resim
Lucas Sebastián Torreira di Pascua
Takım:Galatasaray
Mevki:Önlibero
Yaş:26
Boy:1.66
Uyruk:Uruguay
 • 524
  takımımıza hoşgelmiş önliberomuz. bu transfer benim kendi futbol görüşüm ve galatasaray taraftarı olarak beklentilerime tam uyan transfer tipi. ben türkiye liginin çokça sayabileceğimiz kötü yanlarının yanı sıra, muazzam bir 'ikinci şanslar' ligi olduğunu düşünüyorum. yani bir şekilde istediklerini yapamamış, o fırsatı bulamamış, kariyerini top seviyede sürdürememiş adamlar için harika bir rehabilitasyon merkezi olabiliyoruz. bu sadece futbol ortamımız değil, ülkemizin sıcakkanlılığı sayesinde de gerçekleşiyor. yani arsenal'de başarılı olmuş adamı buraya getirebilecek bir durumumuz yok, tarih boyunca olmadı, bundan sonra da pek olmaz. ama kariyerini geliştirip kendisini arsenal'e atmış ama orda bir sebepten yapamamış adamı burada müthiş canlandırabiliriz. hele o adam böyle 25-28 yaş aralığındaysa, tekrar sıçrama yapabilir ve o seviyelere dönebilir. kulüp olarak bundan hem sportif hem de maddi kazanç elde ederiz, daha da ne olsun zaten.

  yıllardır bunu savunuyorum, büyük yetenek olabilecek ve geliştirip büyük paralara satabilecek oyuncuyu ilk kulüplerinde aramamız bence zaman kaybı, ucuz da olmuyor zaten maalesef. bir çok dezavantaj var böyle oyuncu getirmemiz için, getirsek de ülkedeki futbol ortamı bu gelişime sabredecek düzeyde değil. 30 yaş üstü eski yıldızlar geliyordu, hem iyi para alıyordu, hem de bir şekilde avrupa'nın dibinde harika bir şehirde ve kalitede yaşıyor, hatta şampiyonlar ligi içinde de kalabiliyorlardı. kulüplerimiz için bu deniz de bitti malum. bu yüzden bence yaşı geçmemiş, ama çıkış arayan, aidiyet arayan bu tarz adamlar için müthiş bir fırsatız. onlar bize çok şey katar, biz onlara çok şey katabiliriz. inşallah işler saha içinde de iyi gider, bu kanaldan devam ederiz.
 • 525
  kendisi hakkında çoğunluk top çalma özelliğinden dem vurmuş. ama beni birşey tedirgin ediyor. burası türkiye ligi ve hakemlerin durumu ortada. o videolarda gördüğümüz müthiş top kapma ve müdahalelerinin %90ına burada faul çalınıp %50sine sarı kart verilecek. oyun devamlılığında faul olmaması ve faul yapmadan top çalma önemli ve geçiş oyunlarında gol getirecek en önemli faktörlerden biri.
  1 ayda sinir hastası olmazsa iyidir.
 • 528
  sahaya çıktığında taraftarla birlikte daha da büyüyeceğini düşündüğüm futbolcumuz. özellikle torreira ile oynayacağımız iç sahadaki derbileri hayal etmek tüylerimi diken diken yapıyor.

  top çalma yeteneği üst düzey, hırslı, karakterli ve ayağı da kaliteli. bu sayede arsenal, atletico madrid, fiorentina gibi takımlarda forma giydi. üst düzey katkı verdikten sonra 30'lu yaşlarında bile kendisine avrupa'dan teklifler geleceğini düşünüyorum.

  edit: imla.
 • 529
  herkes top çalma özelliğinden bahsetmiş de, topla olan teknik ilişkisi, arsenal’e transfer olmadan önce sampdoria’da oynarken italya’da pirlo ve jorginho’dan hemen sonra gelirdi. yani öyle gattuso gibi sadece top kazanan bir oyuncu değil. zaten o tekniğe sahip olmasa arsenal’e transfer olamazdı. dolayısıyla benim nazarımda fernando’dan beri yaptığımız en iyi orta saha transferi net olarak kendisidir. umarım melo ve fernando gibi takımla ten uyumu oluşur ve büyük katkı verir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın