• 962
  22 ocak 2020 tarihinde evinde burnley yenilip*,liderin tam tamina 30 puan gerisine dustuler. 1990 senesinden beri en kotu baslangic.
  en son 7 sene once sampiyon olmuslar.

  sir alex ferguson gittiginden beri transfere 600 milyon pound harcanmis. ulan vicdansizlar bu harcadiginiz paranin %10 bize verseniz,avrupaya kursun atariz.

  taraftarlar,takimin sahibi glazers ailesi ve ceo ed woodward kellesi filan degil komple sulalesini istiyorlar.
  kizginlik,hayal kirikligi ust seviyede ve televizyonlarda eski efsane oyuncular artik bunun son bulmasi gerektigini ve islerin artik rayindan filan ciktigini surekli belirtiyorlar. git gide asagiya dogru giden bir takimin oldugunu ve sistemsel
  ve kurumsal olarak manchester united kotu bir organizasyon yapisi sahip oldugu herkes fikir.

  ozellikle eski oyunculari rio ferdinand, soyledigi; 600 milyon pound harcandi. ama bu sezon takimin en iyi 4 oyuncusu *alt yapindan cikanlar diyerek surekli yapilan yanlis transferlere dem vurdu.
 • 963
  liverpool'un 30 senelik şampiyonluk hasreti gibi bir seri yakalaması muhtemel takım. city ve liverpool bir kaç sene daha ligi domine edeceğe benziyor. ferguson'dan sonra ki geçiş dönemi çok başarısız oldu. transfere büyük bütçeler ayırıp kötü transferler yaptılar. ferguson'un winner takımı gitti yerine loser bir takım geldi resmen.
 • 964
  büyük potansiyel vaad eden oyuncular tarafından kolay kolay tercih edilmiyorlar, sıradan bir adamı bile manchester united adı nedeniyle çok yüksek bir bonservis ve maaşla alıyorlar. ve hep başarısızlar. cidden çok kötü gidiyorlar. mourinho'lu günleri bile arayacak gibi duruyorlar. bi onlar bir de milan. hiç bir şekilde toparlanamıyor.
 • 965
  pek bilinmese de aslında eski günlerine dönmüş olan takım. 1945-1969 arasındaki matt busby dönemi ve 1986-2013 arasındaki sir alex ferguson dönemi hariç tarihi koca bir hiçtir. bu iki teknik direktörün dönemi haricinde 1907-1908 ve 1910-1911'de iki division one(o dönem ingiltere'nin en üst ligi) ve federasyon kupası, 1977 ve 1983'te ikişer community shield ve federasyon kupası vardır.

  bir de mou ile 2016-2017'de kaldırdıkları uefa avrupa ligi...

  geri kalan herşeyi bu iki teknik direktöre borçludurlar.

  en büyük şansları kulüplerin borsaya açıldığı, premier lig'in kurulduğu, paranın futbola akmaya başladığı 1990'lı yılları class of 92 ile domine etmeleridir. 1958 münih kazası sonrası %54 hissesi 40 bin pound karşılığında el değiştiren kulübün yönetimi 1999 yılında 663 milyon poundluk teklifi kabul etmiş ancak tekelleşmeyle mücadele kurumu* tarafından bu satış durdurulmuştu.

  hazır bu konulara girmişken makas açılmasına bir örnek olarak 1999'da vodafone ile 30 milyon pound'luk bir sponsorluk anlaşması yapmışlar. ertesi sene cem uzan'ın telsim'i 8 milyon dolarlık forma reklamı verdiği zaman 17 milyon dolarlık jardel transferini yapmış gibi algılanıyordu...

  şimdikileri yazsam hep beraber oturur ağlarız...

  yine bir anektod olarak 140 yıllık tarihinde 26 teknik direktör geçmiş takımın başına. hadi 24 yıl süren busby ve 27 yıl süren ferguson dönemlerini bir kenara koyarsak 89 yılda 24 teknik direktör demek oluyor bu. biz 115 yıllık tarihimizde tam 60 farklı teknik direktör ile çalışmışız ki bunların içinde 2 hatta 3 dönem çalıştıranlar var. 24 farklı teknik direktör dönemi için 1993 yılına kadar gitmemiz yeterli. 27 yılda 24 farklı dönem, toplam 12 yıllık fatih terim dönemlerini çıkarsan 15 yılda 23 teknik direktör...

  işte bunlar hep istikrar...
 • 967
  tepetaklak giden ingiltere’deki takımım. en büyük sorunu çapsız teknik direktörlerle başarı hayali kurmasıdır. alex ferguson sonrası solskayer, moyes, giggs ve van gaal gibi takımın ismini kaldıramayacak hocalarla çalışması büyük saçmalık. mourinho’yu ayrı tutuyorum çünkü o doğru karardı ama bir şekilde olmadı.

  sahnede olmak istiyorlarsa 92’ler sınıfı saçmalığını bırakıp adam gibi hocalarla çalışmalılar. klopp ve guardiola dışında da tonla iyi hoca var. tut kulağından getir koy takımın başına işte.
 • 969
  bunlarda lingaard diye bir çocuk var, bu kadar yetersiz, vasıfsız bir oyuncunun değil manu'da premier ligde olması bile rezalet.
  taraftar martial'ı el üstünde tutuyor. bu çocuk da dünyanın hiçbir üst düzey takımında 11 oyuncusu olamaz. tam abdurrahman çelebi.
  de gea konusunda söyleyeceğim tek şey; allah muslerayı başımızdan eksik etmesin.
  lindelöf de parantez açılması gereken bir oyuncu. ben bu seviyenin adamı değilim diye bağırıyor resmen.
  en ilginci de sezona santraforsuz başlamak. yerini dolduramayacağını bile bile lukaku'yu göndermek(bu bana bir yerden tanıdık geliyor(bafe)) büyük basiretsizlik.

  bu takım daha uzun bir süre toparlayamaz bence. şu an için tek çıkış yolu diego simeone.