resim
Marcos do Nascimento Teixeira
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:25
Boy:1.85
Uyruk:Brezilya
 • 3703
  kendisini ön libero olarak görmek istiyorum. takımdaki çoğu ortasahadan iyi derecede pas atabiliyor. harika bir sol ayağı var. hatta berkan ile birlikte sahaya koyar berkan'ın enerjisini daha verimli kullanırdım. berkan da solak. bazen berkan'ın koşmaktan hali kalmadığı için pas ve şut konusunda eksik kaldığını düşünüyorum. marcao berkan'ı da rahatlatır ve lider özelliğiyle bizim sorunlarımızı çözer. stoper ikilisi olarak alpaslan ile nelsson iyidir. alpaslan'ın en önemli özelliği olur olmadık her yerde kaleciye dönmemesi. taca vuruyor ama anlamsız şekilde dönmüyor kalecisine.

  ön libero oynatalım, yeni bir melo kazanalım. berkan'ın işini hafifletecek ve berkan'ın ekstra işlere girmesini sağlayacaktır.
 • 3705
  pasör stoperimiz. 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçında görüldüğü üzere sol stoper oynayan nelsson birçok pozisyonda sol ayağına güvenmediği için oyunu hızlıca sol çizgiye taşıyamadı. çoğu pozisyonda aanholt çizgi üstünde boştu ve birçok atak yapabilirdik oradan ama nelsson doğal olarak risk almadı zayıf ayağıyla.

  ayrıca benim futbol görüşüm her mevkinin önceliklerini belirlemek üzere. mesela stoperin asli görevi savunma yapmaktır. mesela nelsson savunma sertliği noktasında hala yol almalı. marcao'da ise hem oyun kurulumu hem de savunma sertliği var. hatta bazen çok sertlik var. kendisinin en sevdiğim özelliği; takım atak sonlandıramadığında savunmadan hızla çıkıp dönen topları tekrar takıma kazandırarak atak sürekliliğini sağlaması. tek başına koca takımın geri koşmasını önlüyor ve bu çok değerli bir şey.

  nelsson da dünkü maçta* bunu birkaç kez yaptı. onun da gelişiyor olmasını görmek sevindirici. marcao ile oynama alışkanlıkları arttığında ikisine de olumlu etki edecektir bu.