• 341
  kanımca pandemi yüzünden küme düşmenin kaldırılması makasın daha çok açılmasına sebebiyet veriyor.

  bizim takımlar yılda 42 lig + avrupa maçlarına çıkmaya yetecek kadro derinliğine sahip değiller. bu sezon maç sayısı 40'a indi ama onun da çok faydası yok.

  tsl en fazla 18, hatta mümkünse 16 takımlı oynanmalı. bu yaşlılar ordusuna 30 maç yeter de artar bile. sonrasında belki makas biraz kapanır.
 • 342
  avrupa kupalarını ve liglerini yakından takip edenler için yadsınamaz bir gerçek artık.

  büyük liglerin büyük ekipleri bu kadar akılalmaz paralar kazanırken 1-2 sezonluk başarılarla bu ekiplere erişmek mümkün değil. futbol zaten sürprizlere açık bir oyun. her sene 1-2 tane sürpriz takımın çıkması bu gerçeği değiştirmiyor ne yazık ki. sürprizler sadece istatistik olarak kalıyor.
 • 343
  üst üste iki kez şampiyonlar ligi gruplarından çıktıktan sonra bu sezona kadar 7-8 sezondur belki bir iç saha benfica maçı haricinde (bir de beklenenden farklı biten, eren derdikyok'un frikik golü attığı, şimdilerde yine rövanşını beklediğimiz fantastik loko maçı olabilir dominasyon bazında) sürpriz diyebileceğimiz tek bir galibiyet dahi alamadığımız için hocanın makasın açılması lafına taraftar tepki gösterdi doğal olarak. bu sezon ise ciddi ciddi bir avrupa grubundan çıkma şansımız var, lazio da marsilya da gayet yüksek bütçeli takımlar. zaten o zaman makasın açıklığı bahane algısı olmaktan çıkar gerçek anlamda yapabileceklerimizi gösterdiğimiz için. ayrıca galatasaray'ın bu sıkıntılı sürecimizde bir kez şl'de gruptan çıkıp bir de avrupa ligi çeyrek finali gördü diye havalara giren beşiktaş'a da rütbesini bildirmesi gerekiyordu bence artık. zira bizim olayımız futbolda türkiye standartlarını belirlemektir, kibir değil tecrübeyle sabittir.