• 130
  şu sıralar ilk albüm heyecanı yaşayan canımdan çok sevdiğim grubum :p

  burada "sözlükçülerin videoları" gibi bir başlığa attığım kötü kötü cover videolarımla başlayan süreç ilerledi ilerledi bu noktalara geldi. öncelikle hepinize desteğiniz için, güzel entryleriniz, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. gün içerisinde birden çok kez ziyaret ediyorum sözlüğü, dolayısıyla herkesin ne yazdığını görüyorum fakat hemen cevap veremiyorum ya da unuttuklarım oluyor illa. o yüzden toplu bir teşekkür entrysi gireyim dedim, bilmiyorum formata ne kadar uygun (affedin beni mod reisler).

  vokalin (yani benim) sesi kısık eleştirilerini çok görüyorum buralarda. onun için de şöyle diyim, bu tamamen benim tercihim. müziğin içerisinde neyin daha önde veya geride olduğunu değil, duyguyu, hissi önemsiyorum açıkçası. şarkıyı hissettiğim an balans ayarlarını orada bırakıyorum. ayrıca vokallerin daha önde olduğu şarkılarımız da var albümde. he tüm bunların dışında bir akustik session düşüncemiz de var kısa vadede, onu tüm standartlara uygun kaydetmeyi düşünüyoruz kısık vokal sevmeyenler için. yanisi, bilinçli bir tercih bu aslında kısık vokal olayı, soundumuz ve tarzımız için de önemli bir detay bence?

  son klipteki sarı kırmızı arabaya dikkat edilmiş :d bunun için ayrıca teşekkürler. neogazino'daki tüm şarkılara klip çektik hepsinde böyle ufak ufak detaylar var :p

  ayrıca bizi çoğunuz seni dert etmeler'le tanıdı sanırım. bana göre hemen hemen aynı kalitede, duyguda, single yapmak isteseydik tereddütsüz çıkarabileceğimiz en az 3 tane şarkı var albümde. hala dinlememiş olanlar pişman olmayacaktır gibime geliyor.

  neyse işte öyle renkdaşlar. toplu bi entry yapayım dedim, sonra o kadar "her gün başlık hortluyo adam ölü taklidi yapıyo" demesinler. takım kötü gidiyor diye tadım tuzum yok, kimseye de sövmek istemiyorum valla. 3 sene başkan övdük, giderayak bişey demeyelim adama şimdi :( o yüzden sözlükten bi tık uzak duruyorum ama kalbim hayvan gibi gs atıyor. ama bu ara müsaade bana uzaktan izliyim biraz...
 • 132
  seni dert etmeler gibi çok iyi bir işten sonra açıkçası bu kadar iyi şarkı yapabilecekleri konusunda şüphelerim vardı.

  ama ne zamandır sendeyim bayağı iyi iş olmuş. bu sabah bile 10 kereden fazla dinledim herhalde.

  albümün diğer şarkıları da güzel ama ne zamandır sendeyim patladı, patlar.

  başarılarının devamını diliyorum kardeşlerimin.
 • 133
  yeni albüm hayırlı olsun. ben en çok dip şarkısını sevdim. ne zamandır sendeyim de gayet iyi bu arada. başarılarının devamını diliyorum.

  şu sesin çok geride kalması konusunu ben de yazacaktım ancak vokalistimiz neden öyle istediğini açıklamış. akustik versiyonları da merakla bekliyoruz.

  ha bir de youtube şöyle bir şey önerdi. bstins0n'un çıplak, enstrümansız sesini dinleyebilirsiniz :d bu da çok başarılı olmuş.

  https://www.youtube.com/watch?v=w8VEcC4IU50
 • 135
  yeni albümleri yayınlanmış olan kaliteli grup. bence seni dert etmeler çıtayı çok yüksek noktaya çıkardı ama yeni albümlerinde de altta kalmadıklarına sevindim. henüz bir seni dert etmeler değil bence ama ne zamandır sendeyim ve bambaşka şarkılarını oldukça beğendim. özellikle iyi bir kulaklıkla dinleyince çok iyi parçalar.

  başarılarının devamını diliyorum. çok daha iyi yerlere geleceklerinden de eminim. bu ayarda, bu tarz şarkılarla devam etmeleri lazım.

  son olarak da çokca yazılmış ve kendileri de düşündüklerini belirtmişler ama çok gecikmeden akustik versiyonlarını da yapmalılar. keza seni dert etmeler'in akustik versiyonundan çok ekmek yedi covercılar*. şarkının asıl sahiplerinin de bu toplara girip, akustik sessionlar yapmaları iyi bir alternatif olacaktır.
 • 136
  uzun yıllardır müzik piyasası gibi kaos, karambol ve pislesebilecek bir sektörde calışıyorum. tüm hayatim müzik. konserler, armoniler, mix, mastering, aranje, seyirci, sound, gitarlar, amfiler ve benzeri terimler hayatimin odak noktasinda. kendimle beraber etrafimdaki herkesi de bu kaos ortamina az da olsa dahil ediyorum coğu zaman istemeden.
  zaten dedigim gibi çok zorlu ve yorucu olan sektör, pandemiyle beraber iyice acimasiz ve anlamindan uzak bir hale geldi. bu süreç zaten duygusal ve hassas olan muzisyen insanlari tahmin edilenden cok farkli sekillerde etkiledi. etrafimda inanilmaz yeteneklerin küstüğünü, vazgeçtiğini görüyorum, üzülüyorum.
  ufak ufak teknik açıdan konuşmak gerekirse;

  madrigal, daha piyasaya çıkmadan haberim olan orijinal ve değerli bir gruptu.
  benim mix bakisima göre albüm oldukça basarili tinliyor. grup mix olarak daha indie bir tarzi benimsemis. dinleyiciyi dikkatle dinlemeye, dikkatini muziğe vererek dinlemesi icin dürtüyor. bu saygiyi hakediyor benim nezdimde. müziğin satın alındığı, uğruna plak ve kasetçilerde vakit geçirilen günlere bir selam olmuş. yakışıklı tınlamış.
  albümde şarkı yazımı ve aranjeler tam olarak dünyada da tutulan post modern bakis acisini yansitiyor. 70'ler-80'ler synth'leri mükemmele yakin bir otantiklikle kullanılmış. keza back vokaller de saf 70'ler kokuyor, özellikle bambaşka şarkisinin nakaratinda.
  şu dönemde cesaret edip de bu albümü yayinladiklari için gruba helal olsun diyorum.

  bambaska sarkisi için ise özel olarak bir parantez acmam lazim:
  pandemi bu şekilde devam ederse hayatimda sahip olduğum hemen her şeyimden (çok sevdigim gitarlarim ve studyom haric) olmak üzereyim. ama biliyorum ki sonunda yoldayim, vazgeçmem. bu şarki da bana yardimci olacak gibi duruyor bu dönemde.
  sağolsunlar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!