resim
Marcos do Nascimento Teixeira
Takım:Sevilla
Mevki:Stoper
Yaş:26
Boy:1.85
Uyruk:Brezilya
 • 4454
  gündemi yakından takıp edemediğim için açıkçası şu an takımla antreman yapıp yapmadığını bilemediğim stoperimiz.
  umarım yapıyordur, kaldı ki sevilla ya da bir başkası eminim talip olduğu oyuncunun tatilde ya da evinin balkonunda süreci beklemesindense takımıyla antremanda olmasını tercih eder.
  ama gözüken takıma henüz katılmadığı yönünde, bu durumda neyin tatilini yaptığını merak ediyorum açıkçası.
  bu şekilde yaparak kulübünün elini zayıflatmıyor mu?
  tamam profesyonellik, anladık da az da olsa aidiyet duygusu diye bir şey yok mu?
  hayır milli takıma gitmedin, bildiğim kadarıyla bir sakatlığı da yok, neden kampta değil o zaman bu arkadaş?
  baskıyla, tehditle düşük bir bonservisle gitmek gibi bir derdi varsa (tabi anlaştığı kulübün yönlendirmesi ile), yönetimin kesinlikle dik durması ve taviz vermemesi, hatta sözleşmesi devam eden oyuncuyu ayarttığı gerekçesiyle diğer kulüp hakkında gerekli adımları atması gerekir.
  zira sözleşmesi devam eden oyuncuda önce kulübüyle anlaşılır, o iş bitince gider oyuncuyla konuşursun.
  ez cümle, kendisi konusunda kesinlikle iş oldu bittiye getirilmemeli.
  galatasaray alamayacağı fazladan 3-5 mil € ile batmaz ama kendisi maçsız-antremansız geçireceği 4-5 ayın toparlamasını kariyer anlamında biraz zor yapar.
  bu nedenle aklını başına alıp bir an önce takıma katılırsa iyi eder...
 • 4456
  aslında çok da tartışmaya ve düşünmeye gerek yok, 16 m€+ bonus altında rakamlara kesinlikle satılmamalı. kendisi süper ligin en iyi stoperi, bunu da geldiği sezondan itibaren gösterdi.

  galatasaraylı futbolcuları en alt sınırdan değerlendiren transfermarkt bile kendisine şu an 14 m€ değer biçiyor.
  gerek cl maçlarında gerek uefa kupasında çok etkili oynadı. bu etkili performansı alman veya fransız takımlarında gösterse milli takıma seçilmişti, bonservisi de şimdi 25 m€ alıcı bulmuştu.
  sezon sonu hedefsizlik ve motivasyon eksikliğinden performansı düşmüştü. yeni hoca, yeni sezon ile birlkte kesinlikle toparlar.

  o yüzden ligin en iyi stoperi takımımızda kalsın 4-5 sene biz faydalanalım derim. orta sahayı da güçlendirdik mi, şampiyonluğa hazır bir takım oluşturmuş oluruz.

  monchi kardeş kusura bakma sen de yolacak başka kulüp bulursun.
 • 4458
  öncelikle gelip bir zahmet antrenmanlara başlaması gereken oyuncumuz. takım toplanırken bu ağalar neden gelmiyor hem de yeni bir hoca gelmişken anlayamıyorum.
  ikinci olarak evet bu sene saymazsak muhtemelen prime sezonunu kaçırmış olacağız ama 10 milyon gibi bir paraya satmak büyük saçmalık olur. 15 veren varsa gitsin yoksa gelip paşa paşa oynayacak.
 • 4460
  istediğimiz paralara satamasak ve kalsa hem ligin en iyi stoperine sahip olmaya devam ederiz, hem de maddi anlamda karalar bağlamaya lüzum duymayız.

  marcao'yu 4'e aldık. bugün "8 getiren marcao'yu alır" desek kapıda kuyruk olur. böyle yapalım diye söylemiyorum, sadece potansiyelli scout transferleriyle oyuncu alıp aldığımızın iki katına satmanın öyle ütopik, porto'lara has, "bizim ülkede olmaz" diye yoksayılacak bir olay olmadığının canlı örneği olduğunu vurgulamaya çalışıyorum. varsın marcao'yu hiç satmayalım, beş senelik sözleşmeyi verelim ve bayrak adam olsun, başka oyuncular için başka planlar yapabiliriz.

  bu takım her sene bir potansiyelli yeteneğini, aldığının iki katı fiyatına satsa zaten tek oyuncudan gelmesi umulan büyük bedellere bel bağlamaz. 14 yabancı zamanında buna odaklanmalıydık.
 • 4462
  eğer satılmaz ve takımda tutulursa maalesef gelip paşa paşa oynamayacak topçu. geçen sene avrupa kupalarında kendini göstermiş ligde ise gittikçe düşen bir grafik sergilemişti. kafayı sevilla'ya transferine takmış bir marcao'nun zorla tutulması halinde nasıl bir performans sergileyeceğini, saha içinde ne gibi tuhaflıklar yapacağını artık tahmin edebiliyor olmamız lazım.
  hesabımızı çok doğru yapmalı ve sonrasında pişmanlık duymamalıyız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın