resim
Min-jae Kim
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Stoper
Yaş:24
Boy:1.90
Uyruk:Güney Kore
 • 88
  26 eylül 2021 hatayspor fenerbahçe maçında yakından takip ettiğim bir diğer futbolcu idi. kendisini gerçekten çok beğendim. maç boyunca ağzı hiç durmadı. sürekli yanındakiler ve önündekileri organize etti durdu. duran toplarda neredeyse tek tek kimin nerede duracağını anlattı. lider bir stoper gibi oynadı.

  adı ilk kez bizimle geçmişti ama sanırım bizim oynamaya çalıştığımız sözde modern özde tuhaf futbola uygun olmadığı için tercih edilmedi ve suyun karşı tarafına gitti. şu an oynadığımız oyunda bizde bu performansı gösteremezdi ama fb veya bjk’nin oynadığı futbolda taş gibi bir stoper olarak izleyip duracağız.
 • 90
  26 eylül 2021 hatayspor fenerbahçe maçında el pozisyonuna "ulan bir futbolcu bu hatayı nasıl yapar" diye düşünerek kahkaha attım. o kadar yavaş kaldı ki pozisyona kararsızlıktan ne yapacağını şaşırıp elini hikayeden yere koyuyorum ayağına topu kornere attı.
  üstüne yüz ifadesinde şaşkın bir tavır vardı. hani kaçabildim mi acaba gibisine.
  fener'in bizim kadar sınandığını düşünmüyorum. ağır maçlar yaşayacaklar. ben açıkçası çok aceleci ve savruk buldum kendisini.
  29 ağustos 2021 altay fenerbahçe maçında da sol taraftan yapayalnız giden adamı tekme tokat düşürmüş olası gol pozisyonunu kesmiş ancak yeni milletvekili kontenjanından yararlanarak pozisyondan sıyrılmıştır.
 • 91
  fenerlilerin takımı "sevdiği için" 8-9 milyon euro olan serbest kalma maddesinin kullanmayı reddedip 20'den aşağı teklif gelirse kulüpten ayrılmayacağına inandığı stoper. adam zaten o fiyatlara serbest kalmak için gelmedi mi sana? niye senin alacağın fiyatı umursasın, ozan kabak gibi altyapından mı çıktı? bu fenerlilerin işlerine gelen her şeye koşulsuz inanması çok komik ya.
 • 92
  çoğu galatasaray taraftarı dahil, türkiye'de taraftarların szalai'den sonra şişirdiği başka bir oyuncu daha. bakın kesinlikle kötü futbolcu demiyorum, her iki oyuncuda kaliteli. ancak bu adamın yaptığının aynısını ve fazlasını marcao bize geldiğinden beri yapıyor. diğer oyuncumuz nelsson'a bir laf yerleştirildi "fiziği kötü" diye. bakıyorum maç sonu istatistiklere adamının ikili mücadeleleri, hava topları hep üst sıralarda. bunun dışında defans bölgesinden en az marcao kadar iyi toplar attığını da her maç defalarca görüyoruz. bizde öyle tuhaf bir kitle oluştu ki tek dertleri sabah akşam rakip futbolcuyu övüp, kendi futbolcusunu yerin dibine sokan bir kitle bu. gözlerimle görmesem "o kadar da değildir" diyecek bir pozisyondayken, taraftarlar tarafından nelsson'a her maç sonu istisnasız yazılan "kazık yedik, 7 milyonu kitlediler" gibi yazılar görünce gerçekten şaşırıyorum. kim iyi bir oyuncu olabilir dediğim gibi ancak elimizde en az kim kadar 2 iyi stoper varken değerlerini ancak 8 maç ceza falan aldıklarında anlıyoruz.
 • 93
  son günlerde tarafsız (?) türk spor basınından hakkında güzellemeler dinlediğimiz futbolcu. abarttıkça abartılıyor yine. hakem hatay maçında (bkz: 26 eylül 2021 hatayspor fenerbahçe maçı) bariz penaltıyı verse muhtemelen takımına puan kaybı yaptıracaktı. ha bu kötü futbolcu demek değil ama o kadar övülüyor ki tarafsız gözle izleyenleri bile kendisini sorgular duruma getiriyor bu övmeler. sanki biz başka maçlar izliyoruz. aynısını szalai için de yapıyorlar geçen sezondan beri. kıyaslama yapmayı hiç sevmem ama benim futbol görüşüme göre nelsson kim'den, marcao da szalai'den daha iyi ve kaliteli. bunu zaman gösterecek zaten ama basına bakarsan bizimkiler saatli bomba, onlar taş gibi defans. maalesef basının ülkedeki durumu malum. her eylül ekim ayında böyle yapıp, sene sonunda çark ediyorlar ama iş işten geçiyor tabi. ancak şu konuda haklarını vermeliyim. çok organizeler. ekran önündeki bir iki kanaat önderi kıvılcımı atıyor, bunlar da ateşi harladıkça harlıyorlar. devam etsinler bakalım.
 • 95
  bu adam olduğundan cok övülüyor. ama fenerbahçe savunmasının asıl kıymetlisi attila szalai. szalai'nin olmadığı maclarda kendisinin bireysel performansı düşecektir.

  cok cok sert oynayan bir oyuncu sürekli fizik kullaniyor. fizik avantajı cok iyi bunu iyi kullanabilmesi olumlu özelliği ancak kalın bir oyuncu kivrakligi yok saga döndü mü bile tekrar sola zor döner. szalai ilk hamleyi hatali yapınca çevik bir oyuncu olduğu için yetişmesini de biliyor. kısa alanlarda kim bunu yapamaz.

  fofana, yattara tarzı oyuncular karşısında fiyasko bir performans gösterir.

  kisacası fiziğiyle güm diye ilk hamleyi yapmasını iyi bilen ama kaçırdığı anlarda tekrar pozisyonunu alamayan oyuncu.