• 2785
  kendi bölgesinde çalım yediğini çok görmedim. ancak ne zaman sağ tarafa kayıyor o zaman ters ayak mı desem bilmiyorum fena çalım yiyor.

  kupada alanyaspor maçı ve deplasmandaki ankaragücü maçında bunu gördük. peki bu 2 maçta niye savunma dengesiz yakalandı da marcao sağ tarafa kaydı? 2 maçta da partneri donk olması tesadüf müydü? geri dönmekte zorlanıyor mu bu oyuncu?

  bizim teknik ekip oturup bunları analiz eder mi? sanmam.
 • 2786
  kendisini çok beğendiğim ve iyi paralara satacağımızı düşündüğüm genç stoperimiz. malum kendisi bir nevi ozan kabak yerine transfer edildi ve o günden beri istikrarlı bir şekilde oynuyor buna lafım yok. fakat aklıma dün yediğimiz 2.golde yediği çalım sonrası bir şey takıldı. acaba ozan böyle bir çalımı hiç yedi mi ? ozan bizde oynadığında 18 yaşındaydı üstelik. galatasaray stoperi böyle kolay çalım yememeli diye düşünüyorum. sağ kademeye girmesinin bir önemi yok. nitekim luyindama böyle bir çalım yemez kolay kolay sağda da solda da. marcao değerli bir oyuncu bu entry onu gömmek için de yazılmadı fakat bahsedildiği gibi üst düzey bir oyuncu olacak mı emin değilim. yerine alındığı ozan’ ın yanından geçemeyeceği ise kesin nazarımda.

  (bkz: 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 2787
  luyindama'nın olmadığı her maçta sağ tarafa doğru kademeye girmek zorunda kalan ve ters ayakta kalınca da çalım yiyebilen oyuncu.

  bu bir eksiklik midir, eksikliktir. fakat defansif uyum dediğimiz şey tam olarak burada devreye girmekte. birbirlerinin açıklarını kapatan futbolcuları değil de aynı özelliklere sahip oyuncuları uyumlu sanınca, kendi oyuncularının zaaflarını tepside sunmak çok normal bir sonuç.
 • 2788
  sağ kademeye girdiğinde muhtemelen toplara sol ayağıyla müdahale etmeyi alışkanlık edindiğinden destek ayak-müdahale ayağı terse düşüyor ve bu durum kendisinin kitlenmesine sebep oluyor. sol ayağı destek ayağı durumuna düştüğünde genel olarak en kritik bölgede o çalımı yiyor fakat pozisyon almasında da bir sıkıntı var gibi geldi. çözemeyeceği bir şey olmadığını düşünüyorum. henüz 24 yaşında. benimle aynı yaştaymış. gerçi ben basit bir adamım ama o çözer bence. *
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!