• 761
  --- alıntı ---

  sofiane feghouli - 3'850'000 eur
  fernando muslera - 3'575'000 eur
  younes belhanda - 3'350'000 eur
  fernando reges - 3'300'000 eur
  kostas mitroğlu - 2'600'000 eur
  mbaye diagne - 2'350'000 eur
  mariano filho - 2'300'000 eur
  yuto nagatomo - 2'000'000 eur
  ryan donk - 1'895'000 eur
  emre akbaba - 1'750'000 eur
  martin linnes - 1'400'000 eur
  ahmet çalık - 900'000 eur
  ömer bayram - 400'000 eur

  --- alıntı ---

  takım içi ücretlere baktığımızda hiç de azınmayacak seviyede ücret alan yedek golcümüz. bu parayı haketmiyor , çöp oyuncu demiyorum lakin bu parayı alan adama şans vermemek havaya 2,6 milyon euro para savurmak demek. sakatlık vs. türü baheneleri bir kenarıya bırakalım. sırf diagne'yi parlatmak adına bu adama arkamızı döndük. madem bu paraları verip yedekte bekletiyoruz, en azından bu paraları gelecek vadeden scout forvet transferlerine harcasak da önümüzü görsek.

  bu adamın seneye kiralık sözleşmesi bitecek. bu şekilde kenarda beklesin , dakika 85'de oyuna girsin kafa yapısıyla devam edilirse kulup 4 milyon euro zarara girecek. yazık.
 • 762
  diagne'den çok daha iyi forvettir kendisi ama bizim olmayan, dolayısıyla para da kazanamayacağımız bir oyuncu yerine, oynatarak parlatacağımız diagne'nin tercih edilmesini yadırgamıyorum.

  aldığı yıllık ücret de bu şartlarda fazladır. diagne ile birbirlerini tamamlayabilecek oyuncular da değil maalesef.

  ama yine de ligin ikinci yarısında oynadığımız konyaspor maçında, oyuna girdikten sonra topu alıp vermesi,adam geçmesi, alan açmaya çalışması her şeyiyle kalitesini belli etmişti.
 • 763
  sürekli diagne'den iyi olduğu ve kiralık olduğu için oynatılmadığı yazılan oyuncu.

  birincisi, fatih terim, kiraladığı oyuncuyu bizim değil diye oynatmamazlık yapmaz. zaten yapacak olsa, kiralamazdı. onyekuru'yu niye oynattı o zaman? onun yerine bizim olan yunus'u oynatabilirdi.

  ikincisi, diagne'den iyi olduğunu nasıl anladık? tamam diagne gerçekten kötü bir sezon geçirdi ama mitroğlu'da oynadığı maçlarda çok etkisiz ve hareketsizdi. bir hücum oyuncusunun hareketsiz olması demek, defans oyuncularının rahat kümelenmesi ve alanı rahat kapatabilmeleri demek. mitroğlu'da nerdeyse hiç hareket etmediği için aradığımız türde bir oyuncu değil. diagne kötü olmasına rağmen, mitroğlu'dan kötü değildi 2018-2019 sezonununda.

  mitroğlu, marsilya gibi iki sezondur golcü sıkıntısı yaşayan bir kulüpten bedava gönderilmiş bir oyuncu. üstelik ciddi miktarda bonservis vermiş olmalarına rağmen. oynatılmama sebebi, hareketsiz ve alan açmaya çalışmayan, her topu ayağına isteyen bir oyuncu olması. bu özellikleri bilinirken ve diagne alınmışken niye takıma katıldı anlamak güç.
 • 764
  kendisi ile onyekuru'nun kiralanmasını kıyaslamak elma ile armutu karıştırmaktır. diagne için bir yatırım yapılmış, ortaya 10 milyon(hatta 13) para konulmuş. bu adamın piyasası düşmemesi için formsuzken bile oynatıp kazanmaya çalışmak bu anlamda normaldir. henry yerine oynayabilecek tek kişi ise yunus'tu. o da henüz ortaya yeterli performansı koyamamış, herhangi bir yatırım yapılmadığı için piyasasının düşmesi gibi bir durum da olmamıştır. 18/19 sezonunda yunus yerine henry'i oynatmak oldukça pragmatist bir davranıştır. günü kurtarmıştır. ben olsam ben de aynısını yapardım. hazır olan oynar. kostas vs diagne konusunda ise, devre arasında 13 milyon verdiğin adamı oynatmak zorundasın. galatasaray 13 milyon verdiği oyuncuyu yedek bekletecek lükse sahip değil. muhtemelen gelecek olan ilk iyi teklife de satılacaktır. sonra sıra kostas'a gelecek ve formayı kapacaktır.

  diagne ile uzun vadeli düşünülse yedek olacağı belli olan kostas'a bu kadar maaş bağlanmazdı. yönetimin ve teknik heyetin niyeti çok açık bence. planların yolunda ilerlemesi için de diagne'nin kesinlikle ayrılması gerekiyor. umarım beklediğimiz gibi bir teklif gelir. yoksa yedek bekleyen, hatta yabancı kuralından dolayı tribüne çıkan bir oyuncu için 2.6 milyon euro maaş vermek saçmalıktan da öte. böyle bir şeyi zaten ne terim yapar ne de cengiz yönetimi. kostas, ilk 11 oyuncusu maaşı alıyor. bunun sebebi de önümüzdeki sezon 11'de düşünülmesinden dolayıdır. aksi durumda büyük bir transfer hatası yapmış oluruz zaten.
 • 765
  hatayı en baştan yaptık. hem diagne'nin hem de mitroğlu'nun alınması gereksizdi. yedek forvet olarak sinan ve eren yeterliydi. as forvet olarak ya diagne ya da mitroğlu alınmalıydı, ikisi birden alınmamalıydı. maddi zorluklar yaşadığımız bir dönemde tek forvet oynayan bir takımda dört forvet oyuncusu bulunmasını nedense kimse yadırgamadı. neyse bunlar şampiyon olmamızın yanında küçük meseleler.
 • 767
  maasi fazla,maliyeti normal olan yunanlidir efendim.

  kiralama ucreti yok, bonservisi yok.

  fiziksel sikintilarla geldi. oynamiyodu, sakatlandi vs.soyle bakmak lazim, gecen sezondan beri teneke baglanmasi istenen feghouli su an takimda vazgecilmeyecek oyuncu. fiziksel toparladi, lige yetti performansi. kendisinden de sakatlik olmadigi surece , gelecek sene katki aliriz.

  forvet hattimizin genel formsuzlugu yuzunden forveti ciftleyince oyun olarak napacamizi bilemedigimiz cok deplasman oldu bu sene.

  bartagli beyin ozel ilgisiyle seneye umutluyum kendisinden.