• 1
  evet böyle bir dernek varmış. şimdi bu derneğin başkanı şöyle bir şey diyor:

  "fenerbahçe’nin tarihinin en kötü durumunda olması herkesten önce bizleri üzmektedir. bu yüzden galatasaray derneklerine çağrıda bulunuyor, fenerbahçe’nin kampanyasına 1905’er tl katkıda bulunmalarını istiyorum. konya galatasaray taraftarlar derneği olarak aynı miktarda bir yardımda bulunacağız. şimdiden kampanyanın hayırlı olmasını diliyor ve fenerbahçe’nin eski günlerine dönerek arzulu takibini sürdürmesini temenni ediyorum."

  utandım, gerçekten çok utandım. sırf ali koç'a şirin gözükmek; parasından belki de bize de koklatır demek kadar iğrenç bir şey yoktur. neymiş efendim fenersiz lig olmazmış. ulan bu takımın başkanından tut taraftarına kadar herkes uefa'yı mail yağmuruna tutmuştu bizi avrupa'ya almamaları için. aynı takım şikeden hükümlü. ve yine aynı takım her türlü dolambaçlığı yaparak bizi yıkma peşinde... lakin bunu gel de ne idiği belirsiz bir derneğe anlat.

  allah'ım yarabbim deliriyorum ya. git o parayla forma al veya ne bileyim lösev'e, kimsesiz çocuklar derneği'ne falan ver. fakirlere yardım edip sevindir. hiç olmadı kendine sakla be kardeşim... ama yok fazla para göz çıkarmaz mantığıyla yapmadıkları kalmıyor.

  hiç sanmıyorum ama umarım trollük yapıyorlardır. yoksa gerçekten durum fena.
 • 3
  --- alıntı ---

  “fenerbahçe’nin tarihinin en kötü durumunda olması herkesten önce bizleri üzmektedir. bu yüzden galatasaray derneklerine çağrıda bulunuyor, fenerbahçe’nin kampanyasına 1905’er tl katkıda bulunmalarını istiyorum. konya galatasaray taraftarlar derneği olarak aynı miktarda bir yardımda bulunacağız. şimdiden kampanyanın hayırlı olmasını diliyor ve fenerbahçe’nin eski günlerine dönerek arzulu takibini sürdürmesini temenni ediyorum."

  --- alıntı ---

  bu derneğin başkanı bu ifadeleri kullanmışsa dedikleri kendini bağlar. diğer galatasaray taraftarları kendisine en fazla güler geçer.

  onlar olmazsa biz olmayız geyikleri geçmişte kaldı. çoktan tarihe gömüldü o masallar. onlar bir kaç lig aşağı düşseler, kebabımı yer o ligdeki maçlarını arkama yaslanır izlerim.

  58. madde değişmezse türk futbolu batar diyenler düşünsün fenerbahçe’sini. bizden ekmek çıkmaz. yallah başka kapıya.
 • 8
  birilerine, hele halis muhlis galatasaray düşmanı (bakın rakibi demiyorum) olan birilerine, hele ki futbol denen s.kko bir oyunda eski, bir başka halis muhlis galatasaray düşmanı olan eski yönetimlerinin yediği haltları temizlemek için diğer galatasaray derneklerini de "1905 tl" para yardımı yapmaya davet eden zihniyet önce kendi kulübünün lale devri yaşamadığını bilecek (yardım edecekse önce kendi kulübüne edecek, ettim diyorsa da imkanı varsa daha da çok edecek), sonra da ucuz populizm ve kahramanlık uğruna böyle abesle iştigal işlerle uğraşmayacak...
 • 9
  fenerbahçe'yi romantik bir bakışla ebedi dost gören vs varsa onları bu hayatta daha çok üzerler. son yıllarda suyun karşı tarafının bize olan düşmanlığına rağmen böyle yardımlar oluyorsa bunda şahsi menfaat beklerim. bu yardım işinin koç zenginliğinden bana da pay düşer mi mantığıyla yapıldığını düşünüyorum.