• 317
  bugün ortaya çıkan yabancı oyuncu kısıtlaması haberleri neticesinde, bildiriyle başlayan savaşın farklı bir safhasında olduğumuz anlaşılıyor. yönetimimizin ilk ve en önemli işi bu sınırlamanın kabulünü engellemek olmalıdır.

  yabancı kuralı çarşaf gibi değişirdi bu ülkede. 2 senede bir. aa bir bakmışsın oyuncun elinde patlamış. zarara mı girdin? koy ....ne, bu sene de başka bir takım şampiyon olsun? mesela fenerbahçe. adamlar ya şike yapacak ya dolaylı yoldan rakibi zayıflatacak ki şampiyon olsun.

  bir de “planlamamızı ona göre yaptık” açıklaması saçmalığı var. bunu fenerbahçe 2013-2014 de denemiş ve başarılı olmuştu. geçtiğimiz sene de ali koç aynı açıklamayı yapmıştı. arkadaş bir kişi de medyadan çıkıp demiyor ki, siz planlamayı kimle yaptığınız görüşmeye dayanarak veriyorsunuz ve neden diğer kulüplerin bundan haberi yok?

  uzun süredir ilk defa bu kadar aralıksız bir zaman diliminde aynı yabancı kuralı yürürlükte kaldı ve eskiye kıyasla kat kat fazla oyuncu avrupa’ya gitti. gerçek şu ki prestiji zayıf fenerbahçe’ye gelmeyi kabul etmeyen iyi yabancılar dışında kimse sorun yaşamıyor, herkes para kazanıyordu.

  buna rağmen 17 kulübün çıkıp yabancı sayısı 8 olsun demesi akıl alır gibi değil. tek makul açıklama şu ki: alayınız sponsorlukların ve burjuvanın köpeği olmuşsunuz. daha fazla para kazandığı düzeni kimse bozmaz, belli ki kaybınızı kompanse edecek bir “sponsor” bulmuşsunuz.

  centilmenlik anlaşmaları çerçevesinde şampiyon belirleme niyeti şeklinde bir konsensus oluşmuş yeniden.

  ama yok, aynı filmi bize izletemeyeceksiniz. önümüzdeki yıllarda izleyeceğiniz tek şey galatasaray dominasyonu olacak.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!