• 10
    nesilleri güldürmesinin ötesinde yaptığı eserlerle geleceğe de ışık tutmuş ve eserlerini şimdi izleyince "ne kadar öngörülü bir sanatçıymş" dedirten büyük usta. vefat haberini aldığımda ailemden biri ölmüş kadar üzüldüğüm ender sanatçılardandır. kemal sunal, barış manço ve levent kırca nesillerin çocukluğunun büyük parçaları oldular. onlarla büyüdük neredeyse. elbette başka isimler de var ama benim için bu 3 sanatçının yeri ayrıdır. alanları da farklı zaten. levent kırca ise dünya'da çok fazla kişinin cesaret edemediği bir şeyi yapıp eserleriyle siyasileri çok rahatsız etti. sadece siyaset değil hayatın içinden her konuda aslında ağlanacak halimize güldürdü bizleri. hayatı daha çekilir kıldı. ülkemizde bildiğim ve hayatta olan levent kırca ile aynı kulvarda var diyebileceğimiz ama daha sert olan ferhan şensoy kaldı geriye.

    son 2 gündür bir iptv platformunda sadece olacak o kadar skeçlerini yayınlayan bir kanala denk gelmemle birlikte skeçleri tekrar tekrar izlemeye başladım. yıllar önce yaptıkları eserler günümüze de çok güzel uyarlanabilir eserler.

    bundan yaklaşık 20 yıl önceden bugünün fenerbahçe'sini görmüşçesine de bir skeç yazmış. demin o bölüme denk geldim. paylaşmak istedim (sanırım burada daha önce paylaşılmış ama link ölmüş. açamadım onları).
    https://www.youtube.com/watch?v=rJLgVuTDqGo

    huzur içinde uyu levent kırca. umarım ilerleyen yıllarda mevcut iktidar düşerse kendisine iade-i itibar gerçekleştirilir.