resim
Min-jae Kim
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Stoper
Yaş:24
Boy:1.90
Uyruk:Güney Kore
 • 96
  hatay maçı* performansı iyiydi ama ölçü olamaz. fb oyunu geride kabul edip topu bıraktı ve geçiş hücumu kovaladı. bu oyun çok iyi sonuç verdi ve sezonun en yüksek gol beklentisini oluşturdular. gerçekten 6-7 olsa şaşırmazsın o kadar pozisyona girdiler. hatay savunması ve orta sahası rezalet seviyede. stoperleri rezalet orta sahada hep hücuma yönelik oyuncular vardı. ömer erdoğan'ın net bir yenilgisi var ortada. aynı oyunu geçen sene erol bulut oynadığında fener böyle oynamaz topu alır falan deniyordu. fb taraftarı vitor övmeye yer aradığı için medya rüzgara göre şekil alıp vitor övüyor. szalai ve kim beğendiğim 2 stoper ama 3lü savunmada defoları çok görünmüyor. fb-ts maçı çok merak ediyorum. kanat hücumunu iyi yapan takımları nasıl savunacak orası önemli. o maç ölçü olacaktır. bu sezon biz ve bjk şampiyonluktan erken kopar diye düşünüyorum. fb için büyük fırsat olacak geniş kadrosuyla birlikte. sonuç ne olur göreceğiz.
 • 97
  kim min-jae’nin hatay maçında elle oynadığı pozisyonun, penaltı olmadığını idfia edenler var. hatta yağız sabuncuoğlu bir de bunu ifab kuralına ve destek el gerekçesine dayandırıyor.

  kim’in yere düşerken iki eline dikkat edin. sağ eli yerde ve destek konumunda ama sol el destek konumunda mı? tabii ki hayır. destek konumunda olması için sol elin de tıpkı sağ el gibi yerde (sağ elin konumunda) olması gerekmez miydi?

  üstelik hemen tüm hakem yorumcuları pozisyona penaltı demişken hala ısrar etmek komik oluyor.
 • 98
  kendisinin yüksek bir performansla oynaması oldukça doğal olan futbolcu. vitor zaten oyuncuyu biliyor, oynadığı sisteme de tam oturacağını bildiğinden aldırdı kendisini. tam kendisine uygun bir rolde ve taktikte oynadığından oldukça yüksek verim alınıyor. çevik, atlet ve güçlü. tam da bu özelliklerine ihtiyaç duyulan bir 3'lü stoper hattında istenilen her şeyi verebiliyor.

  ben kendisinin 2'li stoper hattında çok defolarının çıkacağını düşünüyorum. 2'li stoperde 3'lüden farklı olarak oyun kurulumuna dahil olman daha geniş bir alana hakim olman beklenir. şu an oyun kurulumunu sol ve sağ stoper yapıyor fenerbahçe'de. kendisi aldığı veya kaptığı topu anında çıkarıyor ayağından ve en büyük odak noktası kaptırılan toplar, derine atılan ara pasları. büyük bir baskı ile gidiyor çünkü arkasında en az 2 stoper olacağını biliyor. örneğin bizde oynasa çoktan sövmüştük. hocanın luyindama'yı ısrarla oynatıp bütün defolarını ortaya çıkardığı gibi olurdu kaderi. kariyeri açısından kendisini bilen bir hocaya gitmesi çok doğru oldu.