• 1067
  kötü oynadığını düşünmüyorum. iyi yönleri hala iyi ancak rakipler artık defolarının üzerine oynuyorlar ve bu konuda hem kendisini geliştirmesi gerek hem de takım halinde bu defoları daha önemsiz hale getirmenin bir yolunu bulmamız gerek. arkasına doğru uzun top atıldığında hamle zamanlaması ve hamleleri genelde sıkıntılı kendisinin. yoksa akan oyunda, rakiple birebir kaldığında falan hala güçlü, hala sert ve topu hala iyi oyuna sokuyor. bu geçen sene de böyleydi bu sene de böyle.
 • 1070
  takıma ilk geldiğinde çok daha soğuk kanlı ve konsantreydi sahada. şu an ise özgüven eksikliği yüzünde, bakışlarında bile görülüyor. başarıya, daha iyi yaşan şartlarına kavuştukça biraz saldığını düşünüyorum ki yazın düşen göbekli fotoğrafları da bunu kanıtlar nitelikteydi. takım oturdukça defansif olarak daha güçlü bir kurgumuz olduğunda toparlayacaktır, ancak kafa olarak da kendini toparlarlaması, daha gidecek çok yolunun olduğunu unutmaması lazım.
 • 1071
  transferi zamanında 'madem o kadar iyi, porto, benfica kendi ligindeki bu oyuncuyu niye görmedi?' diye serzenişler vardı. sanıyorum belli oldu o serzenişlerin sebebi. geçen sezon gayet iyiydi, bu sene çok ağır ve geç seziyor pozisyonları. yaptığı hataların yarısını bile yapmasa çok iyi gözükür. özellikle 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında o el pozisyonu çok tehlikeli, orada elini sakınması lazımdı. bir de ilk yarı savunma arkasına atılan bir topta mariano ile kademe hatası yaptılar. kendisinin karşılaması gereken oyuncu yerine pozisyonuna döndü, sonradan toparladı, bereket gol olmadı.
 • 1072
  marcao'yu geldiği günden beri övdüğümüzden çok eleştirdik.. evet çoğu eleştiri de haklıydı.. kendisini bize gelmeden önce tanımıyordum, yaptığı hatalar gerçekten ileri seviye takımda oynayan bir oyuncunun yapmaması gereken hatalardı, geçen sene bu duruma olabilir dedik, yeni bir takıma geldi, yeni oyuncularla oynayacak, insan sonuçta hata yapabilir.. ama geçen sene ki marcao ile bu sene ki marcao arasında hiçbir fark göremiyorum ben, kendisinde en ufak bir gelişme yok, bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama adam sakin olamıyor top kendisine gelince, özelikle gelişine vuruşlarda çok kötü, kademe hatalarını oldukça sık yapıyor vs. vs. açıkçası kendisi bana hiç güven vermiyor, ha kendini düzeltir mi açıkçası benim güvenim hiç kalmadı kendisine.
 • 1073
  hala daha 23 yaşında olan futbolcu. insanlar bunu unutuyor. aynı kesim ozan için de "bu ne sürekli penaltı yaptırıyor, bundan bir şey olmaz" diyordu geçen sezon.

  hayır işin kötüsü ne luyindama ne de kendisi çok kritik defansif hatalar yapmıyorlar. daha çok topla çıkarken yaptıkları hatalar ya da aldıkları kartlar sorun yaratıyor.

  aslında normal karşılıyorum. zira insanlar oturup büyük takımların maçlarını özetlerden izliyor. zannediyor ki van dijk hiç pozisyon hatası yapmıyor. zannediyor ki juventus rakibe 1 tane bile pozisyon vermiyor. zannediyor ki manchester city 90 dakikayı rakip sahada oynuyor.

  tabii böyle olunca galatasaray maçını 90 dakika izleyen adam gelip "ama bunlar kademe hatası yapıyor" diyor.
 • 1074
  bir stoper olarak gereksiz olsada iyi yönleri var ama her hamlesi kartlık ve arkadan yani sert caydırıcı bir stoper desen de değil.

  ben sahada chedjou'nun genç halini görüyorum bizim istediğimiz bu değil stoperin ilk işi savunma. yani mental olarakta gelişime açık değil anca tecrübe ile düzelir tabi biz 4-5 sene seviye atlamasını niye bekleyelim orası soru işareti mesela lyuindama için aynı karamsarlıkta değilim .