• 5
  brezilya u21 eski kalecisi.

  muslera sonrası x kaleci öncesi karanlık dönem yaşamamak için fernando muslera'yı şimdiden yedeklemek ve yerini doldurmaya çalışmak gerekiyor.

  her ne kadar muslera 33 yaşında olsa ve 40 yaşına kadar oynayabilen kaleciler olsa da, alınabilir bir risk değil.

  eğer tafo onay vermişse mutlaka takıma kazandırılmalı ve bir kulübümüze kiralık olarak verilip sürekli oynatılması gerekir.

  haber doğru mu bilmiyorum ama her şekilde galatasaray'da geleceğin inşa edilmeye çalışılması o kadar hoşuma gidiyor ki...
 • 6
  umarım ilgilendiğimiz doğru değildir. yabancı sınırının geleceğinin kesin olduğunu düşünürsek, gelecek dönem için yabancı kaleci yerine yerli kaleciye yatırım yapmak çok daha doğru olacaktır.

  fernando muslera yabancı sınırı olduğu dönemde de oynadı ve harikaydı; ancak öte yandan yabancı sınırının bir kontenjanını kaleciye ayırmanın sıkıntısını çok çektik. hatta o dönemdeki türk rotasyonumuzun şimdikinden çok daha iyi olmasına rağmen.
 • 7
  (bkz: #2683512)

  brezilya'nın en yetenekli kalecilerinden biri fakat brezilya'da artık yaşlı ama tecrübeli oyuncuların oynatılması gibi bir akım var ve bu sebeple forma bulamıyor.

  evet yabancı sınırı gündemde ancak galatasaray kalesini koruyacak standartta yerli kalecileri alma imkanımız yok ffp varken.

  bana göre bu yetenekte tek adam uğurcan çakır. onu da almak imkansız.

  "atanı ve tutanı" sağlama almakta fayda var, bunlar yabancı olabilir.
 • 8
  herkes yabancı sınırının geleceğinden emin. fakat ben öyle düşünmüyorum. türk futbol seyircisi yabancı sınırını istemiyor. hükümet halka inatlaşmanın cezasını 23 haziran 2019 istanbul büyükşehir belediyesi seçimlerinde yediği tokatla çekti. şu an karşılarında ciddi bir rakip var ve iktidarları tehlikede. yabancı sınırı geldiğinde oluşacak belki 50-60 milyon eu'luk rant için insanları gerip mutsuz etmeyi tercih etmeyeceklerdir. bu bağlamda muslera'nın da yaşlanmaya başladığını düşünürsek bu tarz hamleleri son derece olumlu buluyorum. al, yabancı bir ülkeye, tercihen belçika-hollanda gibi kirala, sonra da kaleyi devret. umarım bu akıllı transfer hamlelerine devam ederiz.
 • 9
  mümkünse alıp, takıma bile katılmadan oynayabileceği bir kulübe 2 yıllık kiralanması gereken oyuncu. böyle adamlardan kolay kolay zarar edeceğimizi de zannetmiyorum.

  buna ek olarak, yabancı sınırı da düşündüğünüz kadar keskin bir şekilde düşmeyecektir. daha bir iki hafta önce, zarar ettiği için kulüpler birliği ve tff'yi tabiri caizse ihaleden çekilmekle tehdit eden bir bein sports varken, yabancı sınırı öyle şakkadanak gelemez. ligin izlenme oranları ve gelirleri bu kadar düşükken, yabancı sınırı getirmek; olmayan marka değerimizi daha da düşürecektir. oyna devam.