• 1044
  iyi hocaya iyi kadro vermiyor, iyi kadroyu da kötü hocaya veriyor. kesinlikle çok kötü yönetilen bir kulüp senelerdir.

  iki yıldır o kadar üst seviye adam aldılar, teknik direktöre bakıyorsun ingiltere liginin ismail kartal'ı. bu ole denilen arkadaşın tam olarak nasıl bir başarısı ya da vaat ettiği gelecek var ki bu adamda böyle ısrarcı devam ettiler anlamadım.
 • 1046
  sorunu sadece ole değil, kötü yönetimi olan takımdır. 99 yılından beri yakından takip ettiğim takımımın bu denli kötü yönetildiği bir süreç hatırlamıyorum.

  takım orta sahası nitelik olarak feryad figan bağırırken transferin son günleri ronaldo'ya düşülmüştür. glezarlar sırf taraftara nostalji orgazmı yaşatıp, akıl almaz derecede kötü transfer stratejisi uğruna taraftara sus payı vermiştir. pogba'nın sözleşmesi bitecekken hala bir yol haritası çizilmemesi, oyun tarzına göre değil isme göre transfer yapılması diğer hatalar.

  ole konusuna gelirsek bence takımın başında olması gerektiği zaman oldu ve hem kendini hem takımı belirli bir seviyede geliştirdi. ama son noktaya da gelindi. bu sezon herhangi bir bahanesi yok ve görünen o ki bu iş olmayacak.

  biraz basit düşünüp iki seçenek belirleyip onu da teke indirip bu takıma top oynatmak o kadar zor değildi. oyuncu karakteri açısından bu takımın pas oyunu oynayamayacağı belli. o zaman tempolu, dikine oynanan bir oyun benimseyeceksin. ronaldo, rashford, sancho, pogba, bruno ile başka oyun oynayamazsın. savunmadan top çıkaramıyorsun ama göbekten de delik deşik ediliyorsun. matic'i 7 yaş gençleştiremeyeceğimize ve fred'den scholes yaratılamayacağına göre realist bir oyun belirlemelisin.
  son olarak nasıl olur bilmiyorum ama cavani bu takımda kesinlikle 11 oynar.

  bunlar basit, temel kalan saha içi problemleri. kulübün sportif olarak bu kadar kötü yönetilmesine ve senelerdir şampiyonluk gelmemesine rağmen maddi olarak hala en güçlülerden biri olması da manu'nun nasıl bir kudrete sahip olduğunun en büyük kanıtı. bu kudreti daha doğru yönetmek şart artık.