• 70
  galatasaray yönetiminde eğer böyle şüphelenilen biri varsa bulması çok kolay. şüphelendikleri 3-5 kişinin kulağına yalan bir haber kaçırın ama bu haberler farklı farklı olsun ki kimin olduğu net çıkar. bunu tabi ki karşı tarafa belli etmeden yapmalısınız.

  kulüpte var mıdır yok mudur bilmiyorum. hislerime bakarak bence yönetimde olmayabilir. bence bunların çıkmasının nedeni camia içinde arda gelsin/gelmesin kavgası var. gelmesin isteyen bir grup bazı haberler verip hocayı ve camiayı baskı altına almaya çalışıyor gibiler.

  süleyman rodop çünkü daha önce gündemde arda transferinin olmayacağını söyledi. yani bu bilgiyi ardayı istemeyen bir yönetim kurulu vermiş olabilir. amaç fatih terim'i bu konuda baskı altına almak ve transferden vazgeçirmek. fatih terim'e karşı böyle oyunlara kalkışan varsa onlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. fatih terim'e karşı kazanmaları zor.
 • 71
  23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı sonrası açıklamalarından anladım ki fatih terim köstebek ne bilmiyor. çünkü hiyerarşi tanımıyor.

  transfer konusunda neler oluyor, kampta neler yaşandı... bu gibi meseleleri basına tercüman, futbolcu, sağlık personeli falan sızdırıyorsa ortada bir köstebek vardır.

  sızdıran yönetimin gizlilik kararına rağmen teknik direktörse ortada yine köstebek vardır.

  ancak basın haberi yönetimden alıyorsa ortada bir köstebek yoktur, sadece basın bilgilendirilmiştir. tüm yetki yönetimindir ve yönetimin iradesi basını bilgilendirmekse fatih terim dahil herkes o yetkiye saygı duymaya mecburdur.

  arda turan meselesi taraftarı gerdi. fatih terim farkında değil ama her kötü şartta arkasında duracak ciddi bir kitleyi aleyhine döndürdü. belki klübü zor durumda bırakacak siyasi ricalara sebep oldu. neticede yönetim konuyu kamuoyu nezdinde kapamaya karar verdi ve basını bu transfer gerçekleşmeyecek diye bilgilendirdi. üzerine ısmarlama sorularla anlamsız laf sokmalar niye?

  arkadaş bu neyin hırsı, neyin egosu. sus ve sezonu kurtarmaya bak. saçmalama. camianın sinirlerini hoplatma. yönetime saygısızlık yapma. haddini bil. yönetim basını bilgilendirdiyse buna kızmak senin işin değil. hele hele köstebeklikle itham taşkınlık.

  hep bi herkesten, herşeyden büyük olma çabası. bıktırdın. gerçekten bıktırdın. yordun, enerjimizi tükettin.
 • 72
  (bkz: 23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı)*

  yahu zannedersin fatih hocanın transfer listesi basına sızdırıldı ya da soyunma odası konuşmaları falan deşifre oldu.

  kardeşim arda turan gündemimizde yok denilmiş, buna rağmen sana saygı duydukları için ekstra toplantı yapılmış ve arda transferi istenilmiyor diye bizzat sana deklare edilmiş.

  bundan sonrası medyaya bilgi vermek.
  ee onun için de senden * mi izin alacaklar yahu, hocam sen teknik ekiptesin unuttun galiba, kendini yönetici falan mı sanıyorsun, niye sana danışsınlar.

  te allam ya.
 • 73
  hocanın açıklamasını evirip çevirip sunarak varlığı geçiştirilmeye çalışılan "şey".

  adam diyor ki, bu konuyu birlikte yönetelim, konuşalım diye uzlaştık, ben eve varmadan haberlere düşmüş.

  madem beni toplantıya çağırdın, konuştun, uzlaştın, neden uzlaştığımız şeyi yapmıyorsun diye soruyor.

  ve bunun ilk defa olmadığının da hepimiz farkındayız. bir teknik direktörün oyuncusunun giyeceği forma numarasını basından öğrenmesi gibi durumlar yaşadık hatırlarsanız.

  (bkz: henry onyekuru)

  hayır şuraya gelip basındaki ilişkileri sebebiyle bilgi sızdıran insanları savunuyorsunuz. basın bilgilendirilmiş dediğiniz şey süleyman rodop'a haber uçurulmuş, basın toplantısı yok, kulübün resmi herhangi bir kaynağı üzerinden resmi bir bilgilendirme yok. bunun adı basını bilgilendirme değil, basına bilgi sızdırma.

  bugün bunu sızdıran adamın, yarın gidip yönetimde mesela içerde kalması gereken mali bir konuyu, idari bir tartışmayı, teknik bir detayı falan sızdırmayacağını mı söylüyorsunuz?

  gerçekten anlamıyorum. tamam birini koruyup ötekini eleştirme kafasındasınız onu anlıyorum da, bu kadar bariz bir bilgi sızdırma olayını dahi savunabilecek duruma gelmenizi anlayamıyorum.
 • 74
  burada hiyerarşiden bahsediliyor. fatih terim’i tam olarak dinlemediniz sanırsam.

  --- alıntı ---

  “bu bir fikir ayrılığı mıdır, evet öyledir. toplantıdan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesi gerektiğini söyledim. ama ben toplantıdan ayrılır ayrılmaz bir kaç gazeteciye bu konuda bilgi verilmiş.”

  (bkz: 23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı)

  --- alıntı ---

  toplantı bitiminde fatih terim açıkça bunun servis edilmemesini istemiş ve yönetim de sesini çıkartmamış. buna rağmen dönüp hocanın arkasından haber edilmiş.

  böyle hiyerarşi olmaz arkadaşlar. cengiz ve yönetiminin, terim’in yüzüne karşı demedi gerekirdi, hoca biz bu haberi açıklıyoruz diye. sen toplantıda “tamam hoca” de arkasından servis et. yok öyle dünya!
 • 77
  yönetmenliğini martin scorsese'nin yaptığı, 2006 yılı yapımı amerikan filmi. polis, mafya mücadelesi ve içlerinde yer alan iki muhbirin yaşadığı dramı konu alan filmin başlıca rollerini; leonardo dicaprio, jack nicholson, matt damon, alec baldwin, mark wahlberg, vera farmiga paylaşmaktadatır.

  bu filmin fatih terim'in dünyasındaki versiyonunda ise bu muhbirler onyekuru'nun forma numarasını ve arda'nın veto haberini sızdırmışlardır. forma numarası saçma bir taraftar twitter hesabından paylaşılmıştı. baskıcının yeğeni bile olabilir durum çok ciddi. hoca da haklı taktik, antrenman metodu falan olsa onlar da sızacak diye endişeleniyor. mesela sırf bu yüzden hoca takıma ne sistem çalıştırıyor, ne de hocanın bir oyun, oyuncu değiştirme planı var. çünkü her an bunlar sızabilir. o yüzden 80.dkya kadar selçuk'tan başka giren çıkan yok. onu da ben sızdırdım artık deşifre oldu. geçen dikkatimi çekti twitterdan şehitler için açıklama yapılmıştı kulübümüz resmi hesabı tarafından. yani akıl alır gibi hocanın da baş sağlığı dileyeceği barizken kim sızdırıyor bu metinleri. nasıl hocaya sormadan tek kelime sızar. bu kulüpte hocaya sormadan konsolide net dönem karı açıklanıyor ya. bu ne işbilmezlik.

  hocanın arda gibi bir kolpayı takıma sokmak adına yönetimi ateşe vermek için bahane ettiği bilgi sızdırılması durumunda baş rolü oynayan aktör. sızan bilgi de bilgi ha. geçiniz...
 • 78
  yönetmenliğini martin scorsese'nin yaptığı, 2006 yılı yapımı amerikan filmi. polis, mafya mücadelesi ve içlerinde yer alan iki muhbirin yaşadığı dramı konu alan filmin başlıca rollerini; leonardo dicaprio, jack nicholson, matt damon, alec baldwin, mark wahlberg, vera farmiga paylaşmaktadatır.

  bu filmin fatih terim versiyonu vizyona gireli yaklaşık iki sene oluyor. hatta daha evvelinde sahneler çekilmeye başlanmıştı da bazı basın mensuplarına galatasaray futbol takımı kadroları önceden sızdırılıyordu hatırlarsınız. sonra bu durumla alakası olmaksızın yönetmen koltuğunda oturan tudor kovulup fatih terim getirilmişti de, takım içinden sızmalar bitmişti, masör müydü neydi bir adam da kovulmuştu bu bitme sırasında.

  aynı zamanda fatih terim kanadında transfer dönemi rezillikleri falan yer aldı bu filmin senaryosunda. hani yönetmenin aktörleri içerisinde önemli yer alan forvet mevkisinin transferi 1 ay sürdü, sonra önemli aktör olabilecek birileriyle çay içti yapımcılar falan. sonra ne bileyim, bir fotoğraf servis edildi ki 2 ay gündemi sarstı. başkanın yeğeni değil de basın sözcüsünün oğluymuş servis eden diyolla, bilemem.

  bu muhbirler oyuncunun forma numarasını sızdırınca da yönetmen bi patlamıştı aslında, duymak isteyen kulaklara. 2 senedir söylüyorum, yapmayın artık diye. e bu arda olayında da artık gerildi haliyle.

  tabi normal, aktörlerle ilgili tüm bilgileri resmi kaynak olmadan basına sızdıran yapımcılarınız var ama yönetmen oturup sussun istemek. ne diyelim, iyi seyirler.
 • 80
  güzel bir martin scorsese filmi.

  23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı maç sonu basın toplantısında adamın biri toplantının ilk sorusunu sormak üzere eline mikrofonu aldı ve "hocam 22'de 8 ile tek başına galatasaray'ın toplam şampiyonluk sayısının neredeyse %50'sine sahipsin. geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak benim oyum belli demiştiniz. pazartesi günü taraftar da oyunu belli etti, onu da eklersek %66 ediyor ve geriye bir tek yönetim kalıyor. arda'da son durum nedir" dedi ve genelde fatih terim'in öyle ya da böyle görevi bırakmasıyla sonuçlanan ego savaşlarının fitili bir kere daha ateşlendi. sonrasında da fatih terim'in yönetimle yaptığı arda turan toplantısının basına sızdırıldığı iddiasını duyduk hocadan.

  arkadaş sen bu arda'yı istediğini defalarca beyan ettin. yönetim de arda ile ilgili bir tasarrufu olmadığını, arda transferininin gündemlerinde olmadığını defalarca açıkladı. hal böyleyken, iki taraf da kartlarını açık oynuyorken, kamuoyu iki tarafın da ne düşündüğünü başından beri çok iyi biliyorken, bu neyin bilgi sızdırması, neyin köstebeği oluyor fatih hoca. toplantıda bir kere daha reddedilmek mi canını sıktı.

  ayrıca bu transferin arda dışında kime ne faydası var? bu ısrar, bütün bu lobi çalışması niye? hani geçmişe değil geleceğe yatırım yapacaktın? hani durarak değil deplase olarak oynayan oyuncular istiyordun? arda gibi oyunu yavaşlatarak, topu saklayarak oynayan bir adamın bu takımda işi ne öyleyse? babel'i niye gönderdin o zaman.

  bu yol yol değil fatih hoca, arda üzerinden yürüttüğün ego savaşı takıma zarar veriyor. bu kulübün arda'yı ihya etmekten daha önemli sorunları var.
 • 81
  --- alıntı ---
  “bu bir fikir ayrılığı mıdır, evet öyledir. toplantıdan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesi gerektiğini söyledim. ama ben toplantıdan ayrılır ayrılmaz bir kaç gazeteciye bu konuda bilgi verilmiş.”

  (bkz: 23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı)
  --- alıntı ---

  şu cümlelerdeki satır aralarını iyi okumak lazım. bu konu hiyerarşi ile basite indirgenecek bir konu değil. 3-4 kişinin özel toplantısında konuşulan ve hocanın söylediğine göre henüz o toplantıda karara bağlanmamış bir konu, daha hoca odadan çıkar çıkmaz basına servis ediliyorsa, bu ihanettir. hocanın arkasından iş çevirmektir. hocaya emr-i vaki yapmaktır.

  arda'nın gelmesini ben de istemiyorum. ama başkan da olsan, hele de fatih terim gibi bir efsanenin basarilariyla o koltukta oturmaya devam ediyorsan, hocanin arkasından iş cevirmeyeceksin arkadaş.

  hele hele; ozan satılmasin dediği halde satmışsın, yerine adam bulmadan gomis'i satmayın demiş satmışsın. iki tane forvet alıcaz demiş, eline yüzüne bulaştırmışsın. sezon sonu satarım diye hayal kurup, hocanin satmayin dedigi ozan'dan gelen butun parayi diagne'ye vermissin. tüm bunlara rağmen hoca yine de kendince sessiz kalıp, o bahsettiginiz hiyerarşiye saygı duymuş.

  tüm bunlar yetmemiş, yönetimin bunca hatasına rağmen 2 kere sampiyon olmuş, 1 türkiye 1 de süper kupa almış. siz hala "ama yönetim mali açıdan çok başarili" diyorsunuz.

  o kadar şampiyonluk, kupa, şampiyonlar ligi gelirleri olmasaydı, nasıl mali açıdan başarılı olacaktı diye düşünen yok. çok komik!

  ha son olarak, burada, kaybedilen maçlardan sonra saha içiyle ilgili fatih terim eleştirisinde dozu biraz fazla kaçırdı diye milleti pilot eden moderatörlerin, fatih hocaya "hadsiz" demesi de ziyadesiyle ironik olmuş.

  edit: imla
 • 82
  ne köstebekmiş be kardeşim, dedirtendir. köstebek olsa ne olacak, olmasa ne olacak? arda konusunu sağır sultan biliyor. gazetciler bilse ne olacak? hayır en fazla ne olabilir? sanki tranfer edeceğimiz adamı rakipler öğrenip araya girecekler? arkadaş arda'yı kim ne yapsın ya? sayın hocam bakın bazı arkadaşlar bunu yiyebilirler ama ben yemem.

  1- ortada hiçbir şey yokken yönetime gider yapmanız,
  2- takıma arda gibi bir oyuncunun, mevkisel açıdan ihtiyacı olmadığı halde bu gereksiz ısrarcılığınız,
  3- bu köstebek muhabbetleri ki arda isminin köstebeklikle öğrenilip, öğrenilmemesi ne kadar mühim bir konu olabilir ki?

  bunları daha arttırabiliriz. ama bir gerçek var. bunların hepsi işin bahanesi. hocam takımı istediğin düzeye getirememek ve kadro yetersizliği buna neden olabilir ama hocam böyle suni ve kısır tartışmalarla takımın durumunun göz ardı olacağını sanmayın. takım hala top oynamıyor. ocak ayı dediniz çokta değişim yok ama bakıcaz.
 • 83
  tek derdimiz buymuş öğrenmiş oldum : )
  diyelim ki köstebek var. bu ne yapmanıza engel oldu ben tam olarak onu anlamadım.
  her işimiz 10 numara, sahada rakipleri eziyoruz, 10 puan farkla öndeyiz ve köstebek dediğimiz şahıs veya şahıslar motivasyonumuzu düşürüp %90 olan performansımızı %99 yapmamızı mı engelliyor ?
  yahu işinize gücünüze bakın. kimse yemiyor bunları.

  şu aşamada ne işe yaradığını ben yazayım;
  yönetimden olur almadan bir oyuncuya yeşil ışık yakan sonra yönetim ve taraftar o transferi istemeyince alakasız yerlerde alakasız bahaneler arayan fatih terim bahanesidir.