• 546
  şu adamı alırken hiç mi izlemediniz arkadaş. vallahi benim takımımda olsa her gün kendisine izin veririm. bu kadar fazla top kaybeden, topla bu kadar saçmalayan başka bir futbolcu görmedim. topla adam geçme özelliği sıfır. sadece pasla girebiliyor ceza alanına. yaptığı her savunma faullü ve dengesizce. buna rağmen oynatılıyor. ceza alanı içinde tam bir bomba her an penaltı yaptıracakmış gibi müdahalelerde bulunuyor.

  hangi maçtı hatırlamıyorum ama çok gereksiz bir müdahale yapmış ve penaltıya neden olmuştu. benim garibime giden ise saracci’ye kimse ses çıkarmazken emin bayram için (üstelik rakibin ayağını takarak aldığı penaltıda) herkes eleştiri yağmuruna tutuyor.

  benim takımımda sol bek linnes oynar, linnes oynayamazsa süleyman luş’u tercih ederim.

  (bkz: 12 temmuz 2020 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 547
  çok güçsüz, çok zayıf. güçsüzlüğü mental özelliklerini de etkiliyor. daha genç bir oyuncu olsa güçlenmesi için sabredersin. ama 22 yaşında profesyonel sporcu bu kadar çelimsizse bu saatten ondan bir şey olmaz. muhtemelen galatasaray'dan sonra kariyeri düşüşe geçecek.

  edit: kendisinin ofansif özelliklerini beğeniyorum. son dönemde günah keçisi ilan edilmesi de adil gelmiyor. mevcut kadroda sırıtmıyor. ama kendisinin olup olabileceği bu. mesela telles gelişime açık potansiyelli bir oyuncuydu. zaten iyi bir oyuncuydu, kendini daha da geliştirdi. ama saracchi'nin bundan daha iyi olacağını düşünmüyorum. olsa zaten almanya'da olurdu. yine de kendisi denemeye değer bir seçenekti ve bu seçimden dolayı pişman olma nedeni görmüyorum.
 • 548
  onyekurunun da ayrılmasıyla takımımızdaki tek dinamik adam kendisi şu anda. linnes ceza sahasına girinceye kadarki geçen sürede kendisi 3 kez ceza sahasına iner. dün de gayet iyiydi. iyi indi sol çizgiye ama vuracak adamın yoksa, ceza sahasında çoğalamazsan ya ortaların rakibe gider ya da top kaybı yaparsın. 5 sene önce telles için de aynı eleştiriler yapılıyordu ki sarrachi’nin bazı özellikleri çok daha iyi telles’den. devre arası geldiği takımda 4 asistle oynuyor. oynadığı maç sayısına oranla gayet iyi bir oran. keşke bonservisini alabilsek diyeceğim de bu yabancı sınırı ve ffp varken 3 4 sene sonra “vay be bu adam zamanında bizde oynadı” diyeceğiz sanırım.

  (bkz: 12 temmuz 2020 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 549
  12 temmuz 2020 ankaragücü galatasaray maçı'nın ilk yarısında çok iyi koşular yaptı. adamın müthiş bir hızı var. fakat biz saracchi'nin hızlanmasını sağlayacak paslar atmak yerine adamın ayağına ya da depar atmasına fırsat vermeyecek kadar yakınına paslar attık. oysa doğru şiddette pas atabilsek sıfıra inebilecekti...

  yani fatih terim hiç bir şekilde elindeki futbolcularla sıfıra inmeyi beceremiyor taktiksel olarak. aslında hakikaten önemli silahlarımız var. biz hep mucize yaratmanın peşindeyiz. oysa futbolun en kolay gollerini aramalıyız.
 • 551
  sol tarafta tek başına oynuyor bu çocuk. dün maçta önünde ömer bayram ile oynadı garibim. ömer hiç olmasa fiziksel olarak yer işgal etmese eminim kafası daha rahat eder ona göre oynar performansı artardı.

  ha yeterli mi? bence de değil ama düzgün bir sol ön oyuncusu ile görmek lazım.

  12 temmuz 2020 ankaragücü galatasaray maçında eleştirilecek son birkaç adamdan birisi.
 • 552
  jean michael seri, derinde tek başına oynadığı zaman defansif zaafiyetler ortaya çıkıyor ve en çok bek oyuncuları etkileniyor. ileri çıksalar geride eksik yakalanıyoruz, çıkmasalar kapalı savunmalara karşı hiçbir atak üretemiyoruz.

  son maçlarımızda bir tane iyi oynayan bek oyuncumuz oldu mu? daniel alves ve marcelo bile olsa mevcut oyun planıyla başarılı olamazdı bence. beklerimizi bir kere bile ikili oyunlarla sıfıra indirip, topla buluşturamadık.

  mevcut oyun planında belki anca geriden caner erkin, sabri sarıoğlu gibi orta açan oyuncular biraz etkili olabilir onda da kafa toplarında etkili bir hücumcumuz yok.

  neyse, sarracchi'ye dönersek defansif anlamda her zaman sorunlu, çok dengesiz girebiliyor toplara ve gelecek sezon kalırsa kırmızı kartlar görür diye düşünüyorum. hücum performansını ise şu anki oyun ile değerlendirmemiz zor ama dinamizmi ile çok faydalı olabilecek bir potansiyeli var.
 • 553
  super ligde 19-20 sezonunda ciktigi 12 macta 4 asist yapmis sol bek. yasi da 22. bu maclarin yarisina da berbat giden bir galatasaray takiminda oynadi. bu sartlar altinda net basarilidir kendisi. sozlukte eksik oldugu konusunda elestirildigi ozelliklere sahip olsa zaten turkiye`ye 22 yasinda getiremezsiniz bu adami, dunyanin en buyuk takimlarinda falan oynar sol bek kitliginin cekildigi bu donemde. adamlar da bize kiraladi sadece tapusunu vermediler.

  bence taraftarimizin bizim seviyemizin nerede oldugunu anlamasi gerekiyor ki oyuncular hakkinda realistik beklentilere girebilsin.