• 875
  topu oyuna sokmada basarili olmasi, hava toplarindaki ustunlugu, skora katkisi vs tartisilmayacak oyuncumuz. ancak sene basindan beri defansif anlamda bir turlu sahsima guven vermemistir. cok bariz hatalar yapan takimi yakan bir durum gordugum icin degildir bu yorumum. kendisi ust duzey bir futbolcudur, beklentim kendisinden cok yuksektir ve o yuksek beklentimin karsiligini vermedigini dusunuyorum.

  kendisinin biraz kacak oynadigini dusunuyorum. yani jason denayerin hatalarinin bu kadar goze batmasi ya da serdar azizin neredeyse her macin gizli kahramani olmasinin nedeninin kendisinin biraz kacak oynamasi oldugunu dusunuyorum.

  yine defansif olarak dagildigimiz, dikkat kaybi yasadigimiz zamanlarda kendisi de buna ayak uydurmakta ve sinmektedir. kendisinden beklenen defansin liderligi gorevinin geregi olarak defansi toplamasi noktasinda bu durumlarda eksik kalmaktadir.

  ozetle bu sene icin ve turkiye ligi icin fazlasiyla yeterli bir stoper olmakla beraber, kendisinin avrupa maclarinda ya da buyuk maclarda defansif yonden yeterli kalip kalamayacagi noktasinda tereddutlerim var. eger ki kendisi sene sonunda guzel bir bonservis ile satilirsa da pek uzulmeyecegim bir oyuncu olur.
 • 876
  kendisini seviyorum, lider ruhlu, taşşaklı, sert bir abimiz. topu oyuna sokma konusunda oldukca iyi, hava toplarında basarili bir adam.

  amma velakin çok ağır adam ya. baya ağır. hoca kendisi hakkında ne düşünüyor acaba?

  dediğim gibi ben seviyorum kendisini ama hoca bu kadar ağır bir stoperi seneye de kabul eder mi bilemiyorum.
 • 877
  galatasaray'ın tartışmasız en iyi stoperi. beşiktaş maçını hatırlıyorum da 90 dakika ayakta kalabilen tek isim kendisi olmuştu. fernando'da gomis'de marioana'da muslera'da neredeyse bütün takım dağıldığında tek ayakta kalan isim kendisi olmuştu. kaçak oynama konusunda neredeyse bütün topları geriden oyuna sokan adam nasıl oluyor da kaçak oynuyor anlamıyorum. hantal oluş konusunda çok hızlı bir oyuncu değil ama söylenildiği kadar yavaş bir oyuncu da değil. bu adam daha önce porto takımında sağ bek mevkisinde oynamış bir adam ne kadar yavaş olabilir ki. serdar aziz'in bu kadar beğenilmesinin sebebi de emin olun maicon. değerini bilmeliyiz bu adamın geçmişi çabuk unutmayalım hakan balta, semih kaya ikilisinden buralara geldik.