• 148
  yetersiz kere yetersiz bir yardımcıdır. çünkü saha kenarında sorumluluk onda. fatih terim şöyle yap dese bile bir şekilde itiraz etmeli. eğer itiraz edemiyorsa da bu işi yapmamalı. ilgili maçta * sözlük yazarlarının %90'ı eminim dk 70 gibi falcao'yu skor ne olursa olsun oyuna alırdı. üstüne ömer'i sol beke koymazdı. üstüne emre mor'u yine 60 gibi oyuna alırdı.

  rakip üstüne geliyor, hızlı bir hücumcu lazım. kim? emre mor. e biz emre mor'u zaten bu maçlar için aldık. uzun uzun yazmaya gerek yok son derece yetersiz bir yardımcıdır.
 • 150
  fatih terim’e itiraz edememesi kendisinim hatası değil fatih terim’in ayıbıdır. piontek’le dövüşe dövüşe iyi bir hoca olan terim’in kulübede diktatörlük ilan etmesi de terim’in ayıbıdır.

  aynı zamanda fatih terim gibi bir hocanın yanında, galatasaray’da çalışmaya devam etmek istemesi kadar da normal bir şey yoktur. istifa etmesini istemek çok saçma. kızacaksanız fatih terim’e kızın. ama yok, kimsenin maçası yemiyor ona.
 • 152
  22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçında neden suçlandığını maçın üzerinden saatler geçmesine rağmen hala anlamlandıramadığım antrenör.

  övmeyi de yermeyi de bilmiyoruz. levent şahin hakkında birkaç sayfa geriye gittiğimde doktorasını futbol üzerinde yaptığı için, fatih hocanın yerine veliahtı olarak getirdiği için övüldüğünü bulmak mümkün. fatih hocanın cezalı olduğu dönemlerdeki her puan kaybından sonra da başlığındaki yüksek dozlu eleştirileri bulmak da yine mümkün.

  arkadaşlar bu adam fatih terim'in yardımcısı. hepimizin bildiği o otoriter, güçlü figürün yanındaki adam. fatih terim cezalıyken antrenmanlara katılamıyor mu da her puan kaybında kötü oyun üzerinden bu adam suçlanıyor? fatih terim cezalıyken maçları uzaydan mı takip ediyor da oyuna yapılan her kötü hamlede -ki bu hamlelerin benzerlerini fatih hoca da fazlasıyla yapıyor- levent hoca yerden yere vuruluyor?

  ben size net bir şekilde söyleyeyim, levent hoca fatih hocadan habersiz nefes bile alamaz. değişikliklerde de, oynanan can sıkıcı futbolda da suçlu levent şahin değildir. fatih terim hayatımda üzerine toz kondurmayacağım birkaç figürden birisidir fakat hocayı eleştirmemek için bütün kötü gidişatı levent hocaya yıkmak saçmalıktan başka hiçbir şey değil. ben de yeterli olduğunu düşünmüyorum ama hiçbir yerde kötü oyundan, yanlış oyuncu değişikliğinden dolayı yardımcı hocanın linç yediğini görmedim, böyle bir şeye gerek olduğunu da düşünmüyorum.
 • 153
  fatih terimin yardımcısıdır.

  ha, bu adamın maç öncesi ilk onbirden tutun, hangi şartlar altında kim çıkacak kim girecek direktiflerini terimden almadığını düşünen varsa, ben de artık ne diyeceğimi bilemiyorum. bu adam galatasaray kulübesi için yetersiz ise, onun da sorumlusu terim.
 • 154
  maçtaki değişiklikler ya da diğer kararlar hakkında fatih hoca ile önceden belirledikleri şekilde hareket ettiğini düşündüğüm yardımcı hocamız. kısacası malatya maçındaki* değişikliklerin onun eseri olduğunu düşünmüyorum. fatih hocamız geçen sezon* başında da anlamsız bulduğumuz değişiklikler yapardı. malatya maçında buna yuto-lemina değişikliği örnek verilebilir. bence boşuna kendisine yükleniliyor. ayrıca levent hoca fenerbahçe maçında* da takımın başında çıkacak ve sonra takımı fatih hocaya devredecek. 1 hafta daha sabredip kendisine destek olmamız gerektiğine inanıyorum.
 • 155
  gereksiz yere eleştirilen yardımcıdır.

  bildiğim kadarıyla levent şahin istatistiki anlamda daha çok teknik ekibe destek sağlıyor. onu eleştirmeden önce 4 kişilik teknik kadronun nasıl 1 kişiye indiğini sorgulamak gerekir.

  bu şuna benzer, çok önemli bir proje işi alacaksınız, en önemli, en güvendiğiniz satış personelleriniz ile girmeniz lazım, ama 3 ü de yok, siz de projeye satış destek ekibinizle katılıyorsunuz ve gayet tabii beklediğiniz gibi geçmiyor.

  (bkz: 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı)

  ben maç öncesinde a belki de b planı olarak değişikliklerin belirlendiğini ve kendisinin de bu değişikliklere harfi harfine uyduğunu düşünüyorum.

  maç öncesi çıkan kadro gayet iyiydi, ve bu sene ilk kez organize ve çalışılmış bir atak gördük, sonucunda da gol attık. maçın 15-45 arası takım gayet iyiydi. takımın kalitesini az biraz görebilme şansına sahip olduk. deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. sonrasında önceden konuşulduğunu tahmin ettiğim plan dahilinde ömer bayram çok çok iyi oynadığı mevkiiden sol beke kaydırıldı, nagatomo gayet iyi savunma yaptığı yerinden çıkartıldı, lemina da orta sahaya geçti, henüz hazır olmadığı için bu 3 mevki değişikliği bize 2. yarı başında oyun anlamında kaybettirdi. buna rağmen pozisyonlar bulduk, çünkü rakip takım bizim ilerdeki organizasyonsuzluğumuza güvenerek arka tarafı çok boş bıraktı, o boşluğa rağmen koskoca 45 dakika ortasahadan pas alışverişi yaparak çıkamadık.

  ben bu noktada sadece levent hoca'yı şundan dolayı eleştiririm, gözün ayan beyan gördüğü değişiklikleri nasıl yapamadın, sene başından beri oynadığımız maçlarda göremediğimiz organizasyonu bu maçta bir süre gördük, onu da neden 2. yarı başında bozdun? tabii kendisine önceden tembihlenmiş değişikliklerin dışına çıkmaması söylendiyse bu konuda da yapacak bir şey yok. ben öyle olduğunu düşünüyorum.

  o zaman hatanın en başına geliyoruz, inisiyatif alma hakkına sahip 3 hoca neden aynı anda cezalı? bakın 1 ya da 2 değil tamı tamına 3.

  bu yazıyı dış etkenlerden, federasyondan ve planlı organize kötülüklerden bağımsız yazdım, evet bize karşı oynanan oyunlar mevcut, ama biz zamanında play-off sistemi varken de 9 puan farkla şampiyon olduk. nasıl olduk? sahada çıkıp çatır çatır top oynayıp, rüzgar gibi herkesin üzerinden geçerek. yine reçete belli. o yüzden hatayı hep dışarıda aramanın insanın kendisine bir fayda sağlamayacağını düşünürüm.
 • 156
  22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçında neden emre mor değil de jimmy girdi neden adem büyük değil de malatya'nın savunmasını ileri çıkartmayan andone çıktı hala anlamadım. hocanın da bildiğim kadarıyla başında 2 gözlemci oluyor pek müdahale etme şansı olmuyor. fm de bazen tırt maçlar oluyordu. kazanacağım garanti, oyuncu değişiklikleri hatta dakikaları bile önceden belli. yapılan değişiklikler bana o maçları anımsattı. sahadaki oyunla uzaktan yakından alakası yoktu.
 • 157
  1/0' ın üzerine yatmaya çalışan hiçbir şekilde risk almayan kenarda korkakca bekleyen bir teknik direktör. kasımpaşa maçında da malatya deplasmanında da hiçbir şekilde risk almadı bizi sinir krizine soktu. derbi maçında da saha kenarında onun olacağını bilmek sinirlerimi bozuyor, maalesef organize çete başarılı oldu. derbi maçında da çok sevip kolladıkları fenerbahçeleri rencide edilemeyecek! fatih hoca bu kulübün en önemli değeridir ona laf etmeden önce bin kere düşünüp bir kere yazalım saygılar.

  (bkz: 13 eylül 2019 galatasaray kasımpaşa maçı)
  (bkz: 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı)