• 2146
  kendisine 2,5 milyon euro veren bir takım varsa hemen hediye kurdelasını bağlayarak o takımın kampına yollamalayız. hem ffp yaptırımları için iyi para kazanırız hem de yabancı kontenjanı açılır. evet sol bek yedeğimiz yok ancak yerli bir transfer ile bu konu çözülebilir. zaten sağ bek ve kanat rotasyonumuz neredeyse tamamen yabancı. en azından sol bek rotasyonunu ve diğer bölgeleri yerli rotasyon oyuncuları ile zenginleştirmemiz lazım. bu nedenle emre akbaba, aziz behich gibi transferler önemli. tabi ki doğru maliyetlerle.
 • 2148
  hoca kendisini denemek ve görmek istiyor.
  hayırlısı bakalım;

  burada carole'nin durumuna gelince, görmek istiyorum. isviçre'de 2 haftalık bölümde hem top idmanlarımız başlayacak, hem de hazırlık maçlarımız olacak. açıkçası görme niyetindeyim. dönüşte de kararımı vereceğim. kalmasını arzu edersek, zaten oyuncumuz. bunu da ilan edeceğiz. orası da yuto ile beraber, sağ tarafımız gibi önemli bir yer olacak sol bekimiz.
 • 2150
  umarım hocam polim yapıyordur. bakacağız, göreceğiz falan bunlar yanlış işler. adam 3 senedir takımdaydı zaten hocam, neyini göreceksin? kaldı ki nagatomo'yu almışız. her mevkiye 2'şer yabancı doldurursak nasıl olacak bu iş? zaten bu sene son. seneye sınırlama gelecek gene.

  tıpkı 2. kaleci de olduğu gibi sol bek mevzusunda da aynı politikayı gütmemiz lazım. yerli, senede 10-15 maç görev yaptığında sırıtmayacak birini bulmak lazım. bulamıyorsak da artık ozan'dı linnes'ti falan idare ederler alternatif olarak.
 • 2152
  tahminimce stoperde de denenecek oyuncu. muhtemelen 2 stoper 1 yedek sol bek transferi yerine carole'ü tutup 1 stoper almayı planlıyoruz. eğer 3. stoper için performansı yeterli bulunursa(belki de 4. stoper) hem sol bek yedeğini hem stoper yedeğini çok ucuza mâl etmiş oluruz. yeterli olup olmadığının kararını fatih terim verir. yabancı oyuncu sayısı sıkıntısı da yedek stoper için maaşı çok fazla olan ve 5 milyon euro civarı bonservis geliri elde edilme ihtimali olan maicon satılarak halledilebilir. maicon carole'den tabii ki daha iyi stoper ama mevcut durumumuzda yedekte o maaşı alan bir stoper bulundurma lüksümüz hiç yok. üzerine bonservis geliri elde etmemiz lazım transfer için. bunun da en iyi yolu bonservis getirebilecek yedekleri satmak. yoksa gomis'i satsak mesela takım çok şey kaybediyor...