• 55
  liseci zihniyet de, taraftar da biraz fazla genelleme yapiyor.

  liseci zihniyet mensuplari, sebahattin reis ve onun dombrali muritlerine bakip taraftarin tumunun onlar gibi oldugunu sanarak giderek muhafazakarlasirken, taraftar da giderek liseden, lise mezunlarindan ve bu minvalde bu kulturun aslinda galatasaray’i fenerbahce’den ve digerlerinden farkli kilan ogelerinden ikrah getiriyor.

  galatasaray bu patrician-plebeian ayrimindan kurtulup kontrollu buyume yoluyla taraftarini daha fazla kapsayan bir yapiya burunmedikce bu gerilim daha da siddetlenip galatasaray’a zarar verecek.
 • 56
  son altı aydır galatasaray içinde muhalefet etme şekilleri doğrudan galatasaray'a zarar vermeye yöneliktir.

  1)şampiyonluk yarışında kritik virajlarda başkan devirmeye çalıştılar.

  2)sezon biter takım şampiyon olur. oyuncu alınıp satılacak doğal dönem başlar. kulübe transfer yasağı koydurtmaya çalışırlar.

  çok değerli, zeki, okumuş, aydın abilerim. köy derneklerinde bile sizin gibi amatörce hareket etmiyorlar. her geçen gün kendi ipinizi çekiyorsunuz.
 • 57
  sanırım ilk kez bu kadar net şekilde kendilerinin amacını belli ettiler.

  yani mustafa cengiz yönetimini ibra etmemenin bence hiçbir mantıklı açıklaması yok ama kişisel tercihtir, oylama yapısının zayıflığıdır, 350 kişinin düşmanlığıdır diyerek geçiştirebilirsiniz belki ama bu kesimin şampiyon olmuş ve şampiyonlar ligi'ne gidecek takımın yaz transfer döneminde transfer yapmasına mani olmaya çalışmak net şekilde galatasaray düşmanlığıdır.

  bunun başka açıklaması yok.

  tabii komisyonlar kesilince, fahiş fiyata oyuncu alınmayınca, kendiniz veya çocuklarınız gs aş'de, , gs store'da, gs tv'de, statta orada burada yüksek maaşlarda yalandan çalışmadıkça iyice köpürdünüz.

  galatasaray'dan nemalanamıyorsunuz ya sizin derdiniz o?

  madem öyle ben de ağır konuşacağım;

  galatasaray'dan rant bekleyen anasından ** beklesin!
 • 61
  galatasaray baba gündüzün de dediği gibi "bir halatı beraber çekenlerin kulübüdür". liseci zihniyet bunu imkânsız kılmaya çalışmaktadır. bu halatı liselilerle taraftarlar beraber çekmediği sürece galatasaray'dan ve galatasaray değerlerinden söz edilemez. liseci zihniyete sahip ne kadar üye varsa tek tek tasnif edilmelidir zira bu kişiler kişisel çıkarları için gerekirse galatasaray'ın aleyhine hareket etmekten çekinmedilerini kanıtladılar.
 • 62
  öyle ve ya böyle mustafa cengiz yönetimine engel çıkararak galatasaraya çok büyük zarar vermekte olan zihniyet. lakin neden böyle yapmaları ile ilgili 2 teori var

  1) birinci teori-lisenin cengiz yönetimine savaş açmasının fb, bjk ve ya her hangi futbol unsuru ile ilgisi yok. cengiz ve albayrak hükümete yakınlar ve sürekli bakan ziyareti yapıyorlar. bu da lisenin hoşuna gitmiyor. lise mustafa cengiz yönetimini indirip hükümete yakın olmayan bir beyaz türkü başkan yapacak. bu teori doğruysa galatasaray kaybeder. futbol endüstrisine tamamen hükmeden bir siyasi erk var. liderin semtinin bile * süper lig takımı var. albayrak giderse yeni gelecek yönetim de lisenin lafından çıkmayıp iktidarla anlaşmazlık yaşarsa bize tff ve tüm kurumlar nezdinde savaş açılır ve kaybederiz.

  2) ikinci teori-cengize yönelik darbenin siyasi maksadı yok ve bu darbe inan kıraç-ali koç ortaklaşa planı. koç ailesi kendi evlatları ali koçun futbolda parlamasını istiyor ve bu sebeple tüm rakipleri ekarte edecekler. galatasaray üniversitesinin ali koça plaket vermesinin, fb ve bjklileri kongreye doldurmasının da sebebi bu. iyi giden galatasarayda yönetimi götürecekler, yeni başkan da fatih terimi küstürecek ve terim ayrılacak. mhk başkanını değiştirme gücünde olan ali koçun istediği olacak.