• 1373
  sadece 23 ocak 2020 galatasaray rizespor maçı'nda attığı ara paslara bakarak serdar aziz'den kaç gömlek üstün olduğu hesaplanabilecek stoper. kendisini getirip serdar'ın yerine koymak en doğru tercihimiz olmuş.

  ayrıca tarihin en formsuz fatih terim'inin galatasaray'ında ozan kabak'la değil donk ile partnerken bile serdar aziz'den katkat iyi stoper performansı göstermiştir. özellikle ligin ilk yarısında luyindama'nın sakatlığı sonrası, lemina da sık sık kadroda olmamasına rağmen, orta sahada selçuk inan ile rakipleri karşıladığımız dönemde dahi galatasaray defansta serdar aziz'li dönemimizden daha sağlam duruyordu. üstelik iki bekimiz de önceki sezonlara göre müthiş bir performans kaybı yaşamışlardı.

  marcao oyunu iyi tutan bir takım için müthiş bir stoper. bu adam daha 23 yaşında ve popescu kalitesinde pas atabiliyor. defansta yaşadığı konsatrasyon kayıpları oluyor ama 2-3 sene sonra işler yolunda giderse bu defolarından da kurtulmuş olacak. bana göre luyindama'dan bile yüksek piyasası olabilecek oyuncudur. gerçekten adam barcelona, manchester city kalitesinde bir top kullanma becerisine sahip.

  iyi ki var...
 • 1374
  oyunu geriden kurma özelliği olan, yüksek teknik kabiliyetli, sol ayaklı olması sayesinde bulunduğu mevkiden tüm oyunculara rahatça pas atabilecek bir görüş açısında olan elit stoper. bunun daha iyisini bulamazsınız. ligin seviyesinin çok üstündedir. defoları da var gereksiz kart görebilir, yanlış yerde bulunup müdahale hatası yapabilir, hava toplarında çok iyi sayılmaz. onun için de tandeminin bu eksikliklere göre tercih edilen luyindama olması güzel.