• 7
  kendisinin kimler tarafından ve nasıl göreve getirildiği ortada. gelir gelmez galatasaray maçlarına, galatasaray'ın sorun yaşadığı hakemleri görevlendirdiği yetmezmiş gibi, yayıncı kuruluşa baskı yapıp galatasaray lehine olan pozisyonlara müdahale ediyor. böyle rezillik olmaz!

  milyonlarca taraftarımız var, sosyal medyada lideriz, eğer bu kişiyi o koltuktan gönderemiyorsak başımıza geleceklere hiç boşuna dert yanmayalım. sahada kazanırken masa başı oyunlarla önümüzü kesenlere şimdi hep birlikte tepki gösterip camianın gücünü gösterelim.

  derhal #laleortaistifa
 • 8
  destek verilmesi gereken tag. dün bir bugün iki, maçlarımıza atanan hakemleri ve verilen skandal kararları görüyoruz. dünkü konya kırmızıları hiç izlenmeden es geçildi. gerekirse hakemleri de yenmeliyiz ama her maçta yapamayız. o yüzden taraflı tüm kurum yetkililerini istifaya zorlamaliyiz. lale ortadan baslamanin da bi sakıncası yok. o istifa buraya gelecek.
 • 10
  otaboka aleyhimize kırmızı ve penaltı çalan eski hakem ali aydın'a, galatasaray'ı affetmeyeceğini üzerine basa basa vurgulayan eski federasyon başkanı nihat özdemir'e, 6 sn alper'e, demirören'e, galatasaray mağduriyetlerini viskiyle kutlayan şevket yardımcı'ya ve daha birçoğuna bırak istifa'yı en ufak bir gözdağı bile veremeyen bir camia'yız.

  mafyatik yönetimlerle trabzon ve fener bu işi beceriyor ama bizde tık bile olmaz.

  lale sezon sonuna kadar fenere ortaları keser. looser camia bu ortalarla gol bulur. biz sahada daha fazlasını atamazsak geçmiş olsun.

  bekleyip göreceğiz. allah yardımcımız olsun.
 • 14
  son 10 yılın en büyük skandalı yaşanıyor ama türk spor medyası üç maymunu oynuyor. soran olunca da galatasaray'ın lobisi var deniliyor. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. madem takımımız lobisi çok geniş, bu skandal nasıl yaşanıyor? bu skandalın ardından kesinlikle istifa etmesi lazım lale orta denen canlının ama pek tabi böyle bir şey olmayacak. galatasaray'ın önünü kesmek için operasyonlarına devam edecek.
 • 16
  lale orta ile ilgili bahsi geçen video koyma hakkında twitter'da bazı paylaşımlar gördüm.

  ryan donk'un oyuncumuz nicolo zaniolo'nun aşil tendonuna bastığı görüntü şu:
  https://twitter.com/...r_w4EutALWA&s=19

  lale orta da farklı açıdan çekilen şu videonun konulmasını talep etmiş:
  https://twitter.com/...FoY5K9LNH2A&s=19

  alttaki videoya bakınca gerçekten de aşiline basmadığı görülüyor, baldırına bir darbe var gibi, sarı kart da verilebilir ama ilk görüntüye nazaran alttaki daha doğru gibi geldi bana da.

  önyargılı olmadan değerlendirdiğim zaman acaba abartıyor muyuz bu konuda diye düşünmedim değil.

  edit:
  ben lale orta'nın haklı olduğunu iddia etmedim, ryan donk'un pozisyonuna kırmızı kart diye kamuoyu oluşmasının yanlış olduğunu düşünüyorum sadece.

  bickin tr nickli yazar dostumuz uyardı beni.
  "şu an oluşan kamuoyunun donk pozisyonunun doğru olup olmamasıyla alakası yoktur. mhk başkanının görüntülere müdahale etmesi sebebiyle bir algı oluştu, bu da yüzde yüz haklı"

  ben de kendisine katıldığım için bu editi yapma gereği hissettim. lale orta diğer takımların maçlarındaki görüntülere de müdahale etmediği sürece taraflı davranmış demektir.
  kesinlikle istifa etmeli.
 • 18
  lale orta gitse yerine menekşe kafa gelir. o da gitse yerine papatya gol gelir, gene aynı takım(lar) kollanır; galatasaray da doğranır.

  düzen değişmediği sürece ve futbol kurumsal olarak profesyonel kişilerce yönetilmediği sürece bir halt değişmez.

  ancaaaaaaak,

  bu kadına şakamızın olmadığını göstermek gerekiyor. öyle koskoca galatasaray üç beş bit yavrusu hakem elinde doğranacak takım değil.

  bugün galatasaray olmasa ülkede ne futbol kalır ne futbol konuşulur. başarıyı da nah görürsünüz!
 • 19
  hayır abartmıyoruz. rakibi yakından takip edip bir kez tekme sallamak, üstüne takibi bırakmayıp arkadan gelip ayağa basmak kırmızı karttır.
  https://twitter.com/...FoY5K9LNH2A&s=19
  aşile basmak mı sadece kırmızı kart? ayağının sağına basıyor burada da onu daha net görüyoruz. rakibe arkadan yaklaşıp top almakla alakası olamayacak bir hareket yapmak nasıl sarı kart olabilir? adamın amacı zarar vermek. net kırmızı kart. lale orta programlarından bol bol gömüyordu hakemleri. görüyoruz ki kendisi de en az onlar kadar bilmiyor bu işi.
 • 20
  https://twitter.com/...FoY5K9LNH2A&s=19

  bu açıya göre güya kırmızı kart değilmiş.

  1. topsuz alanda tamamen art niyetle sportmenlik dışı bir şekilde rakibini arkasından itip herhangi bir yerine sert olmasa dahi tekme atmak kırmızı karttır.

  2. pozisyon kırmızı veya değil diyelim. mhk başkanı herhangi bir yayıncı kuruluşu ya da x bir kişiyi arayıp yorumunu düzelt diyemez.

  3. lale orta’nın yaptığının elle tutulur, kabul edilebilir, farklı pencereden bakılabilir ya da sineye çekilebilir en ama en ufak bir yanı yok. bu kadın istifa ettirilmezse galatasaray şampiyon falan olamaz. yıllardır hakem hatalarıyla en az 2 şampiyonluğumuz çalındı.
 • 21
  mevcut mhk başkanının istifasını istemeye yönelik hashtag ifadesidir.

  burda asıl olay pozisyonun kırmızı kart olup olmaması değil, mhk başkanının trio'nun yorumcularına farklı bir açıdan var görüntüsünü iletmesi, özetteki görüntünün değiştirilmesini istemesidir. yani yayıncı kuruluşun "galatasaray aleyhine yapılan bir hakem hatası" olmadığını göstermesini istemesidir. yani bu kişi kamuoyundaki algıyı istediği gibi yönlendirebilecek konumdadır.

  kaldı ki kasımpaşa maçındaki* pozisyonda donk aşile basamasa da ayağını o şekilde konumlandırarak zaniolo'nun baldır kısmına darbe vuruyor. top ile alakası olmayan bir oyuncuya taban ile o hamleyi yapmak art niyet gerektirir. aşiline basamasa da basmaya geliyor donk. ve bir darbesi var. yani lale orta'nın paylaştığı pozisyon yine kırmızı kart. ama söylediğim gibi pozisyonun kırmızı kart olup olmamasının bir önemi de yok.

  bir mhk başkanı nasıl olur da yayıncı kuruluşun hangi pozisyonu yayınlayıp hangi pozisyonu yayınlamayacağına karışabilir? nasıl olur da yayıncı kuruluştaki yorumcuların hangi pozisyonu nasıl yorumlaması gerektiğine karışabilir? bu pozisyonda haklı bile olsa (ki asla haklı değil tekrar söylüyorum), başka bir gün haksız olacağı bir pozisyona karışmayacağını nerden bilebileceğiz, nasıl güvenebileceğiz? keza konyaspor maçında* rakibin verilmeyen kırmızı kartı ve penaltı pozisyonumuzda hiçbirimiz ne hakeme ne de var'a güvenemedik, güvenemeyiz. belki de lale orta, var'daki hakemlere bağlandı ve pozisyonu farklı yorumlattırıp kırmızı kartı engelledi, nerden bileceğiz?

  lale orta kamuoyu nezdinde güvenini kaybetmiştir. istifa ettirilmeli ve acilen görevinden alınmalıdır. kendisinin olduğu bir ligde hiçbir hakem ve hiçbir sistem güvenilir değildir. istifasını istemekte de hiçbir abartı yoktur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın