• 45
    çok komik program. yani aslında serdar ali çelikler'le mehmet ayan'ı tanımasak o derece olmayacak ama allah kahretsin ki tanıyoruz. buna rağmen adamlar "biz de entelektüeliz! bizi de görün!" diye öyle kasıyorlar, öyle caka satıyorlar ki ağzımla falan gülemiyorum. ne kadar yırtarsanız yırtın; biriniz serdar ali çelikler, ötekiniz de mehmet ayan'sınız yahu! son izlediğimde aralarında şöyle diyaloglar geçiyordu:

    serdar: arda fatih hoca'nın teklifine rücu ediyor*...
    mehmet: işte bu sosyal kontratın bozulmasıdır...

    ahahah... sanırsın ki murat belge'yle gündüz vassaf karşılıklı oturmuşlar hegel diyalektiğiyle marx diyalektiğini mukayese ediyorlar. böyle 19. yüzyıldan kalma kelimelere veya boğaziçi sosyoloji mezunu gibi konuşmaya ne gerek var babalar? alışmadık götte don durur mu? program çıkışı muhtemelen kelle paça gömmeye giden adamlarsınız siz. izleyici kitleniz de belli en nihayetinde. beyaz futbol veya telegol kalibresinde olmadığınızı kanıtlamak için neden doğan görünümlü şahinlere dönüşüyorsunuz? yani yanlış anlaşılmasın, ben de daha dün arkadaşlarla niğde gazozu eşliğinde eşli batak gömmüş adamım, bu satırları da sorbonne'daki kürsümden filan yazmıyorum ama bu ikili de samimi olsunlar, canımı yesinler.

    şimdi ben sizin bu hallerinizi tahlil ederken "işte bu türk insanının bundan yüz sene evvel ahmet mithat tarafından felatun bey ile rakım efendi'de felatun bey üzerinden karikatürize ettiği sakil batılılaşma çabasının bir izdüşümüdür ve bu programı izlerken tek hissettiğim şey fremdschaemen..." desem nasıl olur serdar? nasıl olur mehmet? *