• 143
  ilk geldiği ve oynadığı maç 1993 yazındaki kendi sahamızda 4-1 yenildiğimiz tsyd bjk maçıdır. takımımızın tek golünü 3-0 iken kendisi o efsane sol ayağı ile resmen yapıştırmıştır yeni açık önündeki kaleye. 2 gün sonra kadıköy de 2-2 biten maçta da oynamıştır. işin özeti büyük topçuydu. 1998 ş.ligi ön elemesinde grassphopers forması ile samiyen e çıkmıştır. 2-1 kazandık ilk maçı ama özellikle 2-1 iken maçın sonlarında karşı karşıya kaçırdığı bir gol vardır. kendisi itiraf etmemiştir belki ama orada yüreği, aklına ve yeteneğine bence engel olmuştur.
 • 145
  ilk gençlik çağlarımın en sevdiğim figürlerinden olan oyuncu. inanılmaz sol ayağının yanında çok da zekiydi. bir bjk maçında rızaya kolunu takıp kendisini atmış ve penaltı yaptırmıştı. hele barca deplasmanında attığı gol ve sonrasında hayri hiçler'in çıkardığı tuhaf sesler benim için unutulmaz anılar.
 • 146
  benim için en unutulmaz golü manchester'a attığı gol değil ondan bir tur önce ön elemede cork city'e deplasmanda attığı goldür. o gol öyle bir kırılma noktası, öyle tarihsel bir goldür ki, o maç 0-0 giderken ve son dakikalar ölmek üzereyken, ve muhtemel yenecek bir golle ne manchester karşısına ne de şampiyonlar ligi denen atmosfere çıkamayacaktık.

  ekleme: metrelerce top sürüp, kaleciyle karşı karşıya ayak dışıyla öylesine temiz gol vuruşu yapan adam unutulur mu?
 • 148
  isviçre asıllı sol ayaklı topçu.

  o dönem modası, şampiyonlar ligi maçları öncesi trend türk pop şarkılarından takıma destek klipleri yayınlanırdı. ismini duydukça aklıma, emrah’tan “sevdim mi tam severim” şarkısı eşliğinde hazırlanmış ve barcelona’ya deplasmanda attığı güzel gol ile derlenmiş klip gelir.