resim
Luiz Gustavo Dias
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Önlibero
Yaş:34
Boy:1.87
Uyruk:Brezilya
 • 191
  bir zamanlar felipe melo neden kırmızı kart görmüyor diyen güruhun , her maç en az iki sarı kartlık pozisyonunun es geçilmesine ses etmediği futbolcu.

  bu adam sahada kasap gibi oyunculara taban girerken hiçbir hakem karta başvurmuyor. kendisinin nasıl bir dokunulmazlığı var arkadaş, iki senedir bamgüm top oynuyor. aynısını bizim futbolcular yapsa maçı tamamlayamayız.

  sonra gustavo uçak len amk. ne güzel memleket !!!!
 • 192
  oyuna olumlu etkisini sertlik sınırını aşan "çekme", "basma", "itme" gibi çirkef hareketlerden ve aşırı seri ayaklarından alan oyuncu. rakip bir hareket yaparken bu adam iki adım atıp topu kapıyor ama çoğu ikili mücadelede sarı kartlık fauller yapıyor.

  mesela felipe melo gerektiğinde rakibe de sert olmakla birlikte aslında topa sert bir oyuncudur. haksızlığa ve mağlubiyete gelemez, bir çatana gider iki çatar ama durup dururken kimseye sataşmaz, kimseyi tahrik etmez. yani delikanlı adam melo.

  gustavo ise tam fener kıvamında bir topçu, hatta baroni'nin iki gömlek daha iyisi futbol olarak. çirkef yönü ise türk futbol hakemleri açısından dokunulmaz tabii ki.