• 225
  (bkz: #2833565)

  "ortalarının hedefi ise genelde defans hattı ile orta saha hattının arası oluyor. topu gönderdiği yerler forvet oyuncusundan çok merkezden bindiren orta saha oyuncularının vuracağı yerler."

  bu kadarcık "ben demiştim" deme hakkım vardır diye düşünüyorum. *

  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında savunmada ligin en iyi dribling yapan kanatlarından birine karşı oynadı ve beklediğimden daha az faul yaptı. rakipler onu çözdükçe faul ve kart sayıları artacaktır diye düşünüyorum ama bugün asıl sürprizini hücumdan çok savunmada yaptı diyebilirim.

  bu maç beni en çok etkileyen yanı ise maç içinde sergilediği karakter oldu. sacko ve diğer denizlisporlulara karşı hiç sinmedi. gerektiği yerde tekmeyi savurdu.

  enes ünal bir röportajında şöyle demişti:

  "avrupa’da karşılıklı tekme atıyorsunuz birbirinize, hesaplaşıyorsunuz. saha içinde olan saha içinde kalıyor. türkiye’de ise kalmadığı olabiliyor.
  city’de sezon başı kampında, kolarov bir pozisyonda bana sert girmişti. tepki vermedim hareketine. sonra tedavi için fizyoterapiste gittim.

  guardiola geldi ve bir anısını anlattı:
  'messi senin yaşlarındaydı, yeni yeni sahneye çıkıyordu. busquets antrenmanda ona tekme attı. hiçbir sıkıntı yaşanmadı. üç gün sonra antrenmanda bu kez messi, busquets’e tekme attı. busquets üç hafta antrenmana çıkamadı. mesajı aldın mı?”

  enes ünal, “siz, kolarov’a tekme attınız mı peki?” sorusunu, “yok, kolarov’a tekme atılmaz. kolarov yer seni…”

  https://t24.com.tr/...lmaz-yer-seni,483854

  benim bugün saracchi'de gördüğüm bu anılardaki messi'nin karakteriydi. umarım bu şekilde devam eder.
 • 226
  sol bek deyip geçeceğin, zaman zaman devşirme birilerini oynatma teşebbüsünde bulunabileceğin tek bir mevkinin bile günümüzde ne kadar önemli hale geldiğini herkesin yüzüne vurmuş futbolcudur.

  sol beke koyduğun adamın sol ayaklı, dinamik biri olması senin sahada ortaya koyduğun futbolun seyrini 180 derece değiştiriyor. orta sahan orta saha gibi, forvetin forvet gibi, kanadın kanat gibi oynuyor.

  kendisinin performansı gösterdi ki eğer kağıt üstünde bu kadar muazzam takım kurduğun bir sezon şampiyonluk kaçarsa, sebebi miadı dolmuş ve bizim farkına varamayıp sezona başladığımız mariano ve nagatomo yüzünden olacak.

  demek ki mobiliteden bu kadar uzak iki bek ile sezona başlarsan değil avrupa, türkiye de dahi başarı şansın yokmuş. sezon başı kurulan kadronun illüzyonuyla tüm camianın gözünden kaçmış detay. keşke şampiyon olduktan sonra 2'si ile de yollar ayrılsaydı. keza geçen yaz iyi kötü bonservis veren çıkardı ikisi içinde.

  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)
 • 229
  kendisine mini boy telles lakabını taktığım oyuncu. uzun aradan sonra hücumda istediğimiz sol bek performansından esintiler sundu. ayrıca defansif olarak sanıldığı kadar kötü değil. maç boyunca arkasına 1 kez top kaçırdı (önde yakalandı) onu da marcao süpürdü. onyekuru’nun gelişiyle birlikte hem hücum katkısı hem de defansif katkısının artıcağını düşünüyorum ayrıca.

  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)
 • 230
  ilk 90 dakikası ile gözlerimizin pasını silmiş çocuk. 2109 yıl süren sağ beksizliğimizden sonra nasıl eboue ile o hasreti dindirdiysek şimdi aynı iç rahatlığı içerisindeyim.

  günümüzde hem ingiltere'yi hem de şampiyonlar ligi'ni süpüren liverpool'un bile futbolunun ve oyununun temelinde trent alexander arnold ve andrew robertson beklerinin hücuma yerleşmesi varken beklerin bir takımın oyununa ne denli etki edebileceğini izah etmeye çok gerek yok. arnold ve robertson ileriye çıkmış ve hücuma katılmışken liverpool durdurulması çok zor ve her an gol atabilecek bir takım oluyor. işte biz günümüz futbolunda 6 ayımızı nagatomo ve mariano ile kaybettik. üstelik bunu bir önceki sezona rağmen yaptık, bile bile lades dedik.
 • 231
  tribünde maçı izlediğimiz arkadaşlarla mutluluktan pamuk gibi olmamızı sağlamıştır. özellikle ilk yarıda yaptığı bindirmeler ve ortalar çok iyiydi. bir asist ile bitirdi ama bir kaç tane daha yapabilirdi. maç ritmini yakaladığı zaman bizleri çok mutlu edecektir. ancak hücuma çok katkı verdiği için arkası sık sık boş kalabiliyor. bu noktada marcao ve orta saha oyuncularımıza çok iş düşüyor. onun yarattığı boşlukları iyi kapatmamız gerekiyor.

  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)