resim
Marcos do Nascimento Teixeira
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:26
Boy:1.85
Uyruk:Brezilya
 • 4233
  takımın kerem'le birlikte en değerli oyuncusu. daha fazla değerini arttırabilir mi, zor duruyor açıkçası. ancak kendisi satıldığında hem iyi stoper almalıyız, hem de takımın eksiklerini kapatmalıyız. gerçekten işimiz zor ancak marcao bize çok farklı bir savunma standartı yaşatıyor. inişleri çıkışları var evet ama ligin ve galatasaray seviyesinin üzerinde bir oyuncu olduğu da ortada.
 • 4235
  bana göre muhteşem bir 2021-2022 sezonu çıkartmıştır. ama bizde gelip geleceği maksimum potansiyeline ulaşmıştır. bu yaz 15-20 milyon euro civarlarında kendisini satabilirsek harika olur.
  kendisinin 30-40 milyon euro'lar etmesi için milli takım forması giymesi gerekiyordu.
  mevcut yıldızlarımızı satıp yerlerine hemen yenilerini koymamız gerekiyor.
  muhtemelen kendisini çok arayacağız ancak her şey gibi ayrılık da hayatın bir parçası.
 • 4236
  uefa avrupa ligi 2021-2022 sezonunda muhteşem işler çıkarmış sol ayaklı sol stoperimiz. sezonun takımına girdiği 11'in de en yüksek ratingine ulaşması kariyeri açısından önemli. avrupa'da 5-10 takım hariç hemen hemen her takımda rahatlıkla ilk 11 oyuncusu olabilecek seviyeye ulaştığını düşünüyorum. sol ayağının ne kadar iyi olduğu ilk maçından beri belliydi, savunmada ve takım içi liderlik olarak da üstüne çok şey kattığını düşünüyorum. bu sezon maalesef avrupa'da olamayacağımız için 20 milyon euro civarına satılması çok büyük başarı olur bizim için. satmadığımız sürece, bu lig de temiz olmadığına göre bu yeteneği maddiyata dönüştüremeyeceğimizden korkuyorum.
 • 4238
  uefa avrupa ligi 2021-2022 sezonunun en yüksek rating oranına sahip futbolcusu. türkiye liginin en iyi futbolcusu.

  kendisi bu seviyeleri fenerbahçe’de görmüş olsaydı, türkiye ligi transfer satış rekoru kırardı ve uzun yıllar yaklaşan olmazdı. şu an galatasaray camiasında 15 milyon eurolar kabullenmiş görünüyor. maalesef her konuda kendimizi küçültmeye, elimizdeki değerleri değersizleştirmeye bayılıyoruz.

  ayrıca fatih terim’in galatasaray’a kazandırdığı nice değerlerden biridir. yine ayrıca kerem olayında organize kötülüğe ve aşırı tepkili taraftara bu kadar değerli futbolcuyu kaptırmadığı için bir galatasaray taraftarı olarak marcao üzerinden kendisine teşekkürü borç bilirim.
 • 4241
  yıllardır kariyerli topçuları jübilelerine yakın transfer edip son dönemlerine fazlaca şahitlik etmiştik ama böyle gençken alıp gelişim sürecini anbean izlediğimiz bir yetenek pek olmamıştı.

  hataları oldu, iyi yaptığı şeyler oldu ama en sonunda bizi gururlandırmayı başardı. ister bizde ister gideceği yerlerde üstüne koyarak devam eder umarım. dilerim biz de marcos do nascimento teixeira marcao örneklerimizi çoğaltabiliriz.

  giderse yerine kendisi gibi birini bulup gitse bari.

  onu buralara getiren, yetiştiren/geliştiren teknik ekip, yönetim, hocaların da emeğini unutmamak lazım. hepsine ayrı ayrı teşekkürler.
 • 4242
  (bkz: van dijk'ın 15 milyon euro'ya southampton'a gittiği yaştasın)

  bu yaz kendi kariyeri için bir yol ayrımına gelmiş gibi görünen en değerli parçamız. yaş 25, bizden gidince avrupa'da daha da göz önünde olup 27-28 yaşında bir prime dönem transferi de yapabilir. futbolcu geliştirmekte avrupalılar kadar mahir olmadığımız için bir topçunun tavanının türkiye'de belirlenmesinin zor olduğunu düşünüyorum. ki marcao biraz daha göz önünde olsa brezilya milli takımı' havuzunda rahatlıkla düşünülür, bu da zaten bonservisine 20 milyon euro artı demek.

  gitse de kalsa da ben kendisinden razıyım. yerini marcao'nun 2019 başındaki haliyle doldursak bile tamamdır ki yapmamız gereken o. yeter ki üç otuz paraya çek kırdırır gibi satılmasın.
 • 4243
  avrupa liginde sezonun kadrosuna seçilmemiş oyuncu.

  bahse konu kadro sofascore isimli istatistik uygulaması üzerinden reytinglere göre oluşturulmuş bir kadro. herhangi bir geçerliliği yok. kaldı ki sofascore’un reytingleri de en fazla transfermarkt’ın bonservis bedelleri kadar doğru ve güvenilir.

  ayrıca uefa avrupa liginde böyle bir seçim yapıyor mu ondan da emin değilim.
 • 4245
  geçen seneden bu seneye kadar son bir senede bile kendisini epey geliştirmiş bir stoperdir. neye göre yetenek zirvesine ulaştığı söyleniyor bilmiyorum. çalışkan adamın yeteneklerini geliştirmede sınırı yoktur. burak yılmaz otuzundan sonra kafa vurmayı ve frikik atmayı öğrendi. stoperliğin pozisyon bilgisi istediğini ve yaşı ilerledikçe stoperlerin kendisini bu konuda daha da çok geliştirdiğini biliyoruz. daha fazla maç ve daha çok opsiyonla karşı karşıya gele gele çok daha güvenilir bir liman olacaktır. ayrıca oyun kuran da bir stoper olarak takımı mevcut yerleşime göre hücuma kaldıran bir oyuncu. o noktada da daha çok gelişecektir. kararında gaddarlık da var marcao'da. liderlik var. bence kendisini 15 milyon civarına satmak, ki bence bu elden çıkarmak olur, çok cüzi bir miktar olur. yarın bir gün brezilya milli takımına seçildiğinde bonservisini ikiye katlayacağını da biliyoruz.

  ben takım mühendisliği yapsam, kendisinin yanına adam alır yanındakini satar yenilerim. zaten kendisiyle oynayan stoper de iyi gözüküyor. luyindama ve victor kendisi yokken başka partnerle nasıl oynadı, kendisiyle nasıl oynadı. oradan bile çıkarım yapabilirsiniz. kendisi yanındaki stoperin de değerini artırıyor. kendisini sabit tutup partneri değerini artırdıkça para lazımsa onun satılması çok daha mantıklıdır. şu an bu isim de victor.

  marcao tarzı bir oyuncu bulmak hem çok güç hem de almaya kalkarsanız karşılayamayacağınız değerlerde. kırk yılda bir nokta atışı yapmışız, onu da hadi bize para lazım diyip bilinçsizce satmak bizi daha çok zarara uğratır. talibi var, para da ediyor diye sattığımız adamların yerini doldurmak için hem kat kat para harcıyoruz hem de seneler kaybedip başarısız oluyoruz.
 • 4246
  sezon başında saha içinde kerem aktürkoğlu'na yaptığı son derece yanlış hareketi sonrası o süreci fatih terim'in çok iyi yönetip sorunu çözmesi kendisi adına kırılma anlarından birisi olmuştur. o yaşanan süreç sonrası iki oyuncuyu tekrar takıma dahil edip katkı alabilmek hiç kolay değildir.
  kötü oynadığı maçlar olmuştur fakat kötü mücadele edip sorumluluk almaktan kaçtığını hatırlamıyorum, oynadığı maçlarda sahaya karakter koyan takımda nadir oyunculardan birisidir.