resim
Marcos do Nascimento Teixeira
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:25
Boy:1.85
Uyruk:Brezilya
 • 3743
  allah'ıma şükürler olsun cezası bitti ve ligde de tekrar formasına kavuşacak. yokluğunun en büyük faydası alpaslan öztürk'ün iyi bir alternatif olarak bulunduğunu görmüş olmamız oldu. nelsson'un da gerektiğinde sol stoperi idare edecek maç deneyimini tekrar yaşaması da bir diğer artı.

  artık ayağı düzgün 2 stoper ile oynayacak ve daha iyi savunma yapacağımız gibi hücuma çıkarken de çok daha rahat olacağız. marcao'nun önemini malesef acı şekilde gördük. bana kalırsa 2-0'dan 2-2 olan iki maçımızda da marcao olsaydı o iki maçı da kazanırdık. (k.paşa - ts )
 • 3744
  cümleten tüm galatasaraylılara geçmiş olsun, bugün itibariyle tahliye edildi. allah bize bir daha böyle bir şey yaşatmasın. ligdeki maçlarımız ile avrupadaki maçlarımız arasındaki gözle görülür oyun farkının en büyük sebebi kendisidir. ben uzun süredir bir oyuncunun yokluğunda bir takımın oyun planının bu kadar sekteye uğradığını hatırlamıyorum. geriden oyun kurabilmesi, half-space olarak tabir edilen rakip stoper-bek tandeminin arasına dikine pasları, zaman zaman topla ileriye çıkışları hem takımın hücumdaki nüfusunu arttırıyor, hem de etkinliğine nitelik kazandırıyor. savunmada ise hem hava toplarında hem de pozisyon alma konusunda yeterli seviyede. bana kalırsa hala tek eksik noktası birebirleri. açık alanda kıyasla biraz hızlı bir oyuncu ile karşı karşıya kaldığı zaman semih kaya tarzında bir oyuncuya dönüşüyor. bunu büyük bir eksiklik olarak gösteremiyorum çünkü zaten bunu dünyada yapabilen stoper oyuncuları sınırlı sayıda. işin özünde çok değerli, çok kıymetli bir parça bizim için. aynı zamanda nadir bulabileceğimiz bir karakter. kerem'e saldırmış olmasının da sebebi bence bu karakterinden kaynaklıyor. her ne kadar kaptanımız muslera olsa bile saha içerisinde fatih hocanın kendisinden sahada bir liderlik beklediğini düşünüyorum. kerem'in oyun planına aykırı tavrı herhalde en sonunda delirtti kendisini.
 • 3746
  sezon sonuna kadar tek bir maçı daha cezası sebebiyle kaçırmaması gereken stoperimiz, kıymetlimiz. hem oyun kurulumundaki rolü hem de savunmadaki hamleleri ve yerleşimi sebebiyle bizim için bulunmaz bir nimet. bunun yanı sıra, sıkıştığımız bölümlerde topu ayağına alıp saklayarak faul alma yeteneği de bulunuyor. hava toplarında iyi olması da cabası.

  benim nezdimde, bir stoperin, uzun lig maratonunda maksimum 4 maç kaçırma hakkı var. 2 defa sarı kart sebebiyle, 2 defa da kırmızı kart sebebiyle cezalı duruma düşmesi gerektiğini düşünüyorum stoper oyuncusunun en fazla. kendisi bu limiti fazlasıyla doldurdu. artık olan oldu, ne geçmişi değiştirebiliriz ne de giden puanlara çare bulabiliriz.

  bu saatten sonra sadece futbol oyna lütfen marcao'cuğum. hatta mümkünse 1-2 tane de gol atıver. bu taraftar senin kıymetini çok iyi biliyor. yeteneğin konusunda ise sanıyorum kimsenin şüphesi yok.
 • 3747
  galatasaray’ın oyun ezberini sahaya yansıtmasında görev alan bir numaralı futbolcu. sezon başında yaptığı hatadan sonra 12 milyon euro’ya elden çıkartabiliriz ve yerini doldurabilecek bir oyuncu alabiliriz diye düşünmüştüm fakat oynamadığı maçlarda yanıldığımı anladım çünkü bu adam bizim işletim sistemimizin kendisiymiş onu gördüm. sadece defanstan topla çıkarken değil, savunma hattının nerde durması gerektiğinden tutun top rakibe geçtiğinde uygulanacak şok pres ve top kazanmaya kadar takımın tüm oyun ezberini sahada uygulayan ve arkadaşlarına uygulatan bir oyuncu. galatasarayda oyunu işletecek 3 dişli varsa bu dişlilerin ilki kendisidir.
 • 3748
  yıllardır stoper oynayan biri olarak kendisinin oyunumuza olan etkisini görünce marcao'nun takım için ne kadar değerli bir parça olduğunu daha iyi anlıyorum. ujfalusi'den sonra savunma lideri, savunmayı toparlayan adam görevi genç yaşına rağmen kendisinde var. artı, geriden oyunu okuyan ve top çıkaran, hem de sol ayaklı bir stoper olması bence değerini arttırıyor. gol yemeden kazanacağımız gelecek maçları iple çekiyorum.
 • 3750
  gerçekten de kıymeti yokluğunda daha iyi anlaşılan bir başka oyuncumuz. işin teknik taktik kısmını benden çok daha iyi açıklayacak arkadaşlar var ben sadece şunu diyebilirim. marcao benim içim kadife ayak deyiminin karşılığı tam olarak. bu tip bir oyuncunun hele hele de bir stoperin bizde olması gerçekten çok kıymetli. umarım yaşanan tatsız hadiseler bir daha tekrarlanmaz da doya doya izleriz.
 • 3751
  umarız marcao ve kerem saha içerisindeki hal ve hareketlerine dikkat ederler bundan sonra. sadece kerem değil herkes. gereksiz kartlar görüp gereksiz puan kayıpları yaşamayalım lütfen bundan sonra. marcaonun gelişiyle kerem/bay-halil-taylan/berkan 5 lisinin garanti 11 dönemi başladı. umarız bu 5 li de sağlam kalır da sıkıntı yaşamayız marcao'nun yokluğundaki gibi.