• 25
  twitter'a yazarları sınırlı mesaisi ile afişe etmeden önce yazarların eski entrylerini de okumasını önerdiğim yazar. yoksa böyle komik duruma düser w etkileşim için.

  kendisine amme hizmeti : https://rerererarara.net/...8274?yazar=japonkale

  edit: bir de mentionlarda hocaya laf ederler falan demiş. ulam hocayı sürekli savunduğum için her gün küfür yiyoruz swh
 • 26
  twitterdaki şu paylaşımı beni de üzen yazar:
  https://twitter.com/.../1277709086709157895

  galatasaray sözlükte benim de fikir ayrılığına düştüğüm, hatta entrylerini okuduğumda “iyi saçmalamış yine” diye düşündüğüm yazarlar mevcut. ama bir gsuser olarak hiçbir zaman gidip de sözlükten ekran görüntüsü alıp twitter’da paylaşmadım, paylaşmam. ben kullanmayı tercih etmiyorum ama kendisi engelle butonu ile entrylerini okumak istemediği yazarları engelleyebilir.

  ayrıca galatasaray sözlük’ün amacı farklı görüşlere sahip galatasaray taraftarlarını bir çatı altında toplayıp o görüşleri birbirleriyle saygı çerçevesinde paylaşmalarını sağlamak değildir de nedir?
 • 27
  yaptığı büyük ayıptır.

  kendisinin de yazar olduğu bir platformdaki entry'leri alıp sosyal medyada afişe etmesi, yazarları hedef göstermesi herşeyden önce o yazarlara ayıp, sonra da sözlüğe.

  varsa aksi bir fikrin buyur başlıkta paylaş. hayır, taylan başlığına baktım entry'si de yok.

  bir fikir sana yanlış, mantıksız geliyor diye tüm kamuoyu öyle mi kabul etmeli?

  veya sosyal medyada takipçisi fazla olanınkini mi doğru kabul edeceğiz?

  umarım hatasının farkına varıp arkadaşların gönlünü alır.
 • 28
  kendisinin tivitinden ziyade alttaki şu yorum gece gece düşündürmüştür: https://twitter.com/...710593328381959?s=20

  nasıl yani?

  hayatımda ilginç eleştiriler duydum. farklı, saçma, anlamsız veya yersiz eleştiriler. en ilginçler listesinde yerini aldı bu da. adam herkesin farklı bir şey istemesinden ve her kafadan farklı ses çıkmasından şikayetçi oluyor. oğlum sözlük lan burası. buranın amacı bu zaten: herkesin fikrini belirtmesi. biz buraya girerken binlerce yazar aynı fikri savunacağız ve yalnızca bir şey isteyeceğiz diye bir şey imzalamadık. yazdıklarımızın birbiri ile bir bağlantısı da yok, olmak zorunda da değil. sözlüğün istediği tek şey saygı sınırları içerisinde görüşünü belirtmek.

  gerçekten okuduğum şeye bir süre anlam veremedim. yanlış mı anlıyorum yoksa ciddi ciddi sözlüğü ''her kafadan farklı ses çıktığı için'' mi eleştiriyor diye düşündüm. bir de tımarhane falan demiş. ayrıca ''ben bile'' ne demek lan?* profil fotoğrafına hocayı koyunca kendisini fatih terim sanmaya başlamış sanırım.

  şaka gibi ya. neresinden tutsan elinde kalıyor. 2 cümlede bu kadar saçmalamak kolay iş değil.
 • 30
  https://twitter.com/.../1277709086709157895

  (bkz: yazar isimlerine bakmadan genelleme yapmak)

  twit itibariyle kendi çalıp kendi oynamış. taraflardan birini tayin etme inisiyatifi bizde olduktan sonra bunu istisnasız her entry’e uyarlamak mümkün. “tek vücut” olmayan bir platformda hayali tutarsızlıklar tespit etmek kime ne kazandırıyor anlayamıyorum. kaldı ki insanlar fikir bile değiştirebilirler, bu çok normal bir şey ama bunun dahi izi sürülmeden mutlak bir genelleme yapılır.
 • 31
  https://twitter.com/.../1277709086709157895

  "taylan'a -veya gençlere- forma verilsin" diyenlerle taylan'ı -veya gençleri- eleştirenler aynı kişilerse tutarsızlık tespitinde haklı (taylan genç de sayılmaz ya neyse). zira gs sözlük tek bir ortak akıl tarafından yönetilmiyor. ülke olarak buna alışmış olabiliriz ama burada çok farklı görüşler var. ben gençlere daha çok süre verilmesini düşünüyorum ama burada altyapıdan çocuklar oynasın daha iyi geyiği başlığı altında bu fikri romantik ve çocukça bulan pek çok entry var. ben forma sürekliliği sağlayamamış genç veya yaşlı hiçbir oyuncunun bu kadar ağır eleştirilmemesini savunuyorum (koçum kosecki de aynı şeyi savunuyor). "burası galatasaray, burada başarısızlığa tahammül yok. biz geliştirici kulüp değiliz." diyen pek çok kişi olduğunun da farkındayım. bu sadece gs sözlük'te olan bir şey de değil, zira taraftarlarımız arasında ali sami yen, metin oktay, hagi'nin futbolculuğu gibi üç beş konu dışında fatih terim de dahil fikir birliğine varılmış bir konu yok.

  once galatasaray da değinmiş, sözlük'te "her kafadan bir ses çıkması"nı saçma bulanlar varmış, bir başka kişi "şimdi her insan yanılabilir fikirlerinde lakin bu kadar beyaz ve siyah kadar ayrı fikirde bulunulması cidden hoş değil. günümüz düşüncelerin dışa vurumu gibi oldu gs sözlük eskiden" gibi bir yorum yapmış. neden bahsedildiği tam anlaşılmamakla birlikte, birbirinden çok farklı fikirler bir platformda nasıl yer alıyor gibi bir eleştiri getiriyor sanırım. ya da tutarsız insanlardan bahsediyor (ilk taşı en tutarlı olanınız atsın). bana kalırsa gs sözlük'ü güzel yapan şey bu. mesela galatasaray teknik direktörlüğü için adı geçen okan buruk hakkında birbirine taban tabana zıt görüşler var ve bu görüşler sayesinde biz taraftarlar konuyu hiç aklımıza gelmeyen yönleriyle görebiliyoruz. yani sözlük'e getirilen eleştiriler sözlük'ü güzel yapan şeyler aslında. aksi takdirde bir kanaat önderi belirleyelim ve hepimiz onun söylediklerini tekrar edelim (almanya'da denendi, pek güzel sonuçlar doğurmadı).

  koçum kosecki gs sözlük'ü değil, bir zihniyetini eleştirdiğini söylemiş, haklıdır da. fakat tweetine gelen mentionlar gösteriyor ki eleştiri gs sözlük'e yönelik gibi algılanmış ve pek çok kişi de sözlüğe yukarıda yazdığım sebepten, yani çok farklı fikirler bir arada bulunuyor diye yüklenmiş. ben de kosecki gibi "kolay adam yiyen" taraftardan haz etmiyorum, fakat "siz fikir belirtmeyin kardeşim" demiyorum. burada ve pek çok başka yerde denildi, deniliyor. ülkemizin siyasi ikliminin vahim bir neticesi de bu. farklı sesleri susturmayı denedikçe, işte biz o gün tükeneceğiz.
 • 33
  hayatımda gördüğüm en saçma twiti atmış olabilir. yani ifşalamaya çalıştığı yazarların önceki entrylerinde hocaya taylanı oynatmadığı için sitemlerini falan mı görmüş? her kişinin kendi fikrinden sorumlu olduğu bir platform olan bu sözlükte hocayı taylanı oynatmadığı için eleştirenlerle, taylanı eleştirenleri nasıl aynı kefeye koyuyor yada çoğunluk olan bir fikirden her sözlük yazarını sorumlu tutabiliyor anlamadım. kendisinin mantığına göre çoğunluk bir fikir beyan ediyor ve bu fikir sözlükteki herkesin fikri oluyor ona göre ve ileride kötü zamanda önceden de tersini söylemesine rağmen hala aynı fikri savunan birisi sözlüğün genel düşüncesine hitap etmediği için tutarsızlıkla eleştiriliyor. yani örneğin ben taylanı zaten beğenmiyordum ve hocayı oynatmadığı için eleştirmedim fakat başkaları eleştirdi ve bugün geldi taylan kötü oynadı ve ben yine eleştirdim ama bu sefer beni tutarsızlıkla suçluyor sanki ben önceden hocayı eleştirmişim gibi.