• 242
  kariyerini çok büyük riske atmış olan basketbolcu. eğer bahsedildiği gibi aşil tendonu kopmuş veya yırtılmışsa gelecek sezon boyunca oynayamayacak demektir. bu sene takımdan ayrılıp yeni max kontrat alması bekleniyordu ki bu sakatlık artık çok büyük bir risk içeriyor.

  abv golden state. adamı boku bokuna yediniz. umarım şampiyon olamazsınız da tarihe karışırsınız artık.
 • 246
  10 haziran 2019 toronto raptors golden state warriors maçında sakatlandığı pozisyonun videosu klasik aşil tendonu kopanlarda yaşananlara benziyor. alt baldırı sanki birisi vurmuşcasına sarsılıyor tendon koptuktan sonra. böylesine önemli oyuncuların bu tarz ciddi sakatlıklar yaşaması beni ekstra üzüyor. zamanında kobe de aynı sakatlığı yaşamış ve çok güzel geçirebileceği son sezonlarında sakatlıklarla boğuştu.

  nba yönetimi artık normal sezondaki maç sayısını azaltmalı. özellikle takımları için önemli olan oyuncular maç başına 35-40 dk sahada kalıyor. günümüz nba temposunda bu süreleri alan oyuncuların vücutlarının yıpranmaması imkansız. durant, kobe gibi yıldızların bu tarz ciddi sakatlıklar yaşamaları önlenmeli. sadece yıldızlar olarak değil diğer oyuncular için de bu geçerli ancak bu oyuncuları vurgulamamın sebebi takımlarını taşıdıkları için çoğu oyuncudan daha fazla sahada kalmaları. kobe aşil tendonunu kopardığı sezon 40 dakikanın üzerinde sahada kalıyordu. 82 maç yerine 70 maç civari bir fikstür oyuncu sağlığı açısından artık gerekli.
 • 247
  gsw ile 1 yıllık opsiyonu olan basketbolcu. dolayısıyla bu opsiyonu kullanıp yattığı yerden 31.5 milyon dolar kazanma şansı var ki hakkıdır ve yapmalıdır da. göz göre göre adamı yaktılar.

  ayrıca aşil tendonunun koptuğu söyleniyor ki gelecek sene ocak ayında dönebilmesi mümkün değildir, imkansızdır. en az 1 yıl hatta örneklerine bakacak olursak daha fazla zaman alacaktır dönmesi.
 • 248
  sakatlığı inanılmaz üzmüştür.

  özel süperstarların her zaman kariyerinde belgesel / bilgisel boyutunda anılar vardır. durant 5.maç döndüğünde açıkcası 3-1 toronto önde iken dönerek gsw'yi şampiyon yapabileceği ve sonrasında takımdan ayrılarak yine hain ilan edileceğini düşünmüştüm. :(

  new york gibi durant hayali olan bir takım max kontrat vermezse, büyük ihtimal 1 yıllık opsiyonu kullanacaktır. gsw'de opsiyonu kullandığı ve gelecek sezon oynamayacağı senaryoda 32 yaşına gelecektir.

  formasının emekli edilme gibi bir hayali var ise gsw ile sözleşme uzatarak bunu gerçekleştirebilir yoksa knicks , nets gibi kulüplerde bu saatten sonra zor.

  gelmiş geçmiş en iyi basketbolcular sıralamasında kendisine yer bulabilecek bir süperstarın formasının emekli edilmeyecek olması nedense beni rahatsız ediyor.

  peki durant gerçekten bahtsız mı? yanlış mı yönlendirildi / tercih yaptı? bence ikisi de mevcut.

  bahtsızlık : thunder kariyeri westbrook gibi dominant , bencil karakterli bir yıldız ile aynı parkede olması bence bahtsızlığı.

  yanlış yönlendirilme / tercih : bence gsw yerine tüm şehre ismini altın harflerle yazdıracağı bir kariyer takımı seçebilirdi. gsw zaten ana omurgasının şampiyonluklarla ilerlediği ve curry olmasına rağmen çok sempatik bulunmayan bir organizasyonken , durant'in gsw tercihi ile haksız rekabet boyutunda iyice itici bir takıma dönüştü.

  bunların hiç biri durant 'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncular arasına gireceğini benim görüşümde değiştirmeyecektir. bu kadar komple bir oyuncuyu izlemek gerçekten büyük zevk.

  umarız en kısa sürede daha güçlü bir şekilde dönecektir..
 • 249
  ne yazık ki bu adamın aşil tendomu ve sağlıklı hali 31.5 dolar alacağı için çok az. kendi isteği ile mi çıktı, takımın isteğiyle mi bilemiyoruz ama çok kötü bir karardı oynaması. hafta boyunca warriors taraftarları başta olmak üzere sosyal medyada durant'in oynaması yönünde isteklerini dile getirerek baskı oluşturuyorlardı. alın size baskı. belki seriyi döndürür şampiyon olursunuz ama durant'i kaybetmek; asla sona ermeyecek bir satranç oyununda, şah çekmek için veziri feda etmek gibi. azami 1 sene daha verim alabileceğiniz adamı harcadınız resmen. bir de durant'i tebrik etmek lazım. tek bacak ile, sakınmadan, çekinmeden, çok iyi mücadele etti sakatlanma anına kadar. tek bacak ile takımın geri kalan oyuncularının performans toplamından daha iyi oynadı.
 • 250
  https://twitter.com/...272735040299008?s=21

  ilgili maçı ve seriyi eski bir basketbolcu olarak izlemememe rağmen sakatlıkla ilgili birkaç kelam etmek istiyorum.

  öncelikle geçmiş olsun. bariz bir tendon kopması. yaşayan var mıdır bilmiyorum ama kopma olduğunda silah patlaması gibi bir ses duyulur ve videodaki gibi bacakta sarsılma meydana gelir. ayrıca psikolojik olarak ne ön çapraz bağ, ne patellar tendinit ne de diğer rahatsızlıklar gibidir. psikolojik olarak aşil tendon kopmasına alışmak çok zordur. niye mi, hemen söyleyeyim.

  öncelikle 1 seneden fazla maalesef müsabakaya çıkamaz. ha eğer anatomik olarak çok dayanıklıysa veya çalışmalarını hiç aksatmadan yapıyorsa yüzdelik olarak çok düşük bir ihtimalle 1 seneden önce de dönebilir. durant'teki kopuk umarım kemiklere yakın olan yerden değildir. ama nba antrenmanları ve salon çalışmalarından gördüğümüz üzere kasın en yoğun noktasından kopartması da travma vs hariç çok zordur. muhtemelen distal bölgeden kopmuştur ki bu daha da kötü. psikolojik tarafındaki kötülük ise şu, uzun bir süre üstüne basamayacak, sahaya dönüş çalışmalarını tekrardan nüksetmesin diye diğer sakatlıklara göre tendon sakatlığı olduğu için çok daha temkinli yaklaşmak zorunda kalacak, ne zaman aynaya baksa elbet iki gasto kası arasındaki farklılığa gözü çarpacak ve en önemlisi top noktadayken 1 sene oynayamazken arkadaşlarını televizyondan izleyecek.

  kendisinin bu süreçten fiziksel olarak çok kötü çıkacağını düşünmüyorum (nba oyuncusu olması, oradaki doktor ve sağlık ekibinin kalitesi, imkanlar vs.) ama bu süreçte en önemlisi psikolojik olarak nasıl çıkacak. ne olursa olsun bir süperstar ve şahsım olarak daha fazla kendisini izlemek isteriz parkede.

  tekrardan geçmiş olsun durant.
 • 251
  gsw takım gm'si bob myers durant'in sakatlığı hakkında basın toplantısı yaparken ağladı. net şekilde hazır değilken sahaya sürmenin vizdan azabı o göz yaşları. 4. maç sonuydı sanırım, kevin durant'in takımı soyunma odası girişinde karşılarken bi görüntüsü var. ayağında buz torbalarıyla. twitterda bir kullanıcı, "gsw baldır sakatlığı diyor ama buz torbalarının ne kadar aşağıda olduğuna bakın! problemi aşil ve oynarsa kopartacaktır" diye yorum yapmıştı. nitekim de korkulan oldu.

  gsw resmen kamuoyunu yanlış bilgilendirdi, ilk sakatlandığında herkes aşilden şüphelenmişti zaten ama onlar baldır diye açıklama yaptılar. ve olanlar oldu.

  göz göre göre an itibariyle nba'in en iyi oyuncusunu sakatlığa kurban verdik. çok yazık.