• 110
  oynayacağımız maçlarda önde değilsek, gol arıyorsak gereksiz süre geçmemesi adına, köşe vuruşunu anında auta yollamanın bugünkü şartlarda bizim adımıza korneri en doğru kullanma yöntemi olduğunu düşünüyorum.

  son 2 sezonda kornerden bulduğumuz tek gol donk'un fenerbahçe'ye attığı gol. 2020-2021 sezonu başında rakiplerimiz 3 maçta kornerden 3 gol bulurken, her takımın iyi kötü bir organizasyonu varken, bir şekilde tehdit oluşturuyorken biz bir maçta 20 korner kullansak dahi zerre kadar etkili olamıyoruz. biz zaten atamayacağımızdan artık eminiz de işin kötüsü rakiplerin de kafası rahat.

  takımda luyindama, donk, diagne gibi 1.90 üzeri, marcao, babel gibi 1.85 üzeri hava toplarına hakim oyuncular olmasına rağmen 50 maçta 1 golümüz var. düşünün geçtiğimiz sezon* alanyaspor bazı maçlarda kornerden 2 gol birden atıyordu. yani güzel bir organizasyon yaptığınızda kornerden gol bulmak, maç koparmak gayet kolay. ama gel gelelim "başı kesik tavuk" ve "saldım çayıra" oyun planlarında takımında 2 tane ibrahimovic, 3 tane ramos olsa da olmuyor.

  velhasıl korner organizasyonu çalışmayacaksak topu hemen auta atalım, ne zaman kaybı olur, ne boş yere stoperler gelip gitmek zorunda kalır, ne de kontraya falan yakalanmayız mis. win win.
 • 111
  genelde üstün bir taktik sonucu paslaşarak kullandığımız ve bu paslaşma sonucu kalecimize kadar döndüğümüz, modern futbolun en büyük silahlarından olan bir duran top biçimi. modern futbol tabirine dikkatinizi çekerim, galatasaraylık bir durum yok yani. ön direğe bel hizasında top göndermeye devam edebiliriz, sonuçta son beş yıldır bu şekilde gol atılamayacağını anlayamayan bir hocamız var.