• 150
  herkesin sövdüğü zihniyet. o kadar ki “başkan liseli olmasın da kim olursa olsun” diyenleri görüyoruz. öncelikle biri bana bu düşünce yapısı ile liseci zihniyetin eleştirilen düşünce yapısı arasındaki farkı anlatsın.

  35 senede işin, kanaatin taraftara kaldığı tek bir başkan gördük, renk verildi tezahürat yapıldı. kim o başkan? mustafa cengiz.

  herkesin özlemle andığı ünal aysal dönemini hatırlayalım; liseci zihniyetin en üst kademesi olarak genel kurulda isimleri verilen ahmet ocaklı yüce ve serdar eder ikilisinden bir tanesi yönetim kurulu üyesi, bir tanesi sicil kurulu başkanı. yine “ünal aysalı yiyen liseci zihniyet” argümanına dönmek istiyorum, bu adamlar kadar bilinçsizler ki ünal aysal’ı, yani kendi içinde bulundukları yönetimi yediler.

  geçiniz abi fikirleriniz tutarlı olsun.
 • 151
  galatasaray'ın en önemli özelliğinin liseden gelen kapalı yapı olduğunu düşünmekle birlikte liseci zihniyet kötüdür. hani toplumda da karşılaştığınız kişiler vardır, kendilerini ayrıcalıklı gören. burnundan kıl aldırmaz, en iyisini ben bilirim der, ben ayrıcalıklıyım der ve karşısındakine yukarıdan bakar. öyle bir zihniyettir işte. kulüp küçük olsun ama bize kalsın, aman ali rıza bey tadımız kaçmasın görüşüne sahiptirler. taraftarın kulübün gerçek sahibi olduğunu kabul etmez, taraftarı avam görürler. bu zihniyetle liseyi bir tutmuyorum çünkü galatasaray lisesinden mezun olup insanlara bu gözle bakmayanlar da var. ama taraftar bazında "liseci zihniyet" olarak bilinen şey tam da yukarıda anlattığım şeydir ve kötüdür.
 • 152
  benim tecrübeme göre en sinir bozucu yanı bırakın mezunu olmayı lisede 2 sene okumuş birinin illallah dedirtmedikten sonra her koşulda korunması ve kollanması olan zihniyet.

  ortada hatalı bir uygulama vardır. uygulamanın sorumlusu kişi için bir cümle eleştiri yazarsınız. tanırım iyi çocuktur nakaratı ile beraber yeri gelir on kişi birden üstünüze çullanır.

  hatta bir kısmı aralarında alt devrelerine tavsiyede bulunurken sizden "sıradan üye" diye bahsederler. hiç yakışıyor mu?

  halbuki kulüp malum lisede kurulmuş yani mekanın sahibi onlar. kulübü başta ekonomik olmak üzere en çok gözetmesi gerekenler onlar ama zihniyetlerinin esiri olup boş yere antipatik oluyorlar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!