• 335
  boşverin almayalım kasımpaşa’nın içinde patlasın. arkadaş biz niye kolay topçu alamıyoruz yurt içinden. trezeguet ne james rodrieges ne de mesut özil kalitesinde ki dünya kupasında 3 maçla parlayabilsin. parlıyorsa da varsın gitsin yurt dışından bir takıma, gideceği herhangi bir takım galatasaray imkanlarından kesinlikle daha iyi olmayacaktır. akıllı biriyse kariyeri için şampiyonlar liginde oynamayı seçer. dünya kupası sonrasında kasımpaşa’lı yöneticiler gelir bize teklif eder, merak etmeyin
 • 336
  hızlı, teknik, kolay adam geçebilen, gol vuruşları gayet su götürür bir oyuncu. üstelik hem ligi biliyor hem de genç. takım içerisindeki yabancı oyuncularımızın büyük çoğunluğuyla benzer bir kültürden gelmesi, fransızca konuşabilmesi de takıma uyum sağlamasını hızlandıracaktır. fatih hocamın olduğu yerde zaten bir adaptasyon sorunu yaşanmaz, yaşansa da bu çok nadir olmuştur ama bu arkadaşımız gelirse bruma ve garry gibi aslan parçalarıyla yakaladığımız istikrarı sürdürebiliriz. üstelik garry gibi çılgın atabileceğini düşünüyorum. nasıl ki garry bu sene skor katkısına inanılmaz bir katkı yaptıysa bu kardeşimizin de en az garry kadar katkı yapabilme potansiyeli var. üstelik dünya kupasının üzerine bir de bizimle geçirdiği bir şampiyonlar ligi sezonunun kendisini aldığımız fiyatın üç- dört katına satma şansını da doğuruyor. hem sportif hem de ekonomik açıdan çok iyi hamle olur. birini sattığımız an almalıyız
 • 337
  2019'un cedric bakambu veya badou ndiaye'si olan futbolcu. alınmaması durumunda "keşke parayı basıp alsaydık" deme ihtimalimiz %90 bence. ne vereceği aşağı yukarı belli. üstelik minimum ne vereceği belli. potansiyelinin daha da fazla olduğunu 4-5 maçını izleyen herkes bilir. kasımpaşa bizim taraftar olarak kendisini ne kadar istediğimizi biliyor. ha diyorsanız ki strateji gereği olmasa da olur gibi davranalım, olur tabi hatta faydamıza olur. ama olmazsa da kaçan balık büyük olur.
 • 338
  tarafımızdan resmi teklif yapıldığı söylenen oyuncu. ancak paşa teklifi beğenmemiş ve 5m nakit istiyor. yani taksit veya takas düşünmüyorlar. he aslında eren + cavanda + 2-3m parayı asla hayır diyeceklerini sanmıyorum. eren'in maaşı soru işareti oradan biraz düşer veya biz tamamlarsak olur transfer. ancak biz böyle teklif yapmayız.
 • 339
  öncelikle şunu belirteyim, yazacağım şeyler kendisinin futbolculuğunu eleştirmekle ilgili değil. 2017-2018 sezonunda takımımızda kanat oynayan futbolcular 30 golün üstünde katkı sağladılar. ve 2018-2019 transfer sezonunda henüz hiçbirini satmış değiliz. ve ayrıca geride bıraktığımız sezonda takımımızın en eksik bölgesi, 8 numara diye tabir ettiğimiz orta saha futbolcusunun olmamasıdır. şimdi hepsini üst üste koyup düşününce, biz neden bütün yoğunluğumuzu bu transfere harcıyoruz? diyelim ki garry ve feghouli'yi satamadık. biz bu arkadaşımızı kimin yerine nerde oynatacağız. he feghouli'yi 10 numara pozisyonuna çekip, belhanda'yı da fernando ile orta sahada oynatacaksak bunu bişey diyemem. benim için bir takımın en önemli bölgesi orta sahadır. biz orda çok eksiğiz. orta saha almak varken, şu an bu arkadaşın peşinde koşmak bana çok gereksiz geliyor.
 • 340
  yönetim garry yerine gomis'in satışına onay vermiş. yani garry yüzde 90 ihimal çok büyük teklif gelmez ise kulupte kalacak.

  peki bu durumda bu adamı nerede oynatağız. hamle oyuncusu olarak kulubede mi tutacağız.

  neden bu kadar deli divane olduk yoluna anlamadım. ha garry'i satarsın mevkisi boşalır ve isteriz anlarım da. garry'i napacağız beyler?
 • 341
  mevcut kasımpaşa oyuncusu.

  gomis’i gözden çıkarıp kendisine gitme gibi bir planımız varsa solda trezeguet sağda garry on numara pozisyonunda feghouli dener miyiz diye düşündürtmüştür.

  belhanda 8 numaraya konulur. arkada fernando. mali tablomuz iç açıcı olmadığından ilk 11 için çarpıcı isimler beklemiyorum. elimizden oyuncu çıkaramıyoruz. mevcut kadro ile fatih hocam’ın dokunuşları ne kadar tutarsa öyle bir sezon geçireceğiz gibime geliyor.
 • 342
  garry'nin ve feghouli'nin gitmeye niyetinin olmadığı yerde olası sattığın kadar al cezası alırsak transferi gerçekleşmeyebilir gibi duruyor.

  aslında 3 tane as kanat oyuncusu avrupa, lig, kupa oynayacak olan bizim için çok önemli ama süreç ne gösterecek göreceğiz.

  şu kasımpaşa'dan oyuncu almaktan da nefret ediyorum.
 • 343
  hakkında türlü iddiaların döndüğü, kasımpaşa'nın oldukça yetenekli, mısır asıllı orta sahası. mohamed salah ghaly'den ötürü gözler mısır milli takımında olacağı için kendisi de bundan nasiplenecek, vitrin yapma uğraşı içine girecektir. dünya kupası'nda 1-2 hareket ile gözleri üstüne çekebilir, kendinisi transfer etmemizi zora sokabilir diye düşünüyorum. gelecek yıl galatsaray'ımızın kadrosunda görmemizi temenni ettiğimiz topçudur.
 • 348
  geçen sezona harika başladı, izlerken demiştim acaba alınabilir mi diye ancak ekim-şubat arası bi durgunluk dönemi yaşadı. skor katkısını uzun süre veremedi. kasımpaşa'yı ideolojik nedenlerle sevmediğim için hiç takip etmek istemem. çok fazla izlemedim. ama kasımpaşa'nın bizimle ve diğer ilk dörtteki takımlara karşı oynadığı maçlarda topu ayağına aldığında bir şeyler yapacağını hissettiren bir futbolcu görüntüsü çiziyordu. yani iki kulvarda yaptığı 16 gol 8 asist için söylemiyorum. adamın topa dokunuşunda bile özel bir şey var. çok özel bir potansiyeli varmış gibi hissettiriyor.

  bu arada asist sayısı düşük. çünkü bencil bir oyuncu. yani daha çok ve net pozisyon hazırlama potansiyeli var ama sürekli golü düşünüyor. dolayısıyla ayağında topu çok fazla tutup top kaybı yapıyor.

  bir de garry gibi değil. garry'den daha teknik, daha çevik bir oyuncu trezeguet. hücum yetenekleri daha gelişmiş durumda. garry ise çok iyi bir takım oyuncusu, takım savunmasına müthiş bir katkı sağlıyor. farklı meziyetlere sahipler.

  bence kendisi için 5m euro artı kdv para değil. avrupa'da trezeguet gibi kanatı çok şanslı isen 10m euro'ya bulursun ve bu yaşta olmaz. 24 yaşında diego perrotti'yi 6m euro'ya almış gibi düşünüyorum. kaçırılmamalı. satılırsa -yaşı dolayısıyla- cenk'in 23'e gittiği haliyle 20m altına inmez.

  düdüt: yazım hatası.
 • 349
  kaliteli bir futbolcudur lakin galatasaray seviyesine uygun olduğunu düşünmediğim futbolcu.

  pas yeteneğinin zayıf oluşu ve fiziksel kırılganlığı, dar alanda sadece bilek hareketlerine kalması demek oluyor ki galatasaray'da oynayacaksa büyük maçlar hariç sürekli dar alanda oynaması gerekecek. şapkadan tavşan çıkarabilecek bir futbolcu olarak da görmüyorum kendisini. bu sene 24 yaşına gelecek ve kariyerinde yalnızca bu sezon çıkış yakalamış. tam bir ya tutarsa transferi olur bizim için. he alınırsa da sonuna kadar arkasında dururum orası ayrı.
 • 351
  nedir abi bu galatasaray seviyesi? ben anlamıyorum bunu bir türlü. garry geldiğinde galatasaray seviyesinde miydi? 2 sene önce bakambu'yu alsak galatasaray seviyesinde miydi? niasse'ye burun kıvırdık, everton gibi bi takımda oynuyor. en azından premier league. neyse çok uzattım. futbolcu(lar) + 3m civarına alabiliyorsak mutlaka ama mutlaka almalıyız.