• 949
  ingiltere'de nasıl bir performans sergileyeceğini çok merak ediyorum. hızlı oyuna yatkınlığı ve orta kalitesi onu başarılı kılabilir. ancak taktiksel sisteme bağlılık, takım oyunu gibi konularda çok eksiği olan bir oyuncu trezeguet. bu yönlerini geliştiremezse seneye bu zamanlar bir kaç milyon avro bedelle satılık ya da kiralık olarak türkiye'ye dönüşünü izleyebiliriz. kendisi bu anlamda, kariyeri için çok büyük bir sınav verecek premier league'de.
 • 951
  biz niye almadık sitemine ben de şöyle cevap vereyim o halde;

  22.5 milyon euro forvet bütçen varsa bununla cenk tosun'u alır mısın? ben asla almam ama everton aldı. bence şu an ingiltere liginde muazzam bir enflasyon var, paranın değer yok, çünkü gelirler çok fazla ve bu paranın değerini düşürüyor ingiltere ligi için.

  trezeguet iyi bir oyuncu. ama kasımpaşa'da ileride serbest takılıyor, topu ayağına alınca yardırıyor. büyük takımda ne yapacağı meçhul. yine de alınabilirdi ama şahsen 10 milyon euro civarı bir bonserivis yerel ligden bir oyuncuya vermeyi ben doğru bulmam. hala diyorum; amrabat da emenike de galatasaray ve fener'e gelene kadar ligde trezeguet'den çok daha görkemli performanslar sergiliyor, durdurulamıyorlardı. büyük takımda ne hale geldiklerini gördük ki yetenekten ziyade kafa olarak baskıyı kaldıramadılar bence. trezeguet böyle olurdu demiyorum, bunu bilemem ama takımıma bu adama 10 milyon euro vermedi diye de kızamam.
 • 952
  tam bir top kaybı canavarı.
  kötü topçu değil, küçük takımları tek başına sırtlar ama bence ne süperlig'de, ne la liga'da, ne serie a'da büyük takımlarda oynayamaz.

  eğer fiziksel olarak uyum sağlayabilirse aston villa trezeguet için doğru tercih bence. takımın kahramanı olabilir. çünkü yetenekli ve üretken adam. dar alanda da geniş alanda da kilit açar. ama bir üst seviyeye çıkmasını sağlayacak topu kaybetmeme özelliğini kazanması için denemeyi bırakması lazım. denemeyi bırakırsa da ekstra özellikleri sıradanlaşır. özetle kullandığı her topun son top olması için uğraşıyor. hiç bir büyük takım ona bu lüksü vermez. nitekim valbuena da fenerbahçe'de ciddi sorunlar yaşadı.
 • 953
  2 senedir bir yerlerimizi yırttık şu adamı 5 milyon euro verip alalım zarar etmemiz imkansız diye. adamın zaten mısır milli takımından piyasası var. salah'dan sonra trezeguet geliyor mısır'da.

  sadece 1 yıl cl oynasaydı 11-12 değil en az 20 milyon euro'ya biz satardık. bkz: cenk tosun.

  herif süper ligde düşmemeye oynayan kasımpaşa'da bile 12 milyon euro'ya gitti. şu yanlış kararın dembele'yi zamanında bedavaya almamaktan bir farkı yok gözümde. bağıra bağıra gitti, en az 15 milyon euro'luk net kâr. yazık oldu.
 • 955
  inanilmaz bos topcu. futbolcu demiyorum, topcu diyorum cunku futbolcu falan degil. hani asiri teknik falan deniyor ya, savruk ndiaye’nin kendisinden fazla calim attigini biliyor muydunuz? tam anlamiyla bir balon, alanin da elinde patlar. yasi da oldu 25. iyi ki almadik asiri memnunum. aston villaya hayirli olsun.
 • 956
  kendisi benim gözümde mahmoud hassan dır. kimileri trezeguet olarak yorumlayabilir. muadilini bulmak zor olmayan tarzda bir arap oyuncudur. bizim kadromuzda bulunan soso ya da belhanda bu adamdan çok daha yetenekli oyuncular olmasına rağmen gömülüyorsa, bu adama da benim aynını yapmam boynumun borcudur.

  mısır milli takımında gösterdiği performans, ligdeki x sayıda skor katkısı iyi olabilir evet ama bu adamın sadece kalas oyuncularla kıyaslandığında yetenekli bir görüntüsü var.

  hangi takıma transfer olduğu ya da kaç para ettiği şeklinde vahlanacak bir isim değil. epl'ye verdikleri fiyat ingiliz takımları için çerez iken bizim için neredeyse bir transfer döneminde harcanan toplam paraya denk. o yüzden 5'e alsak 15'e satardık muhabbeti üzerinden üzülmeye gerek yok, zaten 5'e vermezlerdi.
 • 957
  kasımpaşa'nın ve mısır milli takımının yetenekli kanat oyuncusudur. aston villa'ya 11 m euro civarına satıldığı iddia ediliyor. fakat ona rağmen, keşke 2018-2019 sezonu öncesi alsaydık diyeceğimiz bir durum yok.

  2018-2019 sezonu öncesinde, biz almaya kalksaydık 10 m euro'dan aşağı satacaklarını sanmıyorum. 10 m euro'ya aldığımız trezeguet bizde 15 20 m euro edecek performansı vereceği garanti değildi. sattığın kadar al durumu varken böyle bir yatırımın geri dönüşü olmaması demek, bütün transfer sezonunda planların aksaması demektir.

  en yakın örnek diagne, 30 gol atmasına rağmen pazarlarken ciddi zorlanıyoruz.. üstelik aldığımız fiyata bile zor satıyoruz. bu şartlarda ikinci bir kumar oynamak doğru olmazdı.

  trezeguet, tam manasıyla patlama yapmadan 5 m euro veya altına almış olsak olabilirdi. fakat geçen sezon için ah vah etmeye gerek yok. bir ihtimal seneye ingiltere liginden daha ucuza alabiliriz.