• 673
  20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçında sakatlandı ve ne kadar süre olmayacağı salı günü (22.09.20) çekilecek mr'dan sonra belli olacak.

  açıkçası 20-21 sezonu'na hayvan gibi iyi başlamamıza omar ve saracchi'nin çok iyi oynaması etken oldu.

  kadromuzda kendisini yedekleyecek kimse yok. linnes diyebilirsiniz ama linnes sağ ayaklı ve aynı oyunu oynayamaz. linnes hem sağ hem de sol bek için çok iyi bir yedek ama sol bek olarak planlama yapamazsınız.

  eğer saracchi 1.5- 2 ay falan uzak kalacaksa mutlaka sol ayaklı bir sol bek almamız gerekiyor. bu ekonomik ortamda nasıl olacak bilmiyorum ama linnes bu süreçte oynayacak olursa bu sıkışık fikstürde hem linnes'i hem de omar'ı kimle yedekleyeceğiz? kimse şener veya ömer bayram demesin :(

  vallahi çok canım sıkıldı dilerim sakatlığı en fazla birkaç haftalık bir şeydir.
 • 675
  20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçında sakatlanması üzerine;

  5 ekim'de, 4. hafta sonunda milli ara olacak.

  18 ekim'e, yani 5. haftaya kadar maç olmayacak.

  28 gün var.

  ardından 8. hafta sonunda 9 kasım - 20 kasım arasında da ikinci milli ara var.

  2. haftayı bitirdik, 9. haftanın başlamasına 62 gün var yani.

  bence, kendisi en geç 20 kasım'a kadar iyileşir. hatta 5. hafta bile dönebilir.

  ama en kötü 9. hafta yine zımba gibi döner. o zamana kadar da linnes götürür solu. hücum anlamında bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum; ama defansif olarak biraz sıkıntı olabilir. onu da marcao luyindama ikilisi tolere eder.
 • 677
  alex telles'i hatırlatan uruguaylı sol bek. telles de sosyal medyada saracchi gibi çok gömülmüştü. 2019-2020 sezonu bitiminde sözleşmesinin feshedilmesini isteyen süleyman luş'un kendisininden daha iyi oynayabileceğini iddia edenler vardı. 2021 yazında kendisini kadroda tutmak için zorlanacağız belki de başaramayacağız beş yıl sonra alex telles gibi ah çekeceğiz bu sefer sonraki satışdan payımız da olmayacak.
 • 679
  emre kılınç nasıl bernardo silva’ya benzetiliyorsa ben kendisini adriano ve zinchenko‘ya benzettim bu maç. takım hücumda set oyununa oturduğunda emre ve arda kanattaki 2 oyuncu olurken kendisi adeta bir orta saha oyuncusu gibi taylan’a yaklaştı. umarım sakatlığı ciddi değildir ve önümüzdeki maçlarda gözlemlemeye devam ederiz kendisini.

  (bkz: 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı)
 • 680
  alex telles'in kendisi yaşındayken oynadığı futbola bakıyorum, sol kanadımız otoban olurdu. geçmişi değerlendirdiğimizde, bence telles'den daha iyi bir futbolcu. hatta ben şu an için de telles'den daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. ayrıca telles'in 40 milyon euro gibi şişik ücretleri edecek bir futbolcu olduğunu da düşünmüyorum. o zaman saracchi de 80 milyon eder. ofsaytlayabilirsiniz.
 • 682
  enrtye cevap niteliğinde olacak ve muhtemelen silinecek ama yine de yazacağım.

  oyuncuların eksileri vardır artıları vardır. alex telles kendisinden çok daha yüksek potansiyele sahip bir oyuncu. bu saracchi kötü demek değil, kaldı ki kendisi yerden yere vurulurken bile ben saracchi savunmuş biriyim. oyuncunun formu ile yeteneğini ve potansiyelini birbirinden ayırabilmek gerekiyor. ayrıca oynadığı takımlara da bakmak gerekiyor. çünkü bir oyuncunun iyi özellikleri onu doğru kullanan bir takımda daha da parlar, kötü özellikleri ise onları bilip onlara göre önlem alan bir takımda daha az göze batar.

  saracchi çok tempolu bir oyuncu. sakatlanmasının arda ile falan alakası yok. önünde kim olursa olsun saracchi gider gelir, onu saracchi yapan şey bu zaten. ayrıca ortalarını da ben çok beğeniyorum, çizgiye inip direkt içeriye sert pas atmak gibi bir düşünce var hep kafasında. gelleim telles'i nedne daha iyi bulduğuma. birincisi telles saracchi'den çok daha teknik bir oyuncu, çok daha iyi bir pasör. sol bekten saracchi ile oyun kuramazsın ama telles ile kurarsın. senin kuramamış olman telles'in değil senin eksikliğindir, telles'i kullanamamanın bir sonucudur. bugün marcao'ya ve luyindama'ya topla çıkma de ve onlar da risk almaktan vazgeçsinler değerleri düşer. marcao'yu marcao yapan şey dikine pas becerisidir. (şiddeti de dahil sadece saha görüşü değil.) bunu yaparken hatalı pas da atacak, topla çıkarken top da kaybedecek. sen takım olarak bu riskleri göze alabilecek önlemleri de alırsan bu oyuncular parlar, yoksa sıradan görünürler. oyuncu geliştirmek budur zaten, yoksa sol ayaklı bir adama 1 sene sağ ayak çalıştırarak onu 23 24 yaşından sonra çift ayaklı bir stoper yapamazsın. o sadece fm oyununda olur.

  benim için telles mariano'nun sol ayaklı haliydi. telles ile topla da çıkardın, oyun da kurardın. saracchi ile performans odaklı bir bek. gider gelir, çok da hızlı bir oyuncu, çok faydalı takımımız için. umarım sakatlığı ciddi değildir ve bir an önce dönüp iyi başladığı sezona devam eder.

  kendisi benim türkiye'de gördüğüm en tempolu sol bektir ayrıca.