• 1558
  (bkz: #2686161) demiştim demek istemiyorum. ama artık bizdeki misyonunu tamamladı. dün oynanan maçta (bkz: 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı) ne hücumda topları doğru kullanabildi ne defans yapabildi ne de adam geçebildi. aşırı derecede kötüydü. transfer döneminin bitmesine cok az var ama bonservis kazandırarak gider umarım ve kendisi yerine daha yırtıcı bir bek alırız.
 • 1559
  top kendisine gelince "dede koş hadi dedeee, hadi dedee yapabilirsin" diye bağırdığım sempatik ve yaşlı aynı zamanda bitik sağ bekimiz.

  belli ki teknik heyet orada martin linnes'i de yeterli görmüyor olacak ki dedeyi oynatıyor. ffp kısıtlaması olmasaydı bir bek transferi daha yapılabilirdi aslında sol veya sağ farketmeksizin.
 • 1560
  içinde bulunduğumuz transfer döneminde diagne'nin satışı erken gerçekleşseydi brezilya'ya takas formulüyle genç bir sağ bek için yollayabilirdik diye düşünüyorum. genç bir sağ bekin ismi geçiyordu. ocak'ta gerçekleşir belki, kısmet.

  defansif olarak sıfırı tüketmiş vaziyette. iç saha maçları dışında oynamamalı, bir önceki yazarın da dediği gibi demek ki linnes yeterli görünmüyor.
 • 1561
  atletizmini buyuk oranda yitirmis olan futbolcu. buyuk takim olmanin en onemli ozelliklerinden birisi de oyuncularin dususe gectigi donemleri iyi teshis edip dogru zamanda oyuncuyu elden cikarabilmekten geciyor. aksi halde elinizde dususe gecmis ve kimsenin ilgi gostermeyecegi oyuncu ile kaliveriyorsunuz.

  ilerleyen donemde mariano`ya tatmin edici bir bonservis verecek takim cikacagini sanmiyorum. keza ayni sey maasi icin de gecerli. o nedenle mariano sozlesmesi bitine kadar bizden ayrilmak istemeyecektir.

  ic sahada oynadigimiz ve oyunu domine ettigimiz maclarda teknigiyle takima katki saglamasi cok yuksek ama bu performanslar futbol bilgisi zayif taraftarin gozunu boyamaktan otemeye gecmeyip taraftarin kafasini daha da karistiracak, mariano gitsinciler ile kalsincilar didisip duracak.

  umarim sener ve linnes performansini yukseltir ve ilk 11 e girerler. aksi taktirde mevcut sorunlarimiz icerisinde bir de mariano sorunu ile ugrasmamis olasi.
 • 1564
  yeni sezonun marcao ile birlikte en kötüsüdür.

  selçuk'u falan geçtim zaten bir şey beklemiyoruz kendisinden de; mariano'yu bu şekilde görmek beni üzüyor.

  günümüz futbolunda fit ve hayvan gibi futbolcular iş yapıyor. artık sadece teknik ve vizyon iş yapmıyor yüksek seviyelerde. mariano'daki oyun aklı ve saha görüşü tabi ki olmazsa olmaz. ama kafasındakini yapabilecek güce ve esnekliğe sahip olmak da farklı bir olay.

  mariano %100 beyin %10 fizik gücü resmen. bu haliyle hiç bir takımda ilk 11 başlayamaz. ne kaçırdığı adamı takip eder, ne top kaptırınca geri dönüp ikili mücadeleye girer. koyunları kaçmış çoban gibi arkasından bakar rakibin. dün ki maçta da buna benzer bir çok pozisyonda rakibe sadece refakat etti.

  günümüz bek oyuncularında aranan en önemli özellik dinamizm. oyun aklı ve dinamizmi olanı da zaten city alıyor 50-60m euro verip.

  ben yine yeniden söylüyorum, linnes'in psikolojisini ve istikrarını bozan arkadaş mariano'dur.

  bunu bile isteye kendisi yapmadı, teknik ekibin ilk 11 ısrarı ile birlikte sağ bek mevkisinde haksız bir rekabet yaratıldı.

  sonuç olarak şuanda 2 bekimiz de formsuz ve bitik durumda.
 • 1565
  33 yaşında bir bektir. bir bek ve 33 yaş olmaz arkadaşlar. arsenal eboue'yi bize neden bıraktı mesela? o eboue adamakıllı sadece 1 sezon oynayabildi. yine city başakşehir'e clichy'i neden bıraktı? philp lahm neden sağbek oynarken ortasahaya evrildi futbol hayatının son demlerinde? ya da sevilla mariano'yu neden 31 yaşında bıraktı? bir bek 30 yaşından sonra performans veremez bek olarak. mariano mesela bana kalırsa artık ortasahada düşünülmelidir. bu saatten sonra bek oynayamaz. gücü yetmez. iki gider gelir sonra dili dışarda maçın bitmesini bekler. mariano'nun oynadığı her maç sağ tarafın tıkanması ve takımın yarım eksikle oynaması demektir.
 • 1567
  tükenme noktasına gelmiş oyuncumuz. bu noktaya gelmiş oyuncuyu fazla eleştiremiyorum çünkü bir noktadan sonra iş ahlakınız ne kadar yüksek olursa olsun, ne kadar çalışırsanız çalışın vücudunuz olumlu cevap vermez. aksi mümkün olsa nice büyük süper yıldız düşüşe geçmeden devam ederdi kariyerine. mariano için de bundan daha iyiye gitmek mümkün olmayacak hatta zaman ilerledikçe daha da geriye gidecek. keşke kendisini elden çıkarabilme şansımız olsaydı.