• 1
  beşiktaş teknik direktörü şenol güneş’in 18 ocak 2019 akhisarspor beşikaş maçı sonrasında yaptığı açıklama.

  bildiğim kadarıyla maç öncesinde esame listesine itiraz edebiliyorsunuz ve değişiklik talep edebiliyorsunuz. yanılıyor da olabilirim.

  yaşanan hatanın sorumlusu tabiki şenol güneş değil, süper ligde mücadele eden profesyonel futbol kulübü elemanları listeyi yanlış saydıysa yapacak bir şey yok. şenol bey de her yol mübah demiş yapıştırmış.

  şenol güneşe “efendi” “delikanlı” falan denirken bunu yapıyor olmasını net sindirdim diyemiyorsunuz. kaldı ki bu efendi, özgürlük savaşçısı sıfatlarını hem şenol bey hem de taraftarı üzerine ceket gibi giydi. kimseye de bırakmıyorlar. hal böyle olunca dünkü hareketle de birleştirdiğinizde ortamdan ve insanlardan tiksiniyorsunuz. ama iyiki dün maç oynanmış. o kadsr bileyli seyirciye hem yazık hem de ayıp olurdu.

  bu durumdan bağımsız olarak, acaba fatih terim dünkü durumda olsaydı ne karar verirdi? gider söyler miydi, yoksa şenolun yaptığını mı yapardı? şahsen ben gidip söyeleyeceğini düşünüyorum.
 • 6
  şenol güneş'in sinsi bir adam olduğunu düşünüyorum ancak bu söyleminde ne sorun var anlamadım. birincisi burada art niyet olsa adam çıkıp "biz zaten fark etmiştik" demez, susar ve " bizim de dikkatimizi çekmedi" tarzı bir şeyler söylerdi. kendi eliyle bu kadar adama da koz vermezdi. ikincisi akhisar'ın yaptığı yanlışı bildirimek onun görevi falan değil. üçüncüsü şenol güneş çıkıp " yanlışınız var , 13 yabancı yazmışsınız" dese bile iş işten çoktan geçmiş, akhisar mağlup sayılacaktı.

  bu kadar fanatik olmanın bir anlamı yok. her şeye değil, yanlışa yanlış dememiz gerekiyor.