• 209
    2021 macaristan gp’sinde güzel bir strateji uygulayarak pole pozisyonunda başlama hakkını kazanmıştır. gerçi strateji yapmasa da değişen bir şey olmayacaktı, perez dördüncü sırada kalırdı yine. redbull daha sempatik geliyor bana ama hamilton’a gereksiz sallayanları görünce de uyuz oluyorum. futbolda yeterince görüyoruz yenilen her takımın hakem mağduriyeti yapmasını, bari burda girmeyelim bu saçma muhabbetlere.
  • 210
    bu adamlar ellerinden gelse recep ivedik'in osurukla şişe devirme yarışmasında birbirlerini yenmeye çalışacaklar. bu sayede dünyanın en çekişmeli organizasyonunda takımlarının bayrak adamı olabiliyorlar. aralarında büyük centilmenler var elbet. özellikle 50'lere 60'lara gidildiğinde sanırım centilmenler daha fazla. keşke hepsi böyle olsa tabi ama pist üstünde şu an hepsi belirli sınırlar içerisinde "agresif". agresif derken muhtemel cezaları göze alacak kadar agresif. bugün hamilton bir şey yapar yarın max. dünyanın bana göre en rekabetçi organizasyonundasın, kolay değil yer edinmek. kazanmaya giden yollardan biri de rakibinin kazanamayacağından emin olmak çünkü.

    he verilen cezalar sana bana az gelir, bir taraf kayrılıyor hissedersin* o ayrı konu. daha çok motor sporlarındaki çözümü zor gri noktalarla alakalı o noktalar. bu adamlar şampiyonluk yarışlarında birbirlerinin üstüne sürdü ya. f1'in ilk olmasa da en büyük dünya starı olan michael schumacherörneğin 1994 avustralya'da şampiyona rakibi damon hill i saf dışı bırakarak ilk dünya şampiyonluğunu garanti altına alıyordu*. 1997 jerez de ise bir benzerini jacques villeneuveüstünde yaparak bu sefer şampiyonluğu kaybetti. motor sporları sürekli pist üstünde ve fabrikada açıkların, hile olmayan hilelerin, gri noktaların arandığı ve kullanıldığı bir organizasyon. her ne kadar "anti-hamilton" biri olsam, daha doğrusu artık hamilton dışında birinin daha şampiyonluğunu görmek istesem de bu hareketler sürekli yapılır, binbir farklı değişene bakılarak belki ceza çıkar belki çıkmaz. rakibin hızlı turuna engel olmak bana göre ceza gerektirse de sık başvurulan bi yöntem. biz burada önlem alınmalı deriz ama önlem ne kadar çözüm olur veya aksine fazla betimleme daha büyük açıkların ve gri noktaların doğumuna mı sebep olur bilinmez...