• 1020
  16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında gördüğü kırmızı karttan sonra yoğun eleştiriler aldığını gördüm.
  marcao bu tarz müdahaleleri yeni yapmıyor ki, 2018-2019 sezonunda en az 7-8 tane böyle hata yapmıştır.
  bunlar marcao'nun defosu, zamanla düzeletecektir elbette ama yeni bir şey değildir.
  bir de tabii stoper ikilimiz önlerinde 6 numara ile oynamaya alıştıkları ve henüz nzonzi ile oynayamadıkları için, rakip forvetlerle çok daha fazla başbaşa kalıyorlar.
  zamanla düzelecektir, sıkıntı yok:)

  (bkz: 2018-2019 sezonu)
 • 1021
  defans tamamen tecrübe işidir bana göre. de ligt, merih, varane gibi oyuncuların durumu farklı biraz. onlar da hata yapıyor ancak çok az. örneğin varane, moruinho döneminde formayı aldığında messi'yi durduruyor vesaire denirken sneijder ve drogba, tecrübeleriyle onu perişan etmişti. tabi yaş ilerledikçe pozisyon bilgisi artacaktır ki bu da bir stoper için en önemli unsurlardan biri. yine de her defans yaşı ilerledikçe daha iyi bir hale gelmiyor semih kaya gibi istisnalar da mevcut. ancak marcao doğru yönlendirmeyle çok çok iyi bir stoper olacaktır. formsuzluğunun kalıcı olduğunu düşünmüyorum.
 • 1024
  galatasaray taraftarı futbolu bilir, iki maçta oyuncu asmaz.
  stper mevkii tecrübenin en önemli olduğu pozisyonların başında gelir.
  kendisinin henüz 23 yaşına girdiğini unutmayalım.
  ve marcao galatasaray seviyesinde bir takımda toplam altı aydır oynuyor.
  hata yapacak, öğrenecek, gelişmeye devam edecek.
  biz de destekleyeceğiz.
  çünkü bu çocukta iyi bir potansiyel var.
  çok iyi oynadığı maçlar da oldu.
  tüm dişlilerin işlediği bir çarkta çok daha iyi görünecek.
  cezasını çeksin, üzerine oturup düşünsün.
  çok daha iyi geri dönecek.
 • 1026
  denizli maçının kaybedilmesinde en önemli pay kendisinin olsa da, oyunda kaldığı sürece hazırlık maçlarına oranla çok daha hazır görünen stoperimiz. hazırlık maçlarındaki kilolu ve hantal hali denizli maçında epey toparlanmıştı. özellikle ikinci sarı kartı ise tecrübesizliğinden kaynaklı kontrolsüzlüğü ile gördü. benzer şekilde geçen sene kart sınırında ve maçta 3-0 öndeyken kadıköy deplasmanı öncesinde sarı kart görmüştü. önünde dengeli ve tecrübeli bir 6 numara (nzonzi) ile bu zaafı daha az göze batacaktır.
 • 1027
  tek maçta yerin dibine falan sokulmayan futbolcu. tatile gitti, göbeğiyle döndü, hazırlık kampında rezalet ötesi bir performans ortaya koydu. ligin ilk haftasında* yaşadığımız puan kaybının en büyük sorumlusu oldu. tabii ki yaşı çok genç, hata yapacaktır fakat hiç hata yapmamış gibi davranamayız. kendisine verilen tepkilerin hepsi doğru, aldığı bu tepkiler de gelişiminin bir parçası olacak. marcao oturup üzülmek yerine daha iyi bir profesyonel olmalı, kendini affettirmek için her zamankinden çok çalışmalı. işte o zaman bugün kızan taraftar 2018-2019 sezonundaki gibi tekrar kendisini baş tacı eder, boş laflarla değil.