• 714
  rekorlarla şampiyonluklar kazanırken, genç yıldızları bünyesine katıp geleceğe dair emin adım ilerlerken kıta avrupasının eski avrupa kulüplerinin uefadakı lobileri ile önü kesilmiş, ceza almış kulüp. en pahalı transferleri 60 milyon euro ve en pahalı transferler listesinde ilk 20-de bile değil. şahsen benim için bu ceza olaylarının ve önlerinin kesilmelerinin 31 mart seçimlerinin tekrarlanmasından, abraham lincoln'ün indirilmesinden farkı yok. değişimle ileri gitmek isteyen bir organizasyonun önü kahpece kesildi. şahsi düşüncem.
 • 716
  ceza alma sebepleri ödedikleri transfer bedelleri değil, bildirilenle ödeşmeyen sponsorluk gelirleridir. psg'nin henüz ceza almamış olması manchester city'yi sütten çıkmış ak kaşık yapmadığı gibi psg'nin de en kısa sürede hak ettiği cezayı alması umuduyla...

  ffp'nin sadece bize ve bizim gibilere işlememesi güzel.
 • 717
  ffp'ye uymak için şişirilmiş sponsorluklar nedeniyle "uefa" tarafından avrupa kupalarından men edilmiş ingiliz kulübü. ingiltere futbol federasyonu değil, uefa tarafından. şişirilmiş sponsorluklar nedeniyle.

  sponsorluk... şişirme... ingiltere futbol federasyonu değil... uefa...

  birileri neden bu kadar gergin?
  neden uefa ile görüşmek için araya adamlar sokuyor?
  neden birilerinden yardım istiyor?

  insanın aklına sürü sürü sorular geliyor...
 • 719
  2000’li yılların başında özellikle şampiyonlar ligi daha heyecanlı bir turnuvaydı porto, monaco gibi takımlar final oynayabiliyor, galatasaray o zamanların en iyi kadrosunun elinden süper kupayı çekip alabiliyordu. özellikle 2010’lu yıllarda gerek manchester city gerekse paris saint germain gibi takımların satın alınmasıyla fahiş transferler artmaya başladı. bence uefa’dan men edilmelerinin nedeni son günlerde dillendirilen messi transferi 700 milyonluk çıkış opsiyonunu ödeyeceğinden bahsedilmişti. uefa artık bir son vermek istedi bu olaya yoksa sokakta futbolla ilgisi olan birisine sorsanız forma sponsoru etihad firmasının ne olduğunu anında size söyler uefa’da yıllardır bu olaya göz yumuyordu.