• 14
  yıllandıkça oyunu güzelleşen efesli guard/forvet. yani milano'dan geldiği zaman yalan yok, efes yine "isimli çöpleri" topluyor demiştim ama adam kendisini aştı. şu an simon gibi gizli kahramanı olmayan cska, real gibi takımlar boşa çıksa havada kapar kendisini. bu kadar gösterişsiz ama takıma faydalı adamı her spor dalında kadronda istersin.
 • 15
  kendisinin takıma artıları ve eksileri var. ergin hoca bunu bilerek oynatıyor kendisini nedir bunlar;

  + çok ekstra işler yapıyor, hücumda.
  + kapalı savunmaya karşı yaratıcılığı bazen çok üst düzeye çıkıyor.
  + potaya penetresi var bu sayede karşı takıma hem faul aldırıyor hem de potalı atışları ile takımı rahatlatıyor.
  + takımın savunma gücünü bir tık sertleştiriyor oyunda, italya geçmişi savunma formasyonları konusunda kendisine iyi repertuar vermiş.
  + solak olmasının avantajını kullanabiliyor.

  - ağır bir oyuncu, efesi bazen yavaşlatabiliyor.
  - hücumda özellikle topu eline isteyen oyuncu profilinde bu efes'in takım oyununa uyan bir profil değil.
  - çok zaman harcıyor. bazen eline aldığı topu 5-6 saniye elinde tutup yanındakine verebiliyor. bu da efesin dengesiz panik hücum yapmasına sebebiyet veriyor.

  efes'in özellkle geçen ay oynadığı 2 fenerbahçe maçı ve sonrasında 1 sayı ile kaybettiği cska maçı sonrası hoca bu eksileri iyi analiz edip kendisini guard mevkisinde kullanmaktan vazgeçip forvet mevkisine geçirdi ve shane larkin ve micic olmadığı zaman bu göreve bourebois e verdi. bu sayede elinde top tutma süresi azaldı ve yavaşlığının dezavantajı ortadan kalktı. efeste daha hızlı hücum eder bi hal aldı.

  özellikle bugün kü 24 ocak 2020 real madrid anadolu efes maçında farkettiyseniz, shane larkin'in kenarda micic'in olmadığı bir maçta bile guard mevkisinde bourbois oynadı. müthiş oyuncu müthiş... seviyoruz seni krunoslav.