• 2081
  roma'nın 15m euro + sonraki satıştan %10 teklif yaptığı ve bizimkilerin henüz yanıt vermediği belirtilmiş. bugün oynanacak 24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı son maçı olabilir diye de eklenmiş.
  her futbolcu değerini bulduğu zaman satılabilir, fakat her pozisyon için a, b, c, d hatta e, f, g planlarının bile uzun zaman önceden hazır olması lazım. fakat ben maalesef bizim yönetime bu konuda güvenemiyorum. marcao'nun olası gidişi bizi çok üzecek gibime geliyor.

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/...ya-transfer-41619271
 • 2083
  15m euro + sonraki satıştan %10 teklif 1 ay once sadece yetersizken, su an resmen bu adami satmak sampiyonlugu satmak gibi bir sey oldu. eger satilacaksa da oyle bir denk gelmeli ki milli takim arasina yeni stoperin mini bir kamp ile luyindama ile uyum saglamasi sart olacak.

  scout ekibi normalde mutlaka hazir eder yenisini de, sol ayakli oyun kurabilen stoper bulmak da cok zor :(

  ben minimum suna evet derdim: 15m satis + 20% sonraki teklif + 1 sene ucretsiz juan jesus kiralik verilmesi. juan jesus ile ayni tarz stoperler o boslugu hemen doldurabilir. 15 milyon euroyu da oldugu gibi scout ekibine verirsek max 22 yasinda 1 orta saha, 1 sol stoper ve 1 hizli kanat oyuncusu cok rahat bulabilirler.
 • 2085
  ortada dolanan roma ekibinin 15 milyon euro + bir sonraki satıştan %10 pay teklifi sunulmuş ve yönetimde %90 tamam denilmiş. ve scout ekibimiz marcao tarzı futbolcuları aramaya başlamışlar falan.
  kaynak https://www.fanatik.com.tr/...fer-olabilir-2171832

  eğer bu haber gerçek ise 15 milyon euro çok az gibi geldi bana. bir sonraki satış 50 milyon euro olsa bile kardân %10 verecekleri için yine az geliyor bana. romanın klasik bir transfer stratejisi var ve her zaman ki gibi bu kadar çok dediler ve bizi 15 e ikna etmeye çalıştılar, umarım ikna olmayız. 20 milyon euro rahat eder bu adam ve bir sonraki satıştan %10 alırsak ancak mantıklı olur. en düşük %10 diye düşünüyorum. adamlar bir sonrakinde 30 a satsalar bize 3 milyon gelir bizde keyfimize bakarız :)
  (bkz: 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı)

  tabi bu kadar hesap kitap yaptım fanatik in haberi de ne kadar doğru orasını da bilemiyorum :).
  edit: kaynak
  edit 2 kaynak düzeltmesi ve
  edit 3 hesaplama hatası düzeltme.
  ve %lik pay hakkında beni bilgilendirdiği için jesuscrazy yazara teşekkürlerimi borç bilirim.
 • 2086
  benim açımdan şu anda takımın en değerli oyuncusu.
  eğer kendisi için transfer döneminin başında 10 milyon € + pay ile gelinseydi ve yönetim kabul etseydi hiç bir şey demezdim.
  transfer döneminin sonlanmasına 40 gün kala, henüz listemizdeki isimler kapışılmamışken 15 milyon € ile gelinseydi yine razıydım.
  ama şu anda açıkçası kendisinin herhangi bir ücrete satılmasına karşıyım. yerini doldurabileceğimize ve o parayı doğru kullanabileceğimize inanmıyorum açıkçası.
 • 2087
  satışı konusunda kendisinin de fikrinin önemli olduğu futbolcu. eğer gitme talebi bulunuyorsa kendisini de üzmemek lazım.

  yani konuyu sadece galatasaray - roma arasındaki bir alışveriş olarak görmemek lazım. futbolcuların insan olduklarını çoğunlukla unutma eğilimindeyiz. bu nedenle de "satamadınız, alamadınız" saçmalıkları dilendiriliyor zaten.

  eğer marcao gitmek istiyorsa ona saygı göstermeliyiz. ancak o da bize saygı göstermeli ve kendisi için uygun olan bir bonservis getirmeli. pandemi şartları olmasa 15 milyon € marcao gibi bir oyuncu için gerçekten az. ancak mevcut şartlar için, marcao'nun da talebi doğrultusunda, bu da kabul edilebilir gibi duruyor. misal roma, atalanta'dan mancini için 13 milyon € ödemiş bu sezon.

  yani bu sezon maalesef o uçuk bonservisleri epl takımları bile ödeyemiyorlar. elbette epl'nin ödediği rakamlar hala daha akıllara ziyan. ama geçen senelerde her sene daha da artan bonservis miktarları görmekteydik. bu sezon ise bonservislerde azalma olduğunu söylemek hatalı olmaz.

  diğer taraftan bizim de ihtiyaçlarımız mevcut. ancak takım şu an 1-2 ufak takviye ile de yola devam edebilecek gibi görünüyor. bu nedenle marcao transferi belki, marcao'nun da kabul etmesi durumunda, devre arasına ya da sezon sonuna sarkıtılabilir.

  ben kendisinin gitmesini açıkçası istemem. zira yerine alacağımız oyuncunun uyum süreci, luyindama'nın form tutması için zaman ihtiyaç olması vb. gibi durumları düşününce bence şu an kendisini satmak mantıklı değil. ama adama da köle muamelesi yapamayız. kendisinin de kalmak için rızası olması lazım. bu da öyle gönülle olmaz. yeni sözleşme teklifi gerekir. kendisine yeni sözleşme teklif etmek, luyindama'ya da yeni sözleşme teklifi gerekliliğini doğuracaktır aynı zamanda.

  sonuç olarak taylan ve belhanda'nın iyi başladığı, hocanın takıma uygun bir sistem kurduğu, takımın birbiriyle uyum yakaladığı, etebo gibi iyi bir alternatife sahip olan takımımızda belki 1 tane rotasyon oyuncusu kiralayarak sezona başlamak, marcao'yu satmaktan daha akıllıca olabilir.
 • 2088
  eğer marcao'yu satın almak isteyen birileri varsa minimum net 15 milyon euroyu şu anda çıkartıp vermelidir. sonraki satıştan yüzde yerine ise 5-7.5 milyon euro arası taksitli bir meblağ talep edilebilir. önümüzdeki üç transfer dönemine eşit olarak yayılarak. normalde 25 milyon eurodan aşağı pazarlığa bile oturmam ama durumlar farklı. hem euro kuru bu haldeyken borçları tl olan galatasaray'ın kolay hayır deme lüksü yok hem de marcao'nun sözleşmesinin bitimine 2 yıl kaldı. aidiyeti yüksek bir oyuncu olduğunu düşünsem de 2-2.5 milyon euro bandında net maaş isteyeceğini düşünüyorum. ikamesi olarak gelecek oyuncunun bu ücretleri isteyemeyeceğini düşünürsek marcao'nun roma'ya transferine izin verilebilir. bizim başka bir lüksümüz yok. bunları yapmak zorundayız. alacağımız paranın hepsini aynen transfere yatıracağımızı da düşünmemek gerekiyor. satış olursa hepsini tekrar yatırım yapacağımızı sanmıyorum.
 • 2089
  takımın en güvenilir oyuncusunu, hücum başlatıcısını, en sağlam bölgenin en kilit oyuncusunu şu saatten sonra astronomik olmayan bir rakama satmanın izahı olamaz. marcao'nun 25 milyon euro normal fiyatı en az o da ülke pazarının durumu ile alakalı, aldığımızda porto ve benfica görmedi de biz neden aldık diyenler vardı, hah işte o takımlarda olsa temiz 50'si var.

  giderse çok üzüleceğim, bugüne kadar izlediklerim arasında en çok sevdiğim stoperimiz.
 • 2091
  15 milyon euro gibi komik bir ücrete yolcu olmamasını temenni ettiğim futbolcumuz. vedat 20, elif 16 milyon euro, marcao 15. abi hadi yaa.
  yönetimin hesaba katmadığı şey, defans bloğumuzda açılacak karadeliğin arkasını toplayacak kalecimizin olmaması. muslera ilk yarıyı kaçıracak büyük ihtimal. üst üste 3 maç defans hatasından gol yediğimizde ve maç kaybettiğimizde ne tepki verecekler merak ediyorum. okan ve fatih, muslera dönene kadar burnumuzdan getirir. olacakları şimdiden görebiliyorum. neden iyi giden şeyler hep bozuluyor?
  galatasaray'da marcao gibi kaç tane stoper izledik ki yok pahasına satmak için can atılıyor?
  ekonomik durumumuz bu kadar kötü mü?
  ben marcao transferinin hepsinin transferlerde kullanılacağını düşünmüyorum. büyük ihtimal çoğunluğu maaş ödemelerinde kullanılacak. bıktım artık, tükendim bu para yok ffp var, ödeme yapamıyoruz saçmalığından.
  almasaydınız abi falcao'yu, babel'i. donk'a 2 milyon euro'yu babam mı verdi?
  bu üç futbolcuyu çıkarınca maaş yükümüz 10 milyon euro azalıyor. planlamaları buna göre yapsaydınız?
  paramız yoksa bu futbolcular yerine luyindama marcao gibi futbolcular transfer etseydiniz?

  henüz tam bir sezon ağız tadıyla izleyemediğimiz luyindama marcao ikilisini bozacağız gibi gözüküyor ve inanılmaz canım sıkılıyor. şu dünyada zevk alıp da doyasıyla izleyebildiğimiz çok az futbolcu var. ya formları düşüyor, ya erken ayrılıyor yollarımız, ya sakatlıklarla boğuşuyorlar. hep kötü sonla bitiyor hikaye...
 • 2095
  fernando meira diye bir oyuncumuz vardı, hatırlayanlar olacaktır, ortalama üstü performans gösterirken devre arası yerini dolduramadan satmıştık, daha sonrasında hamburg maçına stoper'de kewell ile çıkıp elimizdeki maçı kaybedip uefa kupasında olası yarı final-final maceramızın bitmesine neden olmuştu. bütün galatasaraylıların içinde o hamburg maçı şüphesiz ukte olarak kalmıştır. meira'nın satış miktarı vs. doğruydu tek yanlış olan şey zamanlamasıydı, marcao'nun olası transferi bu mihvalde bence zamanlama olarak çok yanlış olacaktır.
 • 2099
  öyle bir algı var ki sanki marcao bedavaya geldi. 4 milyon euro bonservis bedeli ödedik. satılabilir mi marcao? evet doğru düzgün bir bedel verilirse satılır ama sağa sola 20-30 saçan kulüpler oturup esnaf pazarlığı yapıyorsa ve transfer sezonunun bitimine az bir süre kalmışsa satılmaz. alacak olan doğru düzgün parasını öderse alır. işin sonunda üç beş hesabı yaparken şampiyonluktan olmak da var. en son ne zaman bu kadar güvenilir bir stoper hattımız oldu ki? gelen parayı çarçur etmeyeceğimiz ne malum? bu yüzden satılmasını istemiyorum. bu arkadaş birkaç kez milli takım forması giyerse bedeli de artar pazarı da. takımımız için hayırlısı olsun.

  corriere dello sport'un birkaç saat önce yayınladığı habere göre 13 milyon € bonservis düşünüyorlarmıș. smalling'e alternatif olarak. yani smalling olursa marcao olmaz. ancak manu oyuncusu için 20 milyon euro istiyormuș. marcao pratik çözüm olarak görünüyor diyor haberde.

  kaynak: https://m.corrieredellosport.it/...utte_le_alternative/
 • 2102
  marcao'yu sattıktan sonra artık her şey başlamışken yerini kiminle ve kaç milyon euro'ya dolduracağız?

  marcao ile kazanılacak her ekstra puan ve avrupa'da tur ile sportif başarının gelmesinden sonra satılması daha mantıklı artık.

  şu takımı bozmayın ve lütfen yalnızca bir orta saha alarak(kiralayarak) transfer sezonunu kapatın.

  vallahi başka bir şey istemiyoruz artık.
 • 2103
  2020-2021 sezonunda takımda kimin eksikliği daha fazla hissettirilir sorusunun cevabı. son 9 sezonda bu sorunun en net çok desteklenen cevabı listesini yapsak muslera, melo, elmander, prime selçuk vb. giderdi ama takımın kilit taşı marcao, bu taşı kaldırırsanız bütün köprü yıkılabilir. luyindama form tutana kadar kademesini kapatıp arkaya atılan topların süpürülmesi ve oyun başlatma direk kendisinin rolü. 2019-2020 sezonuna baktığımızda bunu çok daha iyi görüyoruz. luyindama yerine donk' u koyduk, bir şekilde kapattık ama marcao olmadığında savunmada ve oyun kurmada hep zayıf kaldık ve oyun olarak üstünlük kuramadık.