• 59
    sorun çözmez sorun yaratır. öncelikle sorunları tespit etmek geçmişte yapılan hataları yapmamak gerekir. yaşlı, koşmayan, mücadele etmeyen paralı-lejyoner 7-8 oyuncu kadrosu her platformda kaybetmeye mahkümdur. hoca evet belki son hafta bu hatalı yapıya evet demiş olabilir veya bireysel performans zafiyetlerden birinci derecede sorumlu olabilir ancak hoca da bir insandır asgari bir sezon hata yapma hakkı bulunmaktadır. gerçek sorununuz hocalar değildir. gerçek sorunumuz mevcut planlama yapamayan hocalardan bağımsız işleyen kurumsal sportif bir üniversite bir akademi gibi işeyen bir yapımızın olmamasıdır. bu bağımsız yapı toplama, yaşlı, pahalı lejyoner yapıyı onay vermemeli veya veto etmeli. başkan veto edilen oyuncular için görüşme bile yapamamalıdır. aksi halde her sezonun çift hoca ile geçirildiği gerileme dönemlerine dönmüş oluruz.
  • 60
    sorunları çözmeyen ve ısrarla tekrar etmeye devam eden teknik direktörler için çözümdür. çünkü daha kötüsü zaten olmayacaktır.

    2019-2020 sezonu özelinde tek bir defa fatih terim'in istifa etmesini istemedim, dile de getirmedim. defalarca eleştirmeme rağmen. ama en azılı fatih terim savunucularının bile anlaması gereken bir şey var. fatih terim şu an takım kontrolünü kaybetmiş durumda. futbolcular disiplinsizlikten hata üstüne hata yapıyor. takımda zerre organizasyon yok. takımda zerre ruh yok. istek yok, mücadele yok. bunu kim düzeltecek?