• 2
  tespit uydurmak değil, gerçekten var böyle bir şey ve artık kafayı yiyecek noktaya getirdi taraftarı.
  yüksek sesle söylenene göre sevilla fc, önceki sezon hem avrupa'da hem ligde şahane maçlar çıkaran marcao'ya 8 milyon euro gibi komik bir ücret öneriyor. aynı sevilla, o dönem marcao'nun şu anki yaşından 2 yaş büyük kjaer'i fenerbahçe'den 12.5 milyon euro'ya almıştı 2018'de.
  lille, yunus akgün gibi wonderkide 6 milyon euro öneriyor. o zaman kendisinden 1 yaş küçük olan elif elmas'ı napoli 16.5 milyon euroya aldı. iki katı!
  transfer olduğunda yaşı mostafa mohammed'den 2 yıl büyük olan vedat muriqi, ligde hiçbir şey yapmadan, derbilerde hayalet gibi gezerek 20 milyon euro'ya transfer oldu. mohammed'e 10 milyon euro öneriyorlar maksimum.
  bunun nedeni ne bilmiyorum gerçekten. ama sinirlerim bozulmaya başladı.
 • 3
  tok satıcıyı oynamadıktan sonra normal olandır. birde kendimizi nasıl üst seviye görüyorsak, şu futbolcu yaşlandı satalım diyoruz, satarken bile doğru paraya satamayıp iyice beter duruma düşüyoruz.

  real madrid bile hala modric ile oynuyor benzema ile kupalar kazanıyor. tamam bu adamlar first class topçular ama bizim takıma gelen bizim seviyemiz için first class topçular da var fakat biz onlara tahammül edemiyoruz tek sebebi kendimizi fazla beğenmiş olmak hem kulüp hem de taraftar olarak.

  en basit örneği ile sevilla elimizden fernando reges'i aldı üzerine banega'yı bize vermedi.

  fernando'nun değeri gittiği gün belli oldu, üstüne adam sevilla ile uefa kupası aldı biz o süreçte bir gol ile şampiyonluk verdik.

  fernando'nun olduğu bir senaryo düşünün pandemi dönemi bile öyle dağılmazdık.

  öyle etkili bir adamdı fernando reges ama biz bunu yaşlandı diye gönderiyoruz şu an muslera'ya yaptığımız gibi. şimdi sen futbolcu satmaya çalışırken adamlar bütün bunları gözetip ona göre kapına geliyor huyunu da biliyor istesende satamazsın o konultuşumuz fiyatlara çünkü fernando reges'i verdiğin fiyat belli.
 • 4
  gerçekten böyle bir şey vardır. sebebinin ise kulübümüzün mali yapısının çok kötü olduğunu, hiçbir transferi rahat şekilde yapamadığımızı, sürekli transfer taksitleri ile alakalı davalarımızın olduğu herkes tarafından biliniyor. menajerler ile aramız iyi değil. menajerler ile ters düşünce rahat transfer yaptırmıyorlar ne alırken ne de satarken. bu sorunun çözümü ancak borçsuz, zengin bir kulüp olursak biter. o da güzel bir hayal.
 • 5
  pazarlama stratejinizle alakalı olduğunu düşündüğüm durum. futbolcunu satmakta iştahlı görünürsen adamına ucuza çökmeye çalışır tabi millet. ben olsam ben de aynı strateji ile yaklaşırım karşı tarafa. bir diğer nedeni futbolcumuzu uçmayalım abi burası türkiye minvalindeki laflarla kendi içimizde değersiz görmemiz. her ne kadar şaibeli olsa da elif’i de, vedat’ı da alladı pulladı iyi fiyata sattı adamlar. şimdi aynı politikayı stoperlerine uyguluyor. muhtemelen marcao’nun olası transfer gelirinden çok daha fazlaya da satacaklar. aynı şekilde cenk tosun. futboldan gram anlayan, ülke dinamiklerini bilen, avrupa futbolunu takip eden birçok kişi bu transferin tutmayacağında hemfikirdi. ama adamı öyle bir pazarladılar ki eminim tanımayan everton taraftarı ibrahimoviç alındı sanmıştır. işin özü tüm dünya bizi zıt belledi, herkes bize karşı gibi büyük resim cümleleri kurmak anlamsız. biz beceremiyoruz bu satış işlerini.
 • 6
  basit düşüncelere konu olan başlık. tok satıcı rolünü oynamayı başaramıyoruz deniliyor. cenk ergün’ü bırakın sokaktan bir esnaf çevirsek tok satıcı rolünü oynayabilir. bence olay rolü oynayabilmek oynayamamak değil. 10 yıldan fazladır ticaretle uğraşıyorum. abd ve avrupa’daki en büyük zincir yapı marketlere ürün satıyorum. aynı malı 30 dolara satan da var neredeyse 50 dolara satan da var dostlar. iyi bir ticaretin sırrının iyi ilişkiler, iyi network, iyi firma itibarı olduğunu düşünüyorum. zaten bu saydıklarım varsa taklit yapmanıza gerek yok, toksunuzdur. bir örnek ile kapatmak istiyorum konuyu. düşünün biri koç ailesinin diğeri özbek ailesinin olmak üzere aynı konseptte iki tane market veya iki tane restoran var sizce hangilerinin kalite algısı daha yüksek olur? hangilerinde daha çok para ödemeye hazır olursunuz? ayrıca tüm bunlara ek olarak fenerbahçe’nin koç ailesinin nüfuzunu ve networkünü kullanarak hangi koşullarla yüksek bonservis ücretleri aldığını da bilmiyoruz. ha 8 milyon olayı gerçekse de kim olursan ol ilhan başkan gibi masadan tak diye kalkarsın.
 • 9
  yabancısı ölücülük yapar, yerlisi ise turiste geçirmeye çalışan yerli esnaf gibi takılır.

  sanırım dışarıdan çok zengin görünüyoruz.

  hani olur ya bazen sanayiye giderken, alış verişe giderken bir tık şık veya zengin göründüğünde içinden geçen kazıklanacağım hissi... karşı tarafta çocuğun sünneti yaptık bakışı :(

  fransız, o monşer, o elit havamız, o avrupalı duruşumuzdan oluyor galiba :(

  hayır pazarlığa giden de yıllardır abdürrahim albayrak halbuki, halkın ta kendisi :(
App Store'dan indirin Google Play'den alın