• 1885
  daha önce erken hamle yaptığı ve bu erken hamleler dolayı pozisyon yediğimizi ve alanını kaybettiğini yazmıştım. 17 eylül 2020 neftçi bakü galatasaray maçında 2-3 pozisyonda özellikle dikkatimi çekti, hamle yapmak için bekledi, rakibin karşısında kaldı ve pozisyonun büyümesini engelledi. tabii ki bazen hamle yapıp bazen de beklemesi gerekiyor fakat şuan görünen şey, bir mentor ile bu konular hakkında çalıştığı. geldiği ilk günden bu güne * kadar çok hızlı bir şekilde gelişti. pas hızı arttı, hava toplarındaki korkaklığını üzerinden attı. eğer pozisyon alma, rakip karşılama ve hamle konularında da hatalarının farkına varıp, çalışarak, bunları bertaraf ederse brezilya milli takımının as stoperi olabilir.

  daha önce eleştirmiştim, tabii ki küfür ya da hakaret yoktu fakat max. bedelinin 15 milyon euro olacağını düşünmüştüm. umarım bana sözlerimi yedirtir ve ben de gönül rahatlığıyla buraya gelip kendisinden özür dilerim. yolun açık olsun yiğidim. :)
 • 1888
  17 eylül 2020 neftçi bakü galatasaray maçında yine gözlerin pasını silen bir performans sergileyen futbolcumuz. 30 milyon euro ederi vardir. uzerinde leipzig formasi olsa 80 isterlerdi.

  edit: bu arada kendisinin 2 yillik mukavelesi kaldığını yöneticilere bir şekilde iletmemiz gerekir. haberleri olmayabilir. 2 3 tane uçak kiralayıp arkasına yazdirabiliriz. veya da tv ye reklam verebiliriz. menajerinin elini güçlendirmek için ciddi koz veririz sözleşme baskısı konusunda ama olsun yoksa bedava gidecek. (ironidir)
 • 1889
  thiago alcantara sözleşmesinin son senesine girdiği için liverpool' a 30 milyon avroya transfer olacağı söyleniyor. thiago bence bayern dominasyonunun en önemli parçası ve bedavadan biraz pahalıya transfer oluyor. eğer marcao' nun sözleşmesi konusunda elimizi sıkı tutmazsak benzer bir senaryoyu yaşayabiliriz.

  sözleşmesi uzatılması gereken futbolcu.
 • 1890
  porto nasıl telles'i 20'ye bırakmaya razı geldi ise, tiago alcantara nasıl 30'a liverpool'a gitti ise sözleşme yenilemezsek tek haneli bir rakama gelecek yıl elden kaçabilir. yönetim uyumamalı çünkü artık transferlerdeki hatalara dayanma noktasında taraftar sabır taşına dönüşmüş durumda.

  yönetim satamıyor dediğimizde oyuncu maaşları yüksek, gitmek istemiyorlar diyorlar.
  yönetim alamıyor dediğimizde ffp var satmadan nasıl alalım diyorlar.

  işte size fırsat ey yönetim! hocayla ve taraftarla arası çok iyi olan, kulübü benimsemiş ve oynadığı futbolun karşılığını maaş olarak alamayan kendi futbolcunuzun sözleşmesini uzatın. futbolcu, yönetici, kalem, sözleşme kağıdı... her şey ortada, her şey elinizin altında buyrun gösterin hünerlerinizi.
 • 1892
  yerinde olsam sozlesme uzatmam. bu isleri oyuncunun piyasasi olusmadan yapacaksin, oyuncu artida oldugunu hissedecek. risk burada zaten. bunu yapabilmekte. tum dunya adamin kalitesini gorup anladiktan, oyuncu olduktan sonra biz yazariz burada sozlesmesi uzatilmali diye. sorumlu kisilerin gecen sene basinda yapmasi gerekiyordu bunu. marcao ozelinde dusunmeying, genel olarak yaptigimiz su: adama guvenme, elimde patlamasin diye yaklas, sonra degeri ortaya cikinca aman ucuza kacmasin diye cirpin. bir arkadas yazmis thiago ornegini, bence de marcao bu yil satilmazsa seneye tek haneli bi rakama gider. sozlesme uzatsin diye absurt bir maas verirsek de talibi takimlar duraksar. felaket tellali olmaya gerek yok tabii ama isimiz bu yil satmazsak zor. bu yil satmak da performansimizi zora sokacagi icin o is de sikintili.