.''
  futbolda %100 pas isabeti mi olur? elle oynanan basketbolda bile o yüzde yok. mariano'nun fanboyu değilim ama ligde hangi hocaya bu istikrarda bir beki versen banko yazar. 30 maç ligde bankosu olan bir sağ bek. toplamda 39 maç yapmış. mariano'nun şener ve linnes ile rotasyona girerek maksimumunu vermesini bekliyorum.