• 1
  2 yıldır dalga geçerek limitleri aşan yüzsüz kulübe bırakın ceza vermeyi yeni transferlerine lisans veriyorlar.
  bizim teknik direktörümüz 'a' dese 5 maç ceza yiyor.
  adamlar nasıl kollanıyor. hem de açıkça, göz göre göre.
  neyse tff ile beyaz sayfa açacaktık. yorum yapmayalım.

  aşırı adaletsiz ve ahlaksız uygulama.

  edit: arkadaşlar ben tff'yi ibra etmeye gidiyorum. yer bulabilirsem en önden yapacağım.
  edit2: fenerbahçe papis demba cisse transferini de açıkladı. şok içindeyim artık. ahlaksızlık had safhada.
 • 4
  isi daha da sinir bozucu hale getiren sey, bunu guya bu kuraldan magdur olduklarini belirtip aglayarak, kizarak, protesto ederek yapmalari. bir allah'in kulu, yonetici, medya mensubu vs de su isin uzerine gitmedi, hakikaten batakligin icindeki turk futbolunda enayi gibi futbol izlemeyi bekliyoruz. bu seref yoksunlari, tff bu kurali ve limitleri acikladiginda agladilar. sonra denildi ki transfer gelirleri veya bankalarla imzalanan anlasmalar ile guncellenebilir. bu adamlarin da bankalarla anlasma imzaladigi yazildi, muriqi'yi satip ciddi bir bonservis aldilar(icerigi cok mechul olsa da), normal sartlarda seffaf sekilde kardesim fenerin bu gelirleri oldu, limiti de buna cikti diye aciklanmasi gerekiyordu. gunler haftalar gecmesine ragmen ne banka anlasmasi var ortada, ne guncellenen limitler. ama fenerbahce tum takimini yenileyebildi, lige basladi, lisanslari cikardi, hala daha oyuncu aliyor. aynen guzel kardesim, guncellenen limitleri aciklarsiniz fener transferi bitirince, hangi rakamdalarsa +1 tl yazarsiniz, limit icinde kalirlar.
 • 6
  başka gezegenleri bilemem ama dünya gezegeni üzerinde, fenerbahçe’nin yaptığı haksızlıkları, hukuksuzlukları yapıp, kanunları ve yasaları paçavra gibi atıp çiğneyen bir kulübün cezasız kaldığı başka bir ülke yoktur. buna tanzanya ve patagonya dahil.:)

  dolayısıyla limit aşımı, şike, transfer hileleri için konulan yaptırımlar ve cezalar fenerbahçe dışındaki kulüpler için getirilmiştir. çünkü onlara göre fenerbahçe cumhuriyeti türkiye cumhuriyetinin üzerindedir.

  ancak yaptıklarının karşılıksız kalmadığını (ilahi adalet) ve kalmayacağını, bir gün yaptıkları her kanunsuzluğun hesabını vereceklerine inanıyor o günlerin tez zamanda gelmesi için dua ediyorum.
 • 7
  tff başkanı ile sözde kavgalı gözüküp, perde arkasından fenerbahçe için türlü filmler çevriliyor. fenerbahçe’ye üye ne kadar iş adamı, para babası varsa tüm nüfuzunu fenerbahçe için kullanıyor. lobileri baya bir kuvvetli. hatırlıyoruz ki 2011 senesinde şikeden ceza almayıp, üstüne bir de kendi sponsor hastanelerinin sahibi tff başkanı olmuştu.
  kendi kulübüze bakarsak; iş adamı olan yöneticilerimiz kendi nüfuzlarını kullanmak istemiyorlar; çünkü kendi iş ilişkilerine ket vurulsun istemiyorlar. genelleme yapmıyorum, yapamam da; ama, gördüğümden okuduğumdan yola çıkarak bu sonuca varıyorum.
  iki sezondur harcama limitine uymayan “rakibimiz” bu sezon şampiyon olsun diye pek çok mevzu kılıfına uydurulacaktır diye düşünüyorum. geçen sezon da ceza almadılar bu sezon daha da arsızca transferlerine devam ediyorlsr.
  tek imrendiğim konu; lobi güçleri. eğer benzer bir kuvvetimiz olsaydı, bizim gözümüzün yaşına bakılmadan verilen cezalar aynı şekilde diğer takımlar için uygulatabilirdik. belki daha da şiddetli cezalar alabilirlerdi.
 • 9
  yıllardır yaptıkları haksızlıkların, hukuksuzlukların bir yenisidir. her zaman olduğu gibi de tam tersi algı yaparlar. dünyanın en ilginç taraftar kitlesi bunlardadır, en medeniyet görmüş olanı bile bu algı operasyonlarına kanar. ayrıca bu algı operasyonları çoğu zaman kabul edilebilir sınırları aşar yani ahlak ve etik dışıdır. yıllardır yaptıkları kötülüklerin hesabını da yaşadıkları çeşitli rezilliklerle ve başarısızlıklarla ödemektedirler ancak sorgulayan bir kitleleri olmadığı için ders almazlar. bu haksızlık-başarısızlık-kompleks-eziklik-rezillik zinciri böyle devam eder. o yüzden, adam smith'in kapitalist ekonomiler için söylediği gibi;

  bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler:)

  tabii ki bir gün bu işlerin cezasını hukuki merciilerde almaları gerekiyor.
 • 11
  şu saatten sonra tff' nin limitini takmayacak olan hiç bir kulüp ceza almaz. fenerbahce'yi emsal olarak gösterirsin olur biter. sözde geçen yıl ki aşım için bu yıl ceza alacaklardı ama ortalıkta ceza kelimesinin esmesi okunmuyor. akıllarınca bu yılın cezasını da gelecek yıl vereceğiz derler ama yersen! ülkede siyasetçilerin tavrından eğitime, adaletten, ekonomiye hepsi düzelmeden adalet beklemek polyannacı olmakla eş değerdir.

  açıkçası ben ceza alıp almayacaklarini çok takmıyorum. almayacaklarini da düşünüyorum. ne olacak bir kez daha; "borcun bu kadar olduğunu bilmiyordum." derler. bazen gidilen yol guzel görünür ama yolun sonu çıkmazdır. bazense yokuşlar diktir, zordur ama zirveye çıkınca gördüğünüz manzara çektiğiniz tüm zorluklara değmistir. bunlar burada mevcut sistemde takılmazlar, sorun yaşamazlar. ama avrupa' da duvara carpacaklar. belki orada da adam kayirma vs olayları dönüyor ama bizdeki kadar aleni şekilde, kör göze parmak sokarcasina yapılmıyor. burada kalan 20 takım sesini çıkartmaz ama orada yüzlerce kulüp var. hiç birisinin de ne bunlardan, ne başkanlarından bir beklentisi yok kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diyecek.

  mevcut koşullarda ekonomileri sizce kaç yıl sürdürülebilir? başkanları cebinden değil 150 milyon euro 1milyar euro harcasa ne olacak. mevcut kafayla hangi harcamasini geri alabilecek, alacak olursa kulübün durumu ne olacak? baskaninin cebinden döktüğü paraları başkanlık dönemi bitince geri istenilen kulübün ne hale geldigini bizzat gördük. (bkz: bjk)

  biz iki senedir cl'ye katıldık. açıklanan rakamlara göre iki yılda 2 milyar tl civarı gelir elde ettik. (bkz: https://www.mackolik.com/...kitgvtd1jojorg2le99e

  https://ajansspor.com/...ir-bekliyor-353351). ama elde kalan hiç bir şey yok. sattığın kadar al şartı ol asa dahi kasada para yok. gelen parayı oyuncu maaşlarına, kiralık sözleşmelere gömdük kaç yıldır. katma değer üretecek tek yatırımını marcao ve luyindama oldu. başka da bir şey yok. demem o ki bir şekilde bunlar şampiyon olsa dahi seneye sil baştan tekrar takım kurmak zorundalar. bilemedin 2 sene sonra. ee yine kaldılar mi borca, harca. yine sıfıra sıfır elde var sıfır. hatta sıfır bile değil, eksi.

  gözümüzü açalım, dikkatimizi mantıklı ve doğru adım atanlara verelim. transfer yapacaksak trabzonspor gibi yapalım. adamlar son 2-3 yıldır gayet mantıklı ve ekonomik hamleler ile ilerliyorlar. zamanında abdülkadir ömür ve uğurcan çakır için gelen teklifleri değerlendirmiş olsalardı dahada güzel olacaktı onlar adına.

  sözün özü, bunların gittiği yol yol değil.