• 183
  ciddi bir bonservis bedeli ödeyerek aldığımız -bununla ilgili problemim yok- oyuncunun neden eski takımında hâlen maça çıkmasına izin veriyoruz anlayamadığım futbolcu.

  sakatlanırsa bunun hesabını kim verecek? bir an önce takıma katılıp, arkadaşlarıyla tanışıp, antrenmanlara başlaması gerekmiyor mu?

  biz bir futbolcu almak istesek, kulübü koyduğu bonuslarla, menajeri istekleriyle canımızdan bezdiriyor, bizimkiler ''tamam hadi madem maçınız çok önemli son kez oynasın, kıyamam size'' diyor.

  yemin ederim akıl almaz işler.
 • 184
  devre arasında 6 ay sonrası için transfer yapmanın fazlasıyla normal karşılandığı günümüz futbol dünyasında 5 gün gecikmeli transferi skandal ilan edilen futbolcu. o maçta sakatlanacak adam idmanda sakatlanamıyor sanki. ne çok seviyorsunuz abartmayı arkadaş.

  edit: ne sakatlıkmış korka korka bir hal kaldık. burada ne yapacaksa alt tarafı orada da aynısını yapacak bu adam. sanırsınız cepheye savaşa gönderdik.
 • 186
  transferi resmileştiğine göre dedikodudan uzak düşüncelerimi yazabilirim.

  kendisini galatasaray vesilesiyle duydum. yorum yazmadan, bu sene yaptığı bir kaç maçın özetini ve youtube'dan bir kaç marcao kolajı izledim. 22 yaşında, yaşı genç ilerde daha iyi paralara satabiliriz ya da çok fazla zarar etmeden kolaylıkla satabiliriz. portekiz ve galatasaray görmüş brezilya'lı genç bir stoper neticede. boyu fena değil 1,85 mt. hava toplarında etkili. fizikli ve uzun bacaklı bir stoper. hızı yeterli seviyede. geriden topla çıkışı iyi ve sol ayaklı olduğu için pasları genelde yerini bulmuş. pozisyon sezgisi yüksek göründü. hamleyi genelde rakip oyuncu topa son dokunduğu andan itibaren yapıyor. sakin kanlı bir duruşu var. topumu oynarım gerisine karışmam modunda. ama topa kaymaları bana melo'yu anımsattı. 17/18 ve 18/19'un ilk yarısında toplam 48 maça çıkmış. bu sürede sakatlık nedeniyle kaçırdığı maç yok.

  şimdi gelelim bonservis bedeline. bana kalırsa güncel futbol piyasasına göre normal bir rakam. ayrıca chaves takımı toplam piyasa değeri bakımından portekiz liginde 8. sırada. aslında o kadar çöp bir takım gibi görünmüyor. ayrıca ligde 7 takımdan daha az gol yemiş. mesela sporting lizbon ve benfica bu sezon 18 gol yemiş, chaves 23 gol. ancak attığı gol bakımından ligde sonuncu sıradalar. haliyle puan tablosunun dibine demir atmış vaziyetteler. eren derdiyok'la ilgilenebilirler.

  bu transfer dolayısı ile heyecanlandım. sonuçta genç ve sürpriz bir performansa açık bir oyuncu. sürprizleri genelde severim :)

  son olarak camiamıza hayırlı bir evlat olsun.
 • 189
  resmi olarak galatasaray’ın futbolcusuyken “son defa” eski takımında oynayacak futbolcudur. durum yeterince saçmadır.

  bunun yanında, uefa ya kadar gidip galatasaray ceza alsın diye uğraşan, gerek ndiaye gerekse emre akbaba transferlerinde sadece ve sadece fiyat yükseltmek amacıyla teklif veren, resmi olarak şikeye bulaşmış rakip kulüp başkanlarının herhangi birinin tondelada oynayan bir futbolcuyu satın alıp, bizim oyuncumuzu sskatlama girişiminde bulunmayacağını kim garanti edebilir?
 • 191
  kendisinin son kez eski takımıyla maça çıkması inanılmaz saçma argümanlarla eleştirilen yeni transferimiz. arkadaşlar mantığınızı nerede düşürdünüz?
  itham ettiğiniz, portekiz ligi maçında profesyonel bir futbolcunun satın alınarak oyuncuyu sakatlaması ne kadar mantıklı? peki bunun x bir türk takımından birisinin satın alınarak bizim maçımızda sakatlamasından farkı nedir? portekizliler paraya o kadar aç insanlar mı? ortaya çıkarsa bi gecede onları korumak için kural değiştirecek bir futbol federasyonu mu var?
  eleştirecem diye element uydurmaya başlıyorsunuz. evet forvet gelmedi evet hala takım top oynamıyor ama saçmalamayın gözünüzü seveyim. yok gidip birisini satın alıp sakatlatacaklarmış da bu ihtimale nasıl göz yumulurmuş rezillikmiş. gerçekten ayıp yahu.
 • 193
  yönetimimizin kabul ettiği bu ricayı birkaç şekilde ele almanın doğru olacağını düşünüyorum. öncelikle bu kararın her ne kadar profesyonel dünyada, büyük bir ekonomi haline gelen futbolun günümüz bileşenlerine uygun olmadığını düşünsem de alınan kararı galatasaray'ın köklerinde olan dayanışma, zayıfı gözetme, halk tabiriyle babalık yapma olarak görüyorum. bize yakışan da zor durumda olan bir kulübe, onu seven ve destekleyen taraftara abilik yapmaktır. ayrıca scout ekibimizin üzerinde çalıştığı bir lig olan portekiz ligi genelinde sempatiyle karşılanacak bir hareket olduğundan bundan sonra başta chavez kulübü olmak üzere benzer kulüplerle yapacağımız transfer görüşmelerinde de bize karşı daha olumlu bir hava olacaktır. bunu kullanırlar en azından. diğer konu ise marcao ile ilgili olacak. 2000 yılında üst üste kazandığımız 4.şampiyonluğumuzdan sonraki sezonda 5.şampiyonluğa koştuğumuz günlerde altyapımızdan yetişen o dönemde inter ile görüşmeleri olan okan buruk'un sakatlanma vb. bahanelerle ankaragücü maçında kırmızı kart yiyerek belki de bizi şampiyonluktan ettiği maç geliyor aklıma. üstelik futbolda paranın bu kadar çıldırmadığı günlerde şampiyonluğa oynayan bir takımda yapmıştı okan bunu. marcao ise kariyerinin en büyük transferi garanti altına alınmışken ve muhtemelen okan'ın o gün aldığı paranın birkaç kat fazlasını alabileceği bir anlaşma yapmış olmasına rağmen kendisini dünyanın en büyük takımlarından birine gönderen kulübüne karşı duyduğu aidiyet ve vefa duygusuyla bu maça çıkması onun karakterli bir oyuncu olduğunu gösterir. karakterli adamlar lazım bize. yarın bir gün kıçım başım ağrıyor diye yatmayacak, sezon sonu transfer görüşmeleri başladığında kendini salmayacak adam gerekiyor. neticede marcao da bu maçta oynamayabilirdi. biz derbide baldırım ağrıyor diye maça çıkmamış adamlarla geçirdik ilk yarıyı. bu hareketi benden sempati oyu aldı. inşallah bizde de karakterli duruşuna ve gözü pek oyununa devam eder.